Zavrieť

Porady

Podnikateľský účet

Prosím poraďte, môže si podnikateľ výpisy z účtu tlačiť cez počítač a zrušiť zasielanie výpisov z banky? Nie som si istá, či tieto výpisy akceptuje daňový úrad. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Viera25
    Prosím poraďte, môže si podnikateľ výpisy z účtu tlačiť cez počítač a zrušiť zasielanie výpisov z banky? Nie som si istá, či tieto výpisy akceptuje daňový úrad. Ďakujem
    Podľa môjho názoru to nestačí. Pohyby na účtoch preukazuje hodnoverne výpis z účtu vystavený bankou.

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Pokial viem, tak to nestaci. Mali sme firmu kde sme si tlacili vypisy kazdy den, ale raz za mesiac sme sli po vypis z banky a ten sme davali do uctovnictva.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Já som najnovšie otvorila účet v TTB , V balíku , ktorý sme si zvolili je výpis 1x do mesiaca . Som z toho dosť v rozpakoch , že ako budem učtovať banku . Má s TTB niekto skúsenosti ? Ako účtujete pohyby bankou počas mesiaca ?

    Iveta je offline (nepripojený) Iveta

    Iveta
    Daj si v rámci balíku aj prístup na Internetbanking a cez ten si môžeš pozerať a aj tlačiť pohyby na účte počas mesiaca. Podľa toho môžeš aj účtovať a výpis potom len skontroluješ. Spýtaj sa v TB ohľadne prístupu na internetbanking a tlač pohybov na účte.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Iveta
    Daj si v rámci balíku aj prístup na Internetbanking a cez ten si môžeš pozerať a aj tlačiť pohyby na účte počas mesiaca. Podľa toho môžeš aj účtovať a výpis potom len skontroluješ. Spýtaj sa v TB ohľadne prístupu na internetbanking a tlač pohybov na účte.
    Na doplnenie a to som zabudla napísať "Internet banking mám " . Tam si viem pozrieť pohyby na účte .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zita5
    Já som najnovšie otvorila účet v TTB , V balíku , ktorý sme si zvolili je výpis 1x do mesiaca . Som z toho dosť v rozpakoch , že ako budem učtovať banku . Má s TTB niekto skúsenosti ? Ako účtujete pohyby bankou počas mesiaca ?
    Toto je teraz medzi podnikateľmi veľký hit. Dali si robiť mesačné výpisy ( vraj ušetria) a tak ich účtujem raz mesačne. Celkom slušný chaos.
    Výpisy z internetu DÚ neuznáva.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ale já som vlastne nemala na výber , to vlastne banka má určené . Keď som sa informovala, ak by som chcela mimoriadne výpisy denne koľko sa platí , tak mi povedala 20,- Sk výpis denne + poštovné . No a pri denných pohyboch to je v celku pekná suma .

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mesačný výpis sa dá účtovať s rôznymi dátumami, ak máš soft, pri ktorom je možnosť zadať 1. číslo výpisu, 2. poradové číslo účtovného zápisu, 3.dátum zaúčtovania. Práve účtujem taký výpis z TB...... mám zadané 1. "6", 2. "1128", 3. "23.6.2005"
    Doplňujem: Výpisy z TB majú rôznu podobu. Nedajte si vystavovať taký, ktorý má na prvej strane zápisy podľa dátumu a na ďalších stranách zápisy s podrobnejšími údajmi - tie sú rozhádzané podľa nejakého iného systému (nie sú zoradené podľa dátumu, ten by ste museli hľadať na prvej strane).
    Naposledy upravil Paula : 13.07.05 at 07:14
    0078.gif  

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Paula
    Mesačný výpis sa dá účtovať s rôznymi dátumami, ak máš soft, pri ktorom je možnosť zadať 1. číslo výpisu, 2. poradové číslo účtovného zápisu, 3.dátum zaúčtovania. Práve účtujem taký výpis z TB...... mám zadané 1. "6", 2. "1128", 3. "23.6.2005"
    Doplňujem: Výpisy z TB majú rôznu podobu. Nedajte si vystavovať taký, ktorý má na prvej strane zápisy podľa dátumu a na ďalších stranách zápisy s podrobnejšími údajmi - tie sú rozhádzané podľa nejakého iného systému (nie sú zoradené podľa dátumu, ten by ste museli hľadať na prvej strane).
    Paula napíš , aký konkrétne máme žiadať prosím Ťa .

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zita, neviem, ako sa tá "podoba" nazýva, ja som prosila klientov, aby si dali ukázať v banke, akú majú ponuku, pretože som strácala pri účtovaní dlhého výpisu neskutočne veľa času a nervov lietaním zo strany na stranu pri výpise, ktorý vyzeral ako ten, ktorý nedoporučujem. Takže treba vylúčiť výpis, ktorý má na začiatku len úzke riadky , na ktorých chýba slovný údaj (dodávateľ, odberateľ,resp.účel platby)....pretože tieto údaje sa vyskytujú na stranách ďalších ..... Záver: výpis od začiatku obsahuje v časovom slede v každej položke všetky potrebné údaje Dúfam som ti troška pomohla.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pauli srdečná vďaka , už si poradím, ale je to vzácna iformácia .

    lubos f je offline (nepripojený) lubos f

    lubos f
    V TTB v ramci Internet bankingu pre podnikatelov, ktoreho sucastou je I:key
    (nieco ako elektronicky podpis) je aj sluzba i:vypisy. Su to elektronicke vypisy konvertovatelne do zvoleneho formatu. Generovanie si uzivatel nastavi ako chce (denne, tyzdenne...) Pokial ma nainstalovane certifikaty TB a spominany i:key, mozu tieto vypisy sluzit ako podklady pre uctovnictvo.
    i:key okrem toho umoznuje bezlimitne platby.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Ahojte,
    prvýkrát som zdávala platku cez IB TB a dnešný dátum mi nezobralo (nakoľko je víkend) musela som dať dátum 31.03.2008 a platba bude teda zúčtovaná 31.03.2008 - je to platba DzP je ten dátum v pohode? Bude to spracované v termíne? Alebo to mám stornovať a ísť do TB podať príkaz.
    Ospravedlňujem sa že chaosím ale nemám skúsenosť s preibehom úhrad cez IB TB
    Ďakujem.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Netka Pozri príspevok
    Ahojte,
    prvýkrát som zdávala platku cez IB TB a dnešný dátum mi nezobralo (nakoľko je víkend) musela som dať dátum 31.03.2008 a platba bude teda zúčtovaná 31.03.2008 - je to platba DzP je ten dátum v pohode? Bude to spracované v termíne? Alebo to mám stornovať a ísť do TB podať príkaz.
    Ospravedlňujem sa že chaosím ale nemám skúsenosť s preibehom úhrad cez IB TB
    Ďakujem.
    § 60
    Deň platby
    Na začiatok

    (1) Za deň platby sa považuje

    a) pri bezhotovostných prevodoch z účtu v banke deň, kedy bolo uskutočnené odpísanie z účtu daňového subjektu,
    b) pri platbách v hotovosti deň, kedy banka, pošta alebo iná oprávnená osoba hotovosť prijala alebo prevzala.

    Ak si príkaz zadala teraz, banka by mala odpísať z tvojho účtu najneskôr v pondelok, tak sa neplaš. Ak si chceš byť istá, zavolaj ráno do banky. Ale ja som presvedčená, že je platba ok v termíne odoslana.
    Treba dať pozor pri platbe cez IB napríklad v pondelok neskoro večer. Banka vie povedať, do akej hodiny treba zadať, aby platba odišla ešte v pondelok.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    chcela by som sa opýtať, podnikateľ platní z účtu na podnikanie napríklad súkromne elektrinu a podobne, dávam to ako osobnú spotrebu, ale ma napadlo, či poplatok 4,- sk, čo je za platbu môžem dávať ako réžiu, alebo tiež dať ako osobnú spotrebu, lebo poplatky narátam na konci mesiaca a dávam jednou sumou.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pru Pozri príspevok
    chcela by som sa opýtať, podnikateľ platní z účtu na podnikanie napríklad súkromne elektrinu a podobne, dávam to ako osobnú spotrebu, ale ma napadlo, či poplatok 4,- sk, čo je za platbu môžem dávať ako réžiu, alebo tiež dať ako osobnú spotrebu, lebo poplatky narátam na konci mesiaca a dávam jednou sumou.
    Aj ten poplatok je osobná spotreba. Týka sa súkromnej platby.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    takže môžu sa platiť z podnikateľského účtu súkromné platby? Lebo ja tiež rozmýšlam mám podnikateľský a súkromný účet, z podnik. musím previesť na súkromný ako osobná spotreba a zo súkromného zaplatiť elektrinu, plyn a podobne. Jednoduchšie by bolo z podnikateľského priamo a účtovať ako osobná spotreba, tak isto teda vyčleniť poplatky a tiež dať do os.spotreby? môže byť? ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.