Zavrieť

Porady

Potrebujem Vás

Ak ste niekto pripojený, prosím Vás potrebujem rýchlu pomoc!!!!
Ako by ste spracovali finančnú prognozu na účtovníctvo s finančným tokom na 3 roky? Keď robíte so súvahami prosím vás uveďte mi príklad. Potrebujem to večer vytvoriť a zajtra odovzdať.Ďakujem. Priestory vo vlastnom rodinnom dome, potrebujem zakúpiť PC a softvér.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Len kľud, kľud, moja. Čo to vlastne potrebuješ? Mimochodom lentilky sú tu na porade moje - mám na ne ochrannú známku.
    Naposledy upravil ricij : 21.10.04 at 12:26 Dôvod: preklep

    Majus je offline (nepripojený) Majus

    holka Majus
    ricij
    Len kľud, kľud, moja. Čo to vlastne potrebuješ? Mimochodom lentilky sú tu na porade moje - mám na ne ochrannú známku.
    No a už sme zase pri lentilkách ricij, tak Lentilka by mala dostať celý balík, nie
    Lentilka, ani mne nie je jasné, čo vlastne potrebuješ...

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Zuzka
    ricij, a určite všetky boli lentilky? ... tá modrá tiež?
    Hä? A no čo iné si myslela?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    riči, ešte by si si mohol dať ochrannú známku na to tvoje: Hä? ... či chcem, či nechcem, furt ma to rozchichoce

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Lentilka
    Ak ste niekto pripojený, prosím Vás potrebujem rýchlu pomoc!!!!
    Ako by ste spracovali finančnú prognozu na účtovníctvo s finančným tokom na 3 roky? Keď robíte so súvahami prosím vás uveďte mi príklad. Potrebujem to večer vytvoriť a zajtra odovzdať.Ďakujem. Priestory vo vlastnom rodinnom dome, potrebujem zakúpiť PC a softvér.
    Zdravim,
    robila som PZ pre kamošku kôli dotácii z ÚP, živnostníčka FO, aj jej už dali tú dotáciu - možno Ťa to inšpiruje, musíš tam dávať len orientačné sumy - nik nevie aké ceny budú o rok, takže je to všetko len orientačné náklady i výnosy. - dúfam trošku pomôže
    sway

    Podnikatelský zámer

    Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny
    Dubnica nad Váhom







    Podnikateľský plán




    1. Údaje o žiadateľovi


    Obchodné meno: kkkkkkkkkkk
    identif. číslo: zatiaľ nepridelené
    typ spoločnosti: Fyzická osoba – živnostník
    dátum založenia: predpokladaný k 01.08.2004 - 01.09.2004
    sídlo: Centrum I - 36/84, Dubnica nad Váhom
    štatutárny zástupca: xxxxxxxxxxx
    predmet podnikania: ekonomické činnosti, vedenie účtovníctva, miezd a personalistiky, poisťovacia sprostredkovateľská činnosť
    základné imanie: 0,-
    dátum začatia čin.: 01.10.2004



    2. Charakteristika zámeru


    Chcem sa venovať spracovávaniu účtovníctva drobným podnikateľom, SVB, vedeniu ich ekonomickej agendy, personálnej a mzdovej agendy. Zároveň i sprorostredkovateľskej činnosti v oblasti poisťovníctva.








    3. Postup realizácie zámeru


    Na základe mojej doterajšej praxe môžem vykonávať tieto činnosti:

    - vedenie jednoduchého účtovníctva
    - vedenie podvojného účtovníctva
    - spracovávanie miezd a personalistiky
    - uzatváranie zmlúv pre rôzne poisťovne

    Nakoľko som nezamestnaná od 30.12.2003 a nenachádzam príležitosť zamestnať sa, pričom mám však ponuky na spracovávanie účtovníctva na SVB, chcem túto činnosť vykonávať ako SZČO. Mám v tejto oblasti skúsenosti a chcem sa venovať tejto činnosti i pre viacerých klientov.



    4. Miesto realizácie zámeru

    Činnosť chcem vykonávať v priestoroch vlastného bytu, kde si chcem vyčleniť jednu miestnosť ako pracovňu, pričom vlastním vybavenie na túto činnosť /PC/ ale potrebujem ho zmodernizovať a doplniť.



    5. Marketingové informácie

    V Dubnici nad Váhom je množstvo drobných podnikateľov, rozrastá sa princíp hospodárenia spoločenstiev vlastníkov bytov, v čom vidím svoje uplatnenie, nakoľko táto sféra ponúka možnosť realizovať sa v ekonomických činnostiach, nakoľko zaberá odvetvie účtovníctva i miezd.
    Mojím cieľom je pracovať v tejto oblasti a mať viacero klientov.


    6. Slabé a silné stránky zámeru

    Slabou stránkou zámeru je snáď len to, že bude potrebné formou reklamy zviditelniť moju firmu a ponúkané služby.
    Silnou stránkou zámeru je, že SVB pribúda a s kvalitným SW vybavením som schopná spracovávať viacero firiem, získam zamestnanie samozamestnaním sa, pričom tento projekt nieje finančne náročný, nakoľko potrebné je len vybavenie kancelárie a SW vybavenie.






    7. Finančná prognóza

    Finančnú analýzu prikladám v tabuľke - "príloha k bodu 7 a 9 ...



    8. Doplňujúce údaje


    Nakoľko som nezamestnaná, chcem sa venovať tejto činnosti a zúročiť všetky vedomosti nadobudnuté praxou, pričom je tento projekt finančne nenáročný. Napriek tejto skutočnosti z dôvodu nezamestnanosti je i takáto malá investícia pre mňa neúnosná, čo je dôvodom žiadosti o nenávratný príspevok, pričom je dôležitý i fakt, že základné vybavenie k prevádzkovaniu tejto činnosti už vlastním.
    V mieste môjho bydliska mám ponuku na spracovávanie účtovníctva pre SVB, a mám dohodnuté stretnutie na rokovanie o poskytovaní tejto služby s ďalšími možnými klientmi, tiež na spracovávanie účtovníctva pre SVB.
    Aj v prípade že v mojej činnosti budem mat spočiatku iba jediného klienta, je pre moju ekonomickú situáciu prínosom, nakoľko nebudem musieť byť nezamestnaná.


    9. Kalkulácia predpokladaných nákladov

    viď príloha - tabuľka

    9.1 Predpokladané náklady

    Príspevok by som použila na:

    1 nákup multifunkčného zariadenia /kopírka,fax,tlačiareň/ 8 000,-

    2 zariadenie kancelárie 15 000,-

    3 SW vybavenie 17 000,-









    príloha k bodu 7 a 9 podnikateľského zámeru


    2004 2005 2006 2007

    náklady spolu
    odvody 0 18000 36000 36000
    réžia 4000 12000 20000 25000
    zariadenie 40000 0 5000 10000
    iné 10000 5000 10000
    44000 40000 66000 81000


    výnosy
    tržby 18000 54000 120000 250000


    vlastný vklad /nefinančný PC/ 40000 0 0 0

    cudzie zdroje
    dotácia 40000 0 0 0

    zisk 14000 54000 169000
    strata -26000

    daň 0 0 0 16000
    čistý zisk -26000 0 0 153000

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    tie tabuľky sa moc nepodarilo preposlať, ak chceš pošlem ti to znova na súkromnú adresu
    sway

    vinko.SK je offline (nepripojený) vinko.SK

    vinko.SK
    Ahoj,
    prave sa trapim s podnikatelskym zamerom pre urad prace,mi ho vratili kvoli rozpisu v bode 7 a 9 v tabulkach,nemohla by si mi to preposlat?

    Vopred vrela vdaka!!!

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    vinko.SK
    Ahoj,
    prave sa trapim s podnikatelskym zamerom pre urad prace,mi ho vratili kvoli rozpisu v bode 7 a 9 v tabulkach,nemohla by si mi to preposlat?

    Vopred vrela vdaka!!!
    skúšam priložiť - je to len jednoduchá tabuľka:p

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.