Zavrieť

Porady

Zaplatiť,či nezaplatiť?

Spravili sme jednu vec,že sme nezaplatili posledný štvrťročný preddavok na daň /4/2008/.Z daňového volala,že sa to musí zaplatiť.V daňovom mu ešte aj vracajú z tých 3-och zaplatených štvrť. preddavkov.Musíme to teda zaplatiť,alebo je výhodnejšie zaplatiť penále.A keď to zaplatíme,tak to potom zase vrátia?Logicky mi to nejako nesedí.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

    SMatilda
    Nuž akokoľvek to znie prihlúpo ale podľa zákona ste mali zaplatiť aj keď ste vedeli že budete mať preplatok. Preplatok na daň sa platí na jeden účet a samotná daň asi na druhý preto im to tam chýba a systém im to pýta. Ja by som zaplatila.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Maurícius Pozri príspevok
    Spravili sme jednu vec,že sme nezaplatili posledný štvrťročný preddavok na daň /4/2008/.Z daňového volala,že sa to musí zaplatiť.V daňovom mu ešte aj vracajú z tých 3-och zaplatených štvrť. preddavkov.Musíme to teda zaplatiť,alebo je výhodnejšie zaplatiť penále.A keď to zaplatíme,tak to potom zase vrátia?Logicky mi to nejako nesedí.Ďakujem.
    Nechýba im náhodou preddavok za I.Q.2009 - ak sa jedná o FO ? Preddavkové obdobie začína II. Q a končí I.Q. nasl. roka

    Maurícius je offline (nepripojený) Maurícius

    Maurícius
    Ďakujem za pomoc.Je to ako píšete a aj som si to už vybavila s kompetentnou na úrade.Je to ok.Ešte raz vďaka.

    Zaplatiť,či nezaplatiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.