Zavrieť

Porady

odviezť DPH z predaného zošrot.tovaru? (22009)

Ahojte prosím Vás,chcela by som sa s Vami poradiť:

firma - platca DPH, predávajúca elektroniku preberá od občanov(bezplatne) nefunkčné elektronické tovary.
Tieto potom odpredá šrotovni.
Šrotovňa jej vystaví výdavkový pokl.doklad - bez DPH

Má táto elektronická predajňa (platca DPH) k prijatej sume odviezť DPH štátu?

(pripomínam,že sa jedná o príjem predajne ešte z februára 2009,pred zavedením DPH zo šrotovného prijatého odberateľom..)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pozrite na príspevok
    http://www.porada.sk/t63064-odovzdany-odpad.html

    Vystavíte FA s DPH a mali by ste ju doručiť aj zberni .

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ja len doplním zmenu od 1.4.

    V § 69 sa za odsek 9 vkladajú nové odseky 10 až 13, ktoré znejú:
    .... (12) Pri dodaní kovového odpadu a kovového šrotu v tuzemsku je povinný platiť daň platiteľ, ktorému je tento tovar dodaný. Na účely tohto zákona sa kovovým odpadom a kovovým šrotom rozumie kovový odpad a šrot z výroby alebo z mechanického opracovania kovov a kovové predmety ďalej už nepoužiteľné vzhľadom na ich zlomenie, rozrezanie, opotrebenie alebo z podobných dôvodov.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Rozalka Pozri príspevok
    Ja len doplním zmenu od 1.4.

    V § 69 sa za odsek 9 vkladajú nové odseky 10 až 13, ktoré znejú:
    .... (12) Pri dodaní kovového odpadu a kovového šrotu v tuzemsku je povinný platiť daň platiteľ, ktorému je tento tovar dodaný. Na účely tohto zákona sa kovovým odpadom a kovovým šrotom rozumie kovový odpad a šrot z výroby alebo z mechanického opracovania kovov a kovové predmety ďalej už nepoužiteľné vzhľadom na ich zlomenie, rozrezanie, opotrebenie alebo z podobných dôvodov.

    Rozalka , ale u zadávateľky jedná sa o dodanie do zberne , ešte podľa starého zákona .

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    OK, ja som len doplnila, čo platí od 1.4. , aby vedela, ako to bude po novom.

    odviezť DPH z predaného zošrot.tovaru? (22009)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.