Zavrieť

Porady

Podvojné účtovníctvo - čo všetko prosím potrebujem?

Ahojte poraďáci potrebovala by som pomôcť.

Začínam pracovať ako účtovníčka v jednej s. r. o čke a nemám žiadne skúsenosti čo všetko treba..
Mám kúpený program MONEY S3 a rada by som vedela, čo všetko ete treba?
Treba knihu vydaných a prijatých faktúr...?
Čo všetko ete potrebujem?

Rada by som ete poprosila či je tu niekto kto pracuje v MONEY S3, a keby som niečo nevedela, či zazmatkovala, aby mi pomohol?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    MONEY S3 Ti eviduje faktúry do kníh hneď pri účtovaní. Netreba samostatne. Tak isto máš aj pokladňu, knihu záväzkov a pohľadávok, skladovú evidenciu /ak máš modul/, interné doklady a pod. Máš to všetko v ponuke okna. Doporučujem najprv pozrieť manuál. Aj ja sa ešte učím, ale už niečo predsa ovládam. Ak máš na mysli poštu, tú vediem v knihách došlej a odoslanej pošty. Už od budúceho roka prejdem s evidenciou na registratúru. Aj tak bude čoskoro povinná evidencia a tak s tým začnem naostro. A čo ešte potrebuješ? Pevné nervy, občas treba ozaj silné. S Cíglerom je niekedy pekný problém sa dohovoriť.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Veronica, treba ti len chuť a prilepený zadok na stoličke. Knihy fa prijatých a odoslaných Ti Money S3 bude robiť. Ak zazmetkuješ, tak len píš je tu PORADA ...

    veronica je offline (nepripojený) veronica

    :O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac veronica
    Prosím, vie mi niekto vysvetliť...

    Pri účtovaní v MONEY S3 pri prijatých faktúrach je jedna položka
    Uplatnenie odpočtu DPH

    - zaúčtovaním

    -zaplatením

    Čo to znamená?

    veronica je offline (nepripojený) veronica

    :O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac veronica
    Prosím vie mi ešte poradiť niekto v skladoch v MONEY S 3????
    Naposledy upravil veronica : 11.07.05 at 17:32

    veronica je offline (nepripojený) veronica

    :O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac veronica
    Robí niekto v MONEY S 3 sklady?
    Vedel by mi niekto s tým pomôcť?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Veronika, otázky ohľadom Money S3 dávaj do "Účtovné a iné softvéry" a do "Money"

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    A co tak si povedat, co vsetko okrem programu na uctovnictvo, kde je väcsinou vsetko, treba??? Ja mam okrem programu knihu dodavat. a odberat.faktur, pokladnicnu knihu a este nieco by som mala mat???

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    nikulik
    no to som cele presla ale nie je tam to co by som potrebovala
    Tak napíš konkrétnu otázku, tak sa skôr dá odraziť....

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Veronica, existuje aj podrobná príručka Pracujeme s Money S3. Mne veľmi pomohla, pretože je názorne urobená a môžeš ísť presne podľa postupu v nej. Sklady sú veľmi zložitá kapitola na radenie cez Poradu. Odporúčam Ti zohnať si tu knihu a len prípadné nejasnosti konzultovať. Poradíme, viac hláv viac rozumu... No pri skladoch si musíš ujednotiť najpr čo chceš robiť a akou metódou, dohodnúť sa na tom aký postup bude v tomnto roku firma robiť, prípadne aký musí robiť keď mu to určuje napr. forma firmy, teda stanovy, napr. povinný audit ap. Máš v týchto veciach jasno?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.