Zavrieť

Porady

Rodinný dom Alfa 105

Zdravim,

staval niekto tieto domy?
Alfa - 105
Alfa - 106

Povodne ma zaujal projekt Alfa 105, ale nakoniec sa priklanam k projektu Alfa 106 lebo ma uz v projekte schodisko do podkrovia.

Predajca nema ziadne fotografie z hotovej stavby. Zaujima ako to vyzera zvnutra, hlavne podkrovie.

Dalej ma zaujali domy SOLAR a Praktik 81 nad ktorymi tiez uvazujem.
Usporiadat
hetino hetino

hetino je offline (nepripojený) hetino

220870 Pozri príspevok
Chýba tam stolica,podopretie krokiev a klieštiny.T
myslel som v pôsobení a rozložení síl.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

hetino Pozri príspevok
Môžeš to tak zjednodušene rozpísať aký je tam rozdiel? Vdaka
Ok, ale az zajtra, teraz mam este nejaku robotu. tak zajtra pocas dna si precitaj
1 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

alltracboy Pozri príspevok
toto je dom ktoremu tiez praskol mur po polozeni krytiny. Ked sa tu majitel na porade trochu rozkuka tak snad napise. este doplnim, ze vnutorny nosny mur bol rozdeleny s tym , ze tam bude komin. Cize dom na sirku okrem dvoch vencov v podstate nic nedrzi pokope. Medzi vencami niesu stlpiky. Ja som sice spravil vsetko preto aby sa mi to nestalo, ale zasa zacinam mat obavy, ci ten vrcholovy vaznik nieco poriesi ked napadne dost snehu.. sklon je to nizky, kliestiny tam budu az od 2200 od podlahy, pojde tam aj plne debnenie a betonova krytina ktore tiezniesu lahke...
tá štvrtá fotka nemá chybu. stykovanie v rohoch teda nemal naštudované vobec hlavne že má vencovky zrezané do 45° uhla. to je fest doležité
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 Pozri príspevok
Chýba tam stolica,podopretie krokiev a klieštiny.Dom stavaný svojpomocne šetrilo sa kde sa dalo,ak sú základy urobené tak ako to čo je vidieť nad zemou tak to inak ani nemohlo skončiť.To je na Šišove?
tie kliestiny su vraj iba v stadiu vystavby fotene, vraj su na kazdej krokve ako maju byt. ale na ten typ strechy asi fakt mala byt stolica
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

neviem preco, ale zda sami ze ta strecha nema 25 stupnov..
0 0
hetino hetino

hetino je offline (nepripojený) hetino

220870 Pozri príspevok
Chýba tam stolica,podopretie krokiev a klieštiny.Dom stavaný svojpomocne šetrilo sa kde sa dalo,ak sú základy urobené tak ako to čo je vidieť nad zemou tak to inak ani nemohlo skončiť.To je na Šišove?
Ked chceli šetriť kde sa dá tak prečo nedali áčkovú strechu?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ok,tak zjednodusene popisem posobenie hambalku a stolice.
Hambalok, klasicke pismeno A. Pismeno A ukotvime tak, ze zachytime nozicky Acka uplne dole. Teraz nan zvrchu zatlacme. Vrchol pismena A pojde smerom dole, pismeno sa bude roztahovat do stran. Ak nechem, aby sa roztahovalo do stran, musimho velmi pevne drzat. Ak ho budem velmi pevne dolu na nozickach drzat,tak mi vrchol neklesne a pismeno sa nebude roztahovat. Ta palicka v Acku (v krove to su kliestiny) je tlacena a zmiernuje priehyb krokvy. Ak by mala sluzit ako tahadlo,musi dojst v vodorovnemu posunu noziciek Acka, cize krov sa roztiahne a vrchol Acka poklesne smerom nadol. To uz je vsak neskoro,na to tam ta kliestina nie je, tomu roztiahnutiu musi branit to,ze pismeno A pevne drzime v mieste spodku noziciek. To znamena, ze v mieste ulozenia na pomurnicu sa krokvy nesmu vodorovne pohnut,co sa zabezpecuje roznymi sposobmi.
Teraz sa vratim k tomu, ze ked zatazujem pismeno A, tak roztiahnutie noziciek Acka podmienujem tym, ze vrchol pismena A sa posunie smerom dolu. Tak zabranme posunu vrcholu, tak ze ho tam pevne uchytim. Cize dam vrcholovu vaznicu. Teraz ked budem tlacit na Acko a nedovolim zvislemu posunu vrcholu Acka, tak sa mi nemozu tie nozicky (krokvy) roztiahnut.
Toto je popisane strucne v deformaciach, deformaciam prisluchaju nejake sily. Ak sposobim fiktivnu deformaciu spodku nozicky Acka tym, ze Acko sa roztiahne, tak ak nechcem aby deformacia vznikla, potrebujem silu,ktorou ju fiktivne zatlacim naspat. To je sila, ktorou krokva vodorovne zatazuje veniec. Ak tuto deformaciu ani fiktivne nepripustam tym, ze chytim vrchol Acka, tak nepotrebujem silu, ktora bude zabranovat tomu, aby sa to realne nedeformovalo, cize vodorovne krokva nezatazuje veniec. Ta sila nebude nulova, nejake male deformacie budu vzdy,ale je vyrazne eliminovana-
1 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tak som zasa co to porobil cez vikend..jsem rozmrdanej ako Marcellus Wallace.
27092010274.jpg  
27092010275.jpg  
27092010276.jpg  
27092010277.jpg  
1/1
0 0
karka karka

karka je offline (nepripojený) karka

220870 Pozri príspevok
Chýba tam stolica,podopretie krokiev a klieštiny.Dom stavaný svojpomocne šetrilo sa kde sa dalo,ak sú základy urobené tak ako to čo je vidieť nad zemou tak to inak ani nemohlo skončiť.To je na Šišove?
Tie fotky su robene pocas stavby krovu, samozrejme, ze kliestiny su po 2 ks na kazdej krokve...pravdepodobne pod vaznicu pojdu stojky..pre istotu..zatial to stoji...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
tak som zasa co to porobil cez vikend..jsem rozmrdanej ako Marcellus Wallace.
Mal si si pridať aspoň 2 rady tvárnic,takto budeš do plafónu búchať halavou ešte aj 1,5m od okraja obvodovej steny.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Drevo na krov a strop mi stojí od marca. Chceli sme vytiahnuť hrubú stavbu ešte tento rok, ale kôli počasiu sa do toho už nejdeme teraz púšťať. teda ZD ostáva do jari stáť. Chcem sa opýtať čím drevo najlepšie ošetriť na zimu
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Kvôli počasiu? Však ešte je len september....
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
bjuty smis Pozri príspevok
Kvôli počasiu? Však ešte je len september....
Som väčšinu času vonku, a keď som doma, tak prší. rozhodli sme sa nechať platňu postáť do jari. Neponáhľam sa, ale chcela by som to drevo na zimu ošetriť aby sa tam nenasáčkovali nejakí hladní obyvatelia
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pokial ho mas namorene a riadne vyspalikovane, staci ho prikryt z vrchu plechom a zatazit aby sa mohlo drevo vetrat
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pivko Pozri príspevok
Mal si si pridať aspoň 2 rady tvárnic,takto budeš do plafónu búchať halavou ešte aj 1,5m od okraja obvodovej steny.
hore nebude obytna cast.. iba nejaka zasivaren. chcel som nech si ten dom zachova vyzor bungalovu, aj ked podla mna je uz vysoky az moc. v podstate tam bude len asi metrovy pas plnej vysky 2200. dokonca uz z tej vrchnej krajnej tvarnice pojde polovica dolu
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
alltracboy Pozri príspevok
pokial ho mas namorene a riadne vyspalikovane, staci ho prikryt z vrchu plechom a zatazit aby sa mohlo drevo vetrat
vetrá ale neni namorené, je to len drevo ako prišlo z hory. čím to fuknúť?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

to nemas ani napilovane? tak to netusim. musis sa drevarov opytat. mne moria drevo ponaranim do vane.. je to drahe, ale zrejme lepsie ako to "striekanie" na lacnych pilach.. a bohvie cim to striekaju.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
vďaka
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

ak nechceš aby sa ti skrútilo tak pomuíš dobre uložiť a podložiť. Pozor na ľavú a pravú stranu . To dosť krúti ak je zle uložené. A nezabudni prikryť až ti tam nenatečie voda
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

bettylou Pozri príspevok
vetrá ale neni namorené, je to len drevo ako prišlo z hory. čím to fuknúť?
Daj si to cim skôr narezat a natriet biociznou ochranou. Lebo na jar sa nestihnes cudovat.
Ja som mal od septembra zrezane 1.trieda porez bez skodcov, celu zimu ulozene na pile a na jar sa pod kôru dostal neviem to ktory zmrd. nastastie nepresiel do hlbky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať