Zavrieť

Porady

Prenajom os. automobilu sam sebe

Ahojte, potreboval by som poradit. Mam taky problem ze, dal som zosrotovat svoje stare auto ktore som nemal zahrnnute v podnikani ale iba ako sukromna osoba, opisoval som si iba amortizaciu. Chcem si kupit nove na spotrebny uver, no v predajni mi povedali ze ak som to stare zosrotoval ako sukromna osoba tak nove nemozem kupit na IČO ale zase iba ako sukromna osoba.Bolo by aj to sice mozne kupit na IČO ale iba celu sumu v hotovosti. Znamy mi poradil ze vraj to nove auto by som si mohol sam sebe prenajat nejakou zmluvou, nie je to hlupost a existuje vôbec nieco take aky bolo vsetko po utovnej stranke O.K? Akontaciu a splatky by som si chcel zahrnut do uctovnictva ak to je mozne. Nie som platca DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marcus Aurelius Pozri príspevok
    Ahojte, potreboval by som poradit. Mam taky problem ze, dal som zosrotovat svoje stare auto ktore som nemal zahrnnute v podnikani ale iba ako sukromna osoba, opisoval som si iba amortizaciu. Chcem si kupit nove na spotrebny uver, no v predajni mi povedali ze ak som to stare zosrotoval ako sukromna osoba tak nove nemozem kupit na IČO ale zase iba ako sukromna osoba.Bolo by aj to sice mozne kupit na IČO ale iba celu sumu v hotovosti. Znamy mi poradil ze vraj to nove auto by som si mohol sam sebe prenajat nejakou zmluvou, nie je to hlupost Je, sám sebe prenajímať nemôžeš. a existuje vôbec nieco take aky bolo vsetko po utovnej stranke O.K? Akontaciu a splatky by som si chcel zahrnut do uctovnictva ak to je mozne. Nie som platca DPH. Tento postup je možným len v prípade, že ho budeš kupovať na SZČO.
    Odpovede v texte.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    existuje možnosť kúpiť auto ako súkromná osoba a následne vložiť do podnikania

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Marcus Aurelius Pozri príspevok
    Ahojte, potreboval by som poradit. Mam taky problem ze, dal som zosrotovat svoje stare auto ktore som nemal zahrnnute v podnikani ale iba ako sukromna osoba, opisoval som si iba amortizaciu. Chcem si kupit nove na spotrebny uver, no v predajni mi povedali ze ak som to stare zosrotoval ako sukromna osoba tak nove nemozem kupit na IČO ale zase iba ako sukromna osoba.Bolo by aj to sice mozne kupit na IČO ale iba celu sumu v hotovosti. Znamy mi poradil ze vraj to nove auto by som si mohol sam sebe prenajat nejakou zmluvou, nie je to hlupost a existuje vôbec nieco take aky bolo vsetko po utovnej stranke O.K? Akontaciu a splatky by som si chcel zahrnut do uctovnictva ak to je mozne. Nie som platca DPH.
    IČO nemusí byť podstatné .Pozrite si uvedený link :
    http://www.porada.sk/t94701-pokyn-dr...jmami-6-a.html

    P.S.Sám sebe prenajímať auto nemôžete , môžete kúpiť auto ako občan a vložiť ho do podnikania .

    Prenajom os. automobilu sam sebe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.