Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel pri združení dvoch FO

Dobrý deň, poprosím Vás o názor. Nový klient združenie dvoch fyzických osôb povedzeme A a B. FO A je poverená vedením účtovníctva za združenie. Počas spoločného fungovania kúpili mot. vozidlo, v TP je zapísaná FO B a tá podáva aj priznanie k dani z motorových vozidiel. Motorové vozidlo je používané s súvislosti s dosahovaním príjmov združenia. Myslíte, že je to v poriadku? Nemala by DZMV podávať FO A?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Kája. Pozri príspevok
    Dobrý deň, poprosím Vás o názor. Nový klient združenie dvoch fyzických osôb povedzeme A a B. FO A je poverená vedením účtovníctva za združenie. Počas spoločného fungovania kúpili mot. vozidlo, v TP je zapísaná FO B a tá podáva aj priznanie k dani z motorových vozidiel. Motorové vozidlo je používané s súvislosti s dosahovaním príjmov združenia. Myslíte, že je to v poriadku? Nemala by DZMV podávať FO A?
    AK FO A je poverená vedením účtovníctva a majú zmluvne dohodnuté , že budú aj z príjmov zo spoločne vykonávanej práce zakupovať okrem iného hnuteľné veci , tak MV malo byť zakúpené prostredníctvom poverenej osoby FO A , tým mala byť aj táto poverená osoba zapísaná v TP a následne táto istá osoba mala podať aj DP k dani z MV , nakoľko MV používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov v združení FO .
    V tomto prípade by bolo MV aj v obchodnom majetku v spoločnom účtovníctve u poverenej osoby .

    Ak je však v TP uvedená FO B , z toho mi vyplýva , že táto osoba , resp. tento člen združenia FO uvedené MV má v obchodnom majetku a teda mu vyplýva povinnosť , pokiaľ MV bolo zaobstarané za účelom spoločného podnikania ,podať DP k Dani MV .Výdavok bude vlastne zaúčtovaný v účtovníctve tejto SZČO , s tým , že na konci roka prislúchajúci pomer výdavkov vystornuje , nakoľko patria druhému členovi združenia .......ale to je už komplikovanejšie ...
    Ak je to tak , v prípade člena A, doporučujem ošetriť to dodatkom k Zmluve o združení .

    Pri združení FO je dobré , ak je všetko vedené na poverenú osobu , vtedy je to prehľadnejšie .
    Naposledy upravil Zita5 : 17.04.09 at 20:12

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Ja viem, že je dobré aby sa všetko evidovalo na poverenú osobu. Toto mám združenie, ktoré som zobrala od 1.1. a zatiaľ čo som si prebehla tak to vyzerá tak, že všetok majetok je evidovaný v obchodnom majetku združenia t.j. FO A (majetok bol nadobudnutý počas združenia), aj keď TP sú vystavené na FO B. Všetky výdavky (DZMV, ZP, HP) sú účtované v účtovníctve združenia t.j. FO A a na konci roka delené % pomerom. FO A ani FO B nemajú okrem príjmov zo združenia žiadne iné príjmy.

    Daň z motorových vozidiel pri združení dvoch FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.