Zavrieť

Porady

Samoplatca DPH

Dobrý večer. Chcela by som poprosiť, či by mi vedel niekto pomôcť v nasledujúcej otázke: Manžel si založil na Slovensku živnosť. Bude poskytovať iba službu v zahraničí. Musí byť na Slovensku samoplatca DPH? Za poskytnutú službu dostane tú istú sumu, bez rozdielu, či bude na Slovensku odvádzať daň alebo nie. Je to vôbec pre neho výhodné /byť samoplatcom DPH/? A ak náhodou musí byť platcom DPH, musí faktúru do zahraničia vystaviť aj s DPH a následne na Slovensku odviesť? Ďakujem, vôbec sa tomu nerozumiem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Do obratu pre zistenie, či Tvoj manžel je alebo nie je POVINNÝ platiteľ DPH, sa počítajú iba príjmy z tovarov a služieb, ktoré boli vykonané v TUZEMSKU

    viď zákon

    § 2
    Predmet dane
    (1) Predmetom dane je
    a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
    b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
    c) nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z iného členského štátu Európskych spoločenstiev (ďalej len členský štát ),
    d) dovoz tovaru do tuzemska.

    (2) Na účely tohto zákona je
    a) tuzemskom územie Slovenskej republiky,

    soncus je offline (nepripojený) soncus

    soncus
    Veľmi pekne ďakujem. Len by som chcela ešte vedieť, či musí byť platcom DPH (on nechce byť, nebude mať vysoký obrat). Niekde som počula, že v každom prípade musí byť platcom DPH ak chce pracovať v zahraničí. Je to pravda? Ďakujem

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Náš štát zaujíma iba obrat v TUZEMSKU...a iba od toho odvodzujú povinnosť zaregistrovania sa na DPH v SR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.