Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Na kedy sa plánuje zmena daňového bonusu v roku 2009. Viem, že momentálne od 1.1. 2009 je 19,32€.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

clare11 Pozri príspevok
Na kedy sa plánuje zmena daňového bonusu v roku 2009. Viem, že momentálne od 1.1. 2009 je 19,32€.
Zmena výšky DB súvisí so zmenou životného minima - od 1.7.2009
0 0
clare11 clare11

clare11 je offline (nepripojený) clare11

Ďakujem.
0 0
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
veronikasad Pozri príspevok
Zmena výšky DB súvisí so zmenou životného minima - od 1.7.2009
Ahojte poraďáci.Môžete mi poradiť? Poberám DB mesačne , som zamestnaná.Môžem vo Vyhlásení podpísať zmenu, že ho nechcem teraz dostávať , ale v ročnom zúčtovaní si ho vyberiem celý? Musím ho brať mesačne / vychádza mi príjem/? Káže tak zákon? Ďakujem, Andrea
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

maska2 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci.Môžete mi poradiť? Poberám DB mesačne , som zamestnaná.Môžem vo Vyhlásení podpísať zmenu, že ho nechcem teraz dostávať , ale v ročnom zúčtovaní si ho vyberiem celý? Musím ho brať mesačne / vychádza mi príjem/? Káže tak zákon? Ďakujem, Andrea
Je to len a len na tvojom rozhodnutí, či ho budeš poberať mesačne, alebo si ho pri RZD uplatníš celý naraz.
0 0
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
Ďakujem za radu a názor.Andrea
0 0
piškotka piškotka

piškotka je offline (nepripojený) piškotka

Ahojte. Viete mi prosím Vás povedať, či je vyplácanie DB obmedzené počtom detí? Mám jedného zamestnanca a ten ich má 7. Môže poberať bonus na všetky???????
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

piškotka Pozri príspevok
Ahojte. Viete mi prosím Vás povedať, či je vyplácanie DB obmedzené počtom detí? Mám jedného zamestnanca a ten ich má 7. Môže poberať bonus na všetky???????
Počet detí nie je obmedzený. Ak spĺňa všetky ostatné podmienky, tak môže brať na všetky. Ja mám z-ca, čo má 6 detí.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

piškotka Pozri príspevok
Ahojte. Viete mi prosím Vás povedať, či je vyplácanie DB obmedzené počtom detí? Mám jedného zamestnanca a ten ich má 7. Môže poberať bonus na všetky???????
DB nie je obmedzený počtom detí. Pri splnení ostatných podmienok má nárok na DB na všetky deti.
0 0
piškotka piškotka

piškotka je offline (nepripojený) piškotka

Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maska2 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci.Môžete mi poradiť? Poberám DB mesačne , som zamestnaná.Môžem vo Vyhlásení podpísať zmenu, že ho nechcem teraz dostávať , ale v ročnom zúčtovaní si ho vyberiem celý? Musím ho brať mesačne / vychádza mi príjem/? Káže tak zákon? Ďakujem, Andrea
Môžeš si uplatniť DB aj v RZD. V prípade, že by sa vyskytla dlhodobejšia PN-ka a nesplníš podmienku príjmu vo výške 6-násobku min.mzdy, nárok na DB ti nevznikne. Ak sa však vypláca mesačne, vyplatený DB sa nevracia. Ak už máš podmienku 6-násobku min.mzdy splnenú - nie je problém.
0 0
tttt tttt

tttt je offline (nepripojený) tttt

Ak som zamestnancovi omylom neuplatnila dan. bonus, aj ked splnil podmienky, mozem ho doplatit nasledujuci mesiac 2x (aky predpis v tom brani?), alebo musim pockat na rocne zuctovanie? Dakujem.
0 0
bazalka bazalka

bazalka je offline (nepripojený) bazalka

rada by som sa opýtala či zamestnanec musí každým rokom žiadať Z-teľa o DB formou žiadosti. Ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

bazalka Pozri príspevok
rada by som sa opýtala či zamestnanec musí každým rokom žiadať Z-teľa o DB formou žiadosti. Ďakujem
stačí, ak Ti každý rok predloží potvrdenie o návšteve školy
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bazalka Pozri príspevok
rada by som sa opýtala či zamestnanec musí každým rokom žiadať Z-teľa o DB formou žiadosti. Ďakujem
Nie, nemusí, ak nenastali zmeny, na prísl. rok to podpíše vo Vyhlásení a hotovo. Ak je to dieťa už po skončení povinnej školskej dochádzky, každoročne donesie potvrdenie o návšteve školy a tým je nárok na DB preukázaný.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tttt Pozri príspevok
Ak som zamestnancovi omylom neuplatnila dan. bonus, aj ked splnil podmienky, mozem ho doplatit nasledujuci mesiac 2x (aky predpis v tom brani?), alebo musim pockat na rocne zuctovanie? Dakujem.
Nemôžeš doplatiť zamestnancovi DB, ak nebol z nejakých dôvodov uplatnený v predchádzajúcom mesiaci. Doplatí sa pri RZD za rok 2009.
0 0
bazalka bazalka

bazalka je offline (nepripojený) bazalka

Tweety Pozri príspevok
Nie, nemusí, ak nenastali zmeny, na prísl. rok to podpíše vo Vyhlásení a hotovo. Ak je to dieťa už po skončení povinnej školskej dochádzky, každoročne donesie potvrdenie o návšteve školy a tým je nárok na DB preukázaný.
vďaka ))
0 0
tttt tttt

tttt je offline (nepripojený) tttt

mzdarka renca Pozri príspevok
Nemôžeš doplatiť zamestnancovi DB, ak nebol z nejakých dôvodov uplatnený v predchádzajúcom mesiaci. Doplatí sa pri RZD za rok 2009.
Tiez si myslim, ze nemozem. ale okolite mzdarky, aj konzultantka v softipe mi vravi, ze mozem. Mas takuto skusenost konzultovanu s DU?
Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tttt Pozri príspevok
Tiez si myslim, ze nemozem. ale okolite mzdarky, aj konzultantka v softipe mi vravi, ze mozem. Mas takuto skusenost konzultovanu s DU?
Dakujem
Bolo by to možné iba opravou výplaty za daný mesiac - ak sa ti dá do neho ešte vstúpiť /nemáš ho uzatvorený/. Tým sa ti ale zmení aj prevodný príkaz na daň.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tttt Pozri príspevok
Tiez si myslim, ze nemozem. ale okolite mzdarky, aj konzultantka v softipe mi vravi, ze mozem. Mas takuto skusenost konzultovanu s DU?
Dakujem
Aj ja mám Softip a možné to je len vtedy, ak opravíš jeho mzdu v predchádzajúcom mesiaci. Je to dosť komplikované, ale na hotline ti poradia, alebo ti poradí ako na to aj tvoja konzultantka.
0 0
janka.jana1 janka.jana1

janka.jana1 je offline (nepripojený) janka.jana1

Ahojte.

Prosím vás, ja by som sa chcela spýtať.

Zamestnankyňa poberá daňový bonus na dcéru, dcéra normálne študuje, ale sa jej v týchto dňoch narodilo bábätko, je slobodná mamička.

Zamestnankyňa na túto svoju dcéru aj naďalej normálne poberá daňový bonus, nemá to žiadny vplyv???

Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať