Zavrieť

Porady

Podivné platby zo sociálnej poisťovne

Caute poradaci,

obraciam sa na vas s podivnymi platbami zo socialnej poistovne. Som od 25.8 na materskej dovolenke a do januara mi prichadzala normalne materska zo socialky z uctu 7000155733/8180.
Divne veci sa zacali diat od vtedy ako som konecne ziskala vsetky podklady na jednorazovy prispevok pri narodeni dietata. Z uctu 7000147725/8180 mi dna 16.2.09 prislo 922,83€. Co sa mi zda nejako vela oproti tomu co som cakala. Ale nechala som to tak, ved hadam vedia co robia. Dna 16.3.09 mi opat prislo z tohoto uctu suma 21,25€. Podotykam matersku som dostavala normalne z uz uvedeneho ineho uctu. No a teraz ked som presla na rodicovsky prispevok som dostala normalne z uctu 7000155733/8180 sumu 124,60€ a zaroven z uctu 7000147725/8180 sumu 179,92€. Neviem co to ma znamenat. Ci sa nestal nejaky omyl. Nie ze by som sa stazhovala ale nerada by som aby mi potom prislo ze to mam vsetko vratit.
Neviete mi niekto poradit? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Myslím,že my to tu neporiešime.Mala by si zavolať alebo navštíviť pobočku SP a zistiť si to tam.

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    Myslím, že to nie sú také podivné platby, ako by sa mohlo zdať. V tej prvej sume budeš mať podľa mňa zahrnutý príspevok pri narodení dieťaťa + prídavok k príspevku pri narodení dieťaťa (ak ide o 1. 2. alebo 3. dieťa v poradí). Len na sociálke museli počkať, kým sa dieťa dožije 28 dní. A tá druhá suma 21,25 € - to sú rodinné (alebo detské) prídavky. Tie sa vyplácajú plošne a každý mesiac, ak splníš podmienky.
    Už len ostáva zistiť, či suma príspevku pri narodení dieťaťa a príplatku k tomuto príspevku sa rovná tým "hrozivo" vyzerajúcim platbám. Neviem, aké sú momentálne aktuálne sumy, pamätám si z minulého obdobia číslo okolo 4 000,- a 25 000,- Sk.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nikitaf1 Pozri príspevok
    Caute poradaci,

    obraciam sa na vas s podivnymi platbami zo socialnej poistovne. Som od 25.8 na materskej dovolenke a do januara mi prichadzala normalne materska zo socialky z uctu 7000155733/8180.
    Divne veci sa zacali diat od vtedy ako som konecne ziskala vsetky podklady na jednorazovy prispevok pri narodeni dietata. Z uctu 7000147725/8180 mi dna 16.2.09 prislo 922,83€. Co sa mi zda nejako vela oproti tomu co som cakala. Ale nechala som to tak, ved hadam vedia co robia. Dna 16.3.09 mi opat prislo z tohoto uctu suma 21,25€. Podotykam matersku som dostavala normalne z uz uvedeneho ineho uctu. No a teraz ked som presla na rodicovsky prispevok som dostala normalne z uctu 7000155733/8180 sumu 124,60€ a zaroven z uctu 7000147725/8180 sumu 179,92€. Neviem co to ma znamenat. Ci sa nestal nejaky omyl. Nie ze by som sa stazhovala ale nerada by som aby mi potom prislo ze to mam vsetko vratit.
    Neviete mi niekto poradit? Dakujem
    Nie sú to platby z UPSVaR ?

    Podivné platby zo sociálnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.