Zavrieť

Porady

zverejňovanie údajov podľa §21

Prosím Vás pomô�te mi, som začiatočníčka. Odovzdala som daňové priznanie k dani z príjmov PO a teraz by som mala podža tohto §21 o účtovníctve zverejni� údaje, ale neviem kde sa to, čo v�etko tam mám posla� a či sa za to aj platí. Ďakujem moc.
Naposledy upravil Dav : 06.08.09 at 14:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    uctulienka je offline (nepripojený) uctulienka

    uctulienka
    My ako nezisková organizácia sme udaje z ročnej závierky zverejnili v Obchodnom Vestníku, Je to tak podľa zákona o nezisk.org.
    ked tam zavoláte , podaju Vám všetky informácie, možno to ide aj cez internet.

    kapadelta je offline (nepripojený) kapadelta

    kapadelta
    My posielame schválenú ÚZ do zbierky listín poštou (do 30 dní od schválenia VZ), posielame súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky + sprievodný list.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Podľa môjho vedomia sa to ukladá do obchodného registra a je tam aj nejaký poplatok. Ku ktorému obchodnému registru patríte - kde je sro-čka zaregistrovaná, tam máte zbierku listín a tam sa to ukladá. Pozri si zákon o obchodnom registri.
    Ak si s.r.o-čka, tak podľa Obchodného reg. - Okresnom súde - Zbierka listín - spreivodný list - bez poplatku - list Ti potvrdia. eňa
    My sme akciova spolocnost a na nas sa vztahuje §21 ods. 2. Podla toho je potrebne poslat na Ministerstvo financii Suvahu, Vykaz ziskov a strat a asi aj spravu auditora do Obchodneho vestnika.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Tento rok (za rok 2008) sme prvy raz posielali dokumenty na ulozenie do Zbierky listin (postou). Preslo uz niekolko mesiacov a na www.orsr.sk nie je zmienka o tych dokumentoch. Aka je z vasich skusenosti lehota, kym ORSR dokumenty zaregistruje? Kontaktuju v pripade neuplnosti, nejasnosti firmu?

    Jedna sa o BA. Premena ZI im trvala cca. 5 mesiacov. Je tato doba pri vsetkych ukonoch standardna, alebo su len tento rok mimoriadne vytazeny v suvislosti s prechodom na EUR a s tym suvisiacimi povinnostami PO?

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Lianka Pozri príspevok
    Tento rok (za rok 2008) sme prvy raz posielali dokumenty na ulozenie do Zbierky listin (postou). Preslo uz niekolko mesiacov a na www.orsr.sk nie je zmienka o tych dokumentoch. Aka je z vasich skusenosti lehota, kym ORSR dokumenty zaregistruje? Kontaktuju v pripade neuplnosti, nejasnosti firmu?

    Jedna sa o BA. Premena ZI im trvala cca. 5 mesiacov. Je tato doba pri vsetkych ukonoch standardna, alebo su len tento rok mimoriadne vytazeny v suvislosti s prechodom na EUR a s tym suvisiacimi povinnostami PO?
    Ja som to mala behom týždňa, ale niesla som si to tam osobne.
    Nemyslím si, že by kontaktovali firmu v prípade nejasnosti.
    Over si, či to vôbec dostali.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Zabudla som podakovat , dakujem . Zastavim sa tam niekedy a spytam sa.

    zverejňovanie údajov podľa §21

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.