Zavrieť

Porady

platba z ineho uctu (omylom)

Teraz sa mi podarila strasna vec. Platil som online platbou, a omylom som uhradil fakturu z osobneho uctu, namiesto z podnikatelskeho. Cize fakturu mam uhradenu, vystavenu na firmu, ale peniaze sli z inakadial. Ako preukazem tento vydavok v uctovnictve? Este poznamenam, ze slo o proforma fakturu, cize budem mat asi fakturu, na ktorej bude uz cena uhradena. (Suma X,-Sk, Zostava uhradit 0,-Sk)
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Mne sa raz tiež stalo to isté, hneď som zatelefonovala do firmy, kam som to poslala. Dohodla som sa s nimi bez problémov tak, že im uhradím tú istú sumu zo správneho účtu a oni mi na základe mailu, kde som napísala o čo ide (uviedla som presne kedy, koľko a z akého účtu som to poslala), ihneď vrátia omylom uhradenú čiastku. Ozaj sa tak aj stalo. Skús tam zavolať, keď je to seriózna spoločnosť, nemal by byť problém.

    mirec28 je offline (nepripojený) mirec28

    mirec28
    neda sa tak, ze si vystavim vydavkovy na moju osobu? na ucel uhrady faktury. ;o)
    ci je to blbost? Cistejsie to bude ked poziadam o vratenie?

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Vôbec to nevidím ako strašnú vec. Odfoť si výpis z osobného účtu a zaúčtuj to interným dokladom.
    Naposledy upravil Pepa : 12.07.05 at 13:54

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Mne sa to ešte nestalo, ale poniektorí to robia aj tak, že si urobia fotokópiu bank. účtu a priložia to k výdavkovému pokladničnému dokladu. Keďže si zalatil zálohu, v podstate aj na konečnej faktúre budeš mať k úhrade 0,-, tak by si to takto mohol urobiť.
    Ak pohľadáš staršie príspevky, tam by si takéto rady našiel.

    Ale najčistejšie je to tak, ako píše Bea.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Aj môjmu klientovi sa to stalo. Zaplatil Daňovému úradu 6-cifernú sumu ako DPPO zo svojho osobného účtu. Šiel na DÚ, predložil kópiu výpisu z účtu, to si založili. Potom firma previedla túto sumu z účtu s.r.o. na použitý osobný účet. Tiež sa nám to zdalo ako veľký problém, ale jednoducho bol vyriešený.

    mirec28 je offline (nepripojený) mirec28

    mirec28
    vsetci ste zlati. ;o)
    Bea mudro radi, ale v mojom pripade ide relativne o smiesnu sumu (do 500Sk). Takze to vyriesim tak, ze si poslem peniazky, a potom to dolozim vypisom z osobneho uctu. Zbytocne otravovat ludi vracanim penazi. Dnes som ich uz aj tak nechytil na telefone.
    este raz Vam vsetkym dakujem!

    platba z ineho uctu (omylom)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.