Zavrieť

Porady

DPH-z kazdeho trosku

Prosim o pomoc resp. o potvrdenie nasledovnych vyrokov:
1. ak nakupim tovar zo zahranicia, robim samozdanenie
2. ak vyfakturujem tovar do EU, robim samozdanenie - nakupila som za 100, predavam s marzou za 120, davam tam este na to dph a to uvadzam na fa? alebo tam dam len 120?
3. ak vyfakturujem tovar mimo EU, nedavam tam vobec dph? alebo davam?
4. tym tovarom myslim textil
5. ak parkujem v cechach nasluzobnej ceste, co s tym dph?
6. ak kupim benzin v rakusku, co s tym dph? ako to uctujem? ako samozdanenie?
Viem, ze je tu kopec prispevkov k dph. vsetky som presla. ale toto mi stale nie 100% jasne, lebo ked som sa pytala inych uctovnicok, kazdy sa mota a hovori mi nieco ine. velmi pekne dakujem za ochotu odpovedat. peknu nedelu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    555 Pozri príspevok
    Prosim o pomoc resp. o potvrdenie nasledovnych vyrokov:
    1. ak nakupim tovar zo zahranicia, robim samozdanenie správne
    2. ak vyfakturujem tovar do EU, robim samozdanenie - nakupila som za 100, predavam s marzou za 120, davam tam este na to dph a to uvadzam na fa? alebo tam dam len 120? Nie, vtedy fakturuješ bez DPH -odberateľ ti musí dať svoje IČ DPH, vyhotovíš 1x štvrťročne Súhrnný výkaz, kde ho "nabonzuješ", že on si musí spraviť samozdanenie
    3. ak vyfakturujem tovar mimo EU, nedavam tam vobec dph? alebo davam?
    pri vývoze nedávaš DPH, ale musíš mať doklad z colnice (JCD)
    4. tym tovarom myslim textil správne
    5. ak parkujem v cechach nasluzobnej ceste, co s tym dph? výdavok*
    6. ak kupim benzin v rakusku, co s tym dph? ako to uctujem? ako samozdanenie? výdavok *
    Viem, ze je tu kopec prispevkov k dph. vsetky som presla. ale toto mi stale nie 100% jasne, lebo ked som sa pytala inych uctovnicok, kazdy sa mota a hovori mi nieco ine. velmi pekne dakujem za ochotu odpovedat. peknu nedelu
    * je určitá možnosť uplatniť si DPH v zahraničí (žiadať späť), ale to musí byť vyššia suma za určité obdobie

    555 je offline (nepripojený) 555

    555
    1. ak nakupim tovar zo zahranicia, robim samozdanenie správne
    2. ak vyfakturujem tovar do EU, robim samozdanenie - nakupila som za 100, predavam s marzou za 120, davam tam este na to dph a to uvadzam na fa? alebo tam dam len 120? Nie, vtedy fakturuješ bez DPH -odberateľ ti musí dať svoje IČ DPH, vyhotovíš 1x štvrťročne Súhrnný výkaz, kde ho "nabonzuješ", že on si musí spraviť samozdanenie, TO ZNAMENA, ZE NA FA UVEDIEM LEN 120??? A CO KED PREDOSLA UCTOVNICKA NEDAVALA SUHRNE VYKAZY? TO ZNAMENA, ZE KED FAKTURUJEM AJ NA SLOVENSKO, AJ VTEDY DAVAM SUHRNY VYKAZ? TO ZNAMENA, ZE ON DPH ZAPLATI VO SVOJOM STATE? RESP. AK JE TO NA SLOVENSKU TAK CO?
    3. ak vyfakturujem tovar mimo EU, nedavam tam vobec dph? alebo davam?
    pri vývoze nedávaš DPH, ale musíš mať doklad z colnice (JCD) TO ZNAMENA, ZE JE TO TO ISTE AKO DO EU, ALE TAM MUSIM MAT JCD?
    4. tym tovarom myslim textil správne
    5. ak parkujem v cechach nasluzobnej ceste, co s tym dph? výdavok* TO ZNAMENA, ZE UCTUJEM CENU V Czk S DANOU ALEBO BEZ DPH? NAPR. 10+5 DPH UCTUJEM NA 501 - 10 ALEBO 15?
    6. ak kupim benzin v rakusku, co s tym dph? ako to uctujem? ako samozdanenie? výdavok * DETTO
    DAKUJEM VEEEEELMI PEKNE

    DARJA22 je offline (nepripojený) DARJA22

    DARJA22
    Rozalka Pozri príspevok
    * je určitá možnosť uplatniť si DPH v zahraničí (žiadať späť), ale to musí byť vyššia suma za určité obdobie

    Mňa by zaujímali podmienky.

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    555 Pozri príspevok
    2. ak vyfakturujem tovar do EU, robim samozdanenie - nakupila som za 100, predavam s marzou za 120, davam tam este na to dph a to uvadzam na fa? alebo tam dam len 120? Nie, vtedy fakturuješ bez DPH -odberateľ ti musí dať svoje IČ DPH, vyhotovíš 1x štvrťročne Súhrnný výkaz, kde ho "nabonzuješ", že on si musí spraviť samozdanenie, TO ZNAMENA, ZE NA FA UVEDIEM LEN 120??? A CO KED PREDOSLA UCTOVNICKA NEDAVALA SUHRNE VYKAZY? TO ZNAMENA, ZE KED FAKTURUJEM AJ NA SLOVENSKO, AJ VTEDY DAVAM SUHRNY VYKAZ? TO ZNAMENA, ZE ON DPH ZAPLATI VO SVOJOM STATE? RESP. AK JE TO NA SLOVENSKU TAK CO?
    Odpoviem iba k otázke č. 2:

    Keď fakturuješ do EU, na faktúre uvedieš iba 120. Odberateľ si vo svojom štáte urobí samozdanenie.
    Keď fakturuješ na SR, na faktúre uvedieš 120 a vyčísliš DPH na výstupe (t. j. 19% zo 120.
    K súhrnným výkazom: v nich sa uvádzajú [/b]iba[/b] plnenia (faktúry) do zahraničia v rámci EU, nie na Slovensku.
    Čo fakturuješ na Slovensku, je súčasťou DP k DPH za mesiac/kvartál (záleží od toho, aký platca si).

    K tej otázke ohľadom predošlej účtovníčky, no neviem, to radšej nechám na skúsenejších, ale myslím si, že ak v minulosti boli plnenia do EU, bola povinnosť podať súhrnné výkazy - raz štvrťročne.

    DARJA22 je offline (nepripojený) DARJA22

    DARJA22
    Rozalka, ďakujem Ti.

    Ja by som potrebovala vedieť, ako je to s Poľskom.
    SRO chodí nakupovať tovar do Poľska (robím samozdanenie), kupuje tam PHM s DPH, či by sa z tejto PHM nedala vrátiť DPH.

    (Nie je to hlúpa otázka?)

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Poľsko neovládam, v tom ti, žiaľ, nepomôžem.
    Ale s poľským jazykom to nie je také problematické, skús vygúgliť (podľa poľských dokladov).

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    Prosím ,odpočítavam DPh z nákupu ovocných stromkov, ktoré spoločník zasadil do areálu firmy ? Je to daň.uznaný náklad? Ja si myslím , že nie , i keď ho on chce preplatiť . To môžem ?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ja by som to uznala. Krajší vzhľad firmy slúži k získaniu príjmov.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    DARJA22 Pozri príspevok
    Rozalka, ďakujem Ti.

    Ja by som potrebovala vedieť, ako je to s Poľskom.
    SRO chodí nakupovať tovar do Poľska (robím samozdanenie), kupuje tam PHM s DPH, či by sa z tejto PHM nedala vrátiť DPH.

    (Nie je to hlúpa otázka?)
    klikni http://www.cesmad.sk/page.php?kat=115&stat_id=24

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    Rozalka Pozri príspevok
    Ja by som to uznala. Krajší vzhľad firmy slúži k získaniu príjmov.
    Rozalka, nevadí , že sú to ovocné stromy , a nie okrasné ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.