Zavrieť

Porady

Rodinný dom Alfa 105

Zdravim,

staval niekto tieto domy?
Alfa - 105
Alfa - 106

Povodne ma zaujal projekt Alfa 105, ale nakoniec sa priklanam k projektu Alfa 106 lebo ma uz v projekte schodisko do podkrovia.

Predajca nema ziadne fotografie z hotovej stavby. Zaujima ako to vyzera zvnutra, hlavne podkrovie.

Dalej ma zaujali domy SOLAR a Praktik 81 nad ktorymi tiez uvazujem.
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

v projekte je vela divnych veci.. napriklad veniec na krajoch znizeny o 70mm na dlzku jedneho metra, aby sa tam dala silnejsia pomurnica-220mm namiesto 150mm. robili ste to tak aj vy? alebo je lepsie dat vyssiu pomurnicu po celej dlzke a veniec neznizovat? podla mna tie upravy venca su pracne a ten rozdiel v dreve je asi 2000sk. Tiez su niektore krokvy znizene kvoly podhladom z dreva, ale zabudli na tu stranu kde je vchod, tam sa to tiez obija drevom, ale krokvy tam znizene niesu. ja nebudem krokvy znizovat, lebo by som chcel zabednit celu strechu.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Krokvy si treba v sprave precitat pre ktoru snehovu oblast su navrhnute a aku krytinu. My davame pomurnicu 150/150, na vacsi profil nevidim dovod.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

oni na krajoch kde pretrca strecha mimo mur navrhli rozsirit pomurnicu na 220/150 z toho meter na mure kde ma byt, je znizena pomurnica o 70mm aby sa to zrovnalo. chapem, ze ten kraj musi byt silnejsi ked nema podpery aby sa to drevo neohybalo. skridla je pisana bramac a snehova oblast 2 pokial si dobre pamatam

ked dobre pozeram na ten moj "vzorovy dom", tak tam tiez dali na kraje pomurnice 200/150 ale kedze neznizili veniec, dali ich na vysku 150 a nie na 220 ako maju byt. http://imgupload.sk/images/d41ej32l3m35ggc73bju.jpg
Naposledy upravil alltracboy : 18.11.09 at 08:13
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

kedze tema sa nehybe, tak dam dalsiu otazku.

v projekte je pisana hydroizolacia fatrafol 803 medzi geotextilie. 121m2. mam to chapat tak ze sa cela zakladova doska prekryje geotextiliou, potom fatrafolom 803 a potom zasa geotextiliou? Ako sa potom bude chodit bez toho aby sa to preseklo a pod? Vacsinou vidim ako sa zakladova doska natrie na okrajoch penetrakom a na to sa natavia pasy asfaltu.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Izolácia proti zemnejvlhkosti: fatrafol 803
Charakteristika a prevedenie

FATRAFOL 803 je valcovaná a následne laminovaná fólia. Je vyrobená z mäkčeného polyvinylchloridu (PVC-P), polymérneho materiálu s vynikajúcimi úžitkovými vlastnosťami. Fólia je určená pre použitie ako izolačná vrstva izolačných systémov proti prenikaniu kvapalín a výluhov do spodných vôd a zároveň ako protiradónová bariéra. Používa sa obzvlášť k izoláciám zemných nádrží, šácht, poľnohospodárskych stavieb, skladísk priemyselných produktov, ktorých chemické pôsobenie zodpovedá odolnosti fólie danej osvedčením, prípadne garantovanej výrobcom.

to prečoo? inak sa čo dáva?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja si myslim ze normalne sa davaju asfaltove pasy pod mury s tym ze asi 20-30 cm pretrca . podla toho co som vycital z projektu sa mi zda ze ten fatrafol sa dava cez komplet celu deku. ako by si dala cez deku obrus.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
To má akože blokovať to radónové žiarenie alebo ako? U nás o takom žiarení ešte bars nikto ani nepočul..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Radón je zemný plyn .Proti radónové izolácie majú význam v málo vetraných pivniciach pod úrovňou zeme.Aj to podľa mňa je dosť bezvýznamné účinky.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners, nemali murari pri stavbe alfy vasej sestry problem s vyskou otvorov izbovych dveri?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

podla toho,co povazujes za problem....treba tam tie tvarnice rezat,inak vsetko v pohode
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners Pozri príspevok
podla toho,co povazujes za problem....treba tam tie tvarnice rezat,inak vsetko v pohode
som si neuvedomil, ze vyska zarubne je brana od +-0.0, zdali sa mi tie zarubne otvory moc nizko. cize ked sa stava od zakladovej dosky tak treba pridat 150mm
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Zárubeň je oceľová!!!!Ak ich budete osádzať oceľové zárubne tak rátajte s tým ,že vrch spodného oceľového prahu zárubne je nula.Nie spodok.Aj keˇpodľa stavebnej technológie to tak nebolo.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja chcem obkladane zarubne. Tie ocelove mi pridu ako prezitok.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners Pozri príspevok
Par pripomienok, ak vam pomozu, bude ok.
Zaklady: minimalne 80cm, ziadne 60-65cm, to nie je ani nezamrzna hlbka.
Beton: Toto mi trosku vadi na tych katalogovych projektoch. Beton B15 uz neexistuje, toto musi byt na vykresoch:Betón STN EN 206-1 – C 25/30 – XF2, XC2 (SK) – Cl 0,4 – Dmax16 – S3. Toto je len priklad 25/30je pevnost, XFa XC su triedy prostredia,ktore musi beton znasat, Cl je obsah chloridov, Dmax je maximalne zrno kameniva, S3 je konzistencia. V tych katalogoch to nechcu upgradovat a pisu po starom, pricom trieda prostredia je dost vazna vec.
K cene: hruba stavba-ostatok je cca 25:75 percent. Hruba stavba su zaklady, spodna platna, stenym strecha, stropy atd. Takze ked tam bude betonu v zakladoch za 100000SKK nic sa nedeje, tam neusetris, lebo to usetris len z tych 25percent na hrubu stavbu.
Fotky z alfy prilozim tento tyzden, dnes sme robili veniec a uz nejako nevladzem
fotky... fotky.... fotky ... zhromazdujem vsetky foto co mam..ludia mi pisu asi sa im nechce prehrabovat forum.. idem to sem znovu hodit.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy



montovana alfa105:

rozpadnuta alfa105:
http://www.porada.sk/attachment.php?...6&d=1257163051

toto je len take porovnanie s projektom:
http://imgupload.sk/images/4eunc527anyjjuh9juk.jpg
0 0
Dodo 30 Dodo 30

Dodo 30 je offline (nepripojený) Dodo 30

Zdravim ta,ja sa zapajam do debaty prvy krat,prosim ta,chcem sa ta spytat,kolko vide Alfa 105 s kupelnou a kuchynou cca-velmy by my to pomohlo.Chcem si to staviat svojpomocne-na urcite veci odbornika.Chcem mat vnutri krb v tej obyvackovej miestnosti cena cca.Katalog pise 1600000 v starych SK.Je to mozne postavit do tejto ceny.Pozemok mam projekt zatial nie.Ak by sa dalo aspon nieco velmy Dakujem.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

katalogova cena na kluc je skoro 2 miliony bez dane a je stara asi 3-4 roky podla toho co mi hovorili v tej firme.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Dodo 30,
dá sa to postaviť do tej sumy.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

My tam mame zatial pozemok+dom hotovy po vence, je tam cca 900tisic SKK zatial
0 0
Dodo 30 Dodo 30

Dodo 30 je offline (nepripojený) Dodo 30

Tak dakujem za tu cenu,sledujem poznamky-odpovede tak uvidime.Je niekde v okoli Ziliny postaveny rod.dom Alfa 105.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať