Zavrieť

Porady

Rodinný dom Alfa 105

Zdravim,

staval niekto tieto domy?
Alfa - 105
Alfa - 106

Povodne ma zaujal projekt Alfa 105, ale nakoniec sa priklanam k projektu Alfa 106 lebo ma uz v projekte schodisko do podkrovia.

Predajca nema ziadne fotografie z hotovej stavby. Zaujima ako to vyzera zvnutra, hlavne podkrovie.

Dalej ma zaujali domy SOLAR a Praktik 81 nad ktorymi tiez uvazujem.
Usporiadat
andy1968 andy1968

andy1968 je offline (nepripojený) andy1968

sú to celkom zaujímavé projekty , niektoré vyzerajú že by ste chceli stavať zrub ? alebo montovačku ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

nie, klasicka murovana stavba. Chcem to co najlacnejsie, ale zasa s istou pripravou pre buduce mozne rozsirenie (preto ta alfa106, lebo ma schodisko na podkrovie). stale neviem ci mat vacsiu zastavanu plochu a mat do buducna izby hlavne na prizemi, alebo mensia zastavana plocha, pridat par radov tehal a mat klasicky poschodovy dom.
0 0
krvak krvak

krvak je offline (nepripojený) krvak

Hmm, tazko radit, je to vec vkusu. Ono, cim dalej clovek starne, tym horsie sa chodi po schodoch.... Ja som si ale vybral Aktual 34 od euroline a zarovnal ten odskok, teda rozsiril. Tocite schody zmenil na schody s "podestou" , premna bezpecnejsie. Zrusil "galeriu " na poschodi a hodil som tam akoze saunu, moze tam byt satnik, hocico. Prikladam upraveny projekt-aspon zhruba, mozno pomoze...nejakym napadom. HLAVNE by som sa riadil orientaciou pozemku a ulozenim domu na pozemok s ohladom na SEVER a JUH, vychod-zapad, teda svetove strany a podla toho aj dopasoval projekt. Ja som si na severovychod "docapol" k domu aj garaz.
Schody.jpg  
poschodie-uprava.jpg  
1/1
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

nakoniec som objednal alfu 105. ani obytne podkrovie neplanujem radsej.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Staviame Alfu 105 sestre,pekny domcek, mne sa velmi paci,vec vkusu.....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
105 -ku už len preto ,že má zaujímavú terasu.u tej 106 mi čosi chýba vypadá ako keby bola nedorobená.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

kazdemu sa paci alfa 105.. je to fakt pekny dom. Chcel som zvysit podkrovie o tehlu aby sa tam lepsie chodilo. ale potom by ta lomena strecha zanikla a vyzorovo by to bolo ako 106. Mozno to sa ti na tom nepozdava. 106 je vyssi dom. Bolo by mozne ma zasobovat postrehmi zo stavby, foto..atd. dost by mi to pomohlo.. ja som nevidel ten dom zatial nikde postaveny.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Hviezdoslavov pri BA, tam som 105ku tiez videl. Krov roztiahol steny,robil som tam posudok,co s tym
A potom este ako som pisal, staviame ho sestre, este nie je hotovy, casom ti mozem posielat nejake foto,ak chces.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

wow,
ja práve vybavujem stavebné povolenie, tento rok chcem aspoň základy a múry...no páni, Vás si značím, keby niečo )
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners Pozri príspevok
Hviezdoslavov pri BA, tam som 105ku tiez videl. Krov roztiahol steny,robil som tam posudok,co s tym
A potom este ako som pisal, staviame ho sestre, este nie je hotovy, casom ti mozem posielat nejake foto,ak chces.
joo foto vela foto... kludne sa pridem aj pozriet o tom s roztlacenymi stenami mi vraveli ked som kupoval projekt.. vraj robili tramovy strop a nejak odflakli vrchny veniec, asi to nepreviazali z s tym hlavnym vencom. Tiez chcem tramovy strop..preto ma to trochu zneistilo. Inak by ma zaujimalo, ked je tam v projekte veniec, jeden rad tehal a veniec, preco sa rovne nevybetonuje 60cm vyskoky prvy veniec? beton je lacnejsi ako tehla.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

My tam tiez davame tramovy dreveny strop. Ked bude,co to poriadne hotove, teraz ideme robit strechu,ak sa este podari,tak sa kludne mozes prist pozriet,len neviem odkial si,ci to nemas daleko. Dom je pri TT.
V tom Hviezdoslavove odflakli vsetko,ja som sa tam skoro prezehnal
Co sa tyka tych dvoch vencov, tak mozes vyliat aj jeden taky stenovy prvok,ako pises,len to sa potom inak vystuzuje+to treba zateplit.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja som z okolia BA. vsetky info ohladne alfa 105 mi moze ktokolvek posielat. mna to zaujima, ako kto co robi, na co treba dat pozor, kolko to stoji, z coho sa to robi, ako sa to zatepli..proste vsetko Dakujem alltracboy@gmail.com
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

poslal som pár foto..
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

dik za foto.. ten clovek tam spravil tiez drevenny strop. Mozno to nebude obytne hore, lebo si neviem predstavit ako by tam spravil schodisko..a v tej izbe ako by malo byt nieje. mozno spravil len okna na povalu kvoly svetlu.. mne sa to take zvysene moc nepozdava..ta strecha sa potom vyrovna a vyzera to tak..inak.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Re: Rodinne domy Alfa - 105 , Alfa - 106 , SOLAR , Praktik 81
Staviame Alfu 105 sestre,pekny domcek, mne sa velmi paci,vec vkusu.....

CINERS , prosím ta , aj ked viem, aká je to ťažká otázka, aký predpokladáš rozpočet na ALFU 105, ja ju začínam stavť v 11. mesiaci. Dakujem
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

No podla toho ako to vezmes. My to staviame svojpomocne a mame odhad tak na 1,7miliona SKK,ale sestra ma aj riadny znalecky posudok a tam je to cez 4miliony,ale to je trhova hodnota v tej dobe,ked to bolo ohodnocovane.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tak to ja sa mozem...... dufam ze si pisal ceny s pozemkom.. pripadne luxusnym zariadenim z coho to stavate? tehla, ytong, beton?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

No my sme tam mali taky problemik, ze teren mal velky sklon a este k tomu bol pod urovnou cesty, tak zaklady su vytiahnute od1m do 1,5m nad povrch, co sme akurat nad cestou a to tiez dost stalo. Mury su z Ytongu. Tie 4miliony su aj s pozemkom,ale to je len posudok,kvoli hypoteke. My tam v podstate robime vsetko sami,akurat mury potiahli murari,ale aj tym sme robili poskokov a boli to kamarati,tak aj ti boli skoro zadarmo Ale pod milion a pol ho nepostavis, to pochybujem-myslim na komplet byvanie.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

1,6 M naskrabem... pokial mi dohodis tych lacnych murarov.. staci ak budu dobry za primeranu cenu. lebo ked som videl co kolegovy murari porobili s domom.. .
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Dakujem,

ja budem stavať okres SC, rovina, mám na to - komplet, plot , žumpa, chodníky, rekuperácia = 3 izb. byt v cente SC mínus 6000€.
( aká prehladná cena ) Verím, že ti pozliepame, stavať budú jednotlivé partie....šedivý som už teraz.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať