Zavrieť

Porady

DPO od 1.júla- zrušenie?

Dobrý večer. Dnes som bola na Soc. p ohľadom DPO? som zamestnaná, no chcem si ešte platiť do max. vymeriavacieho základu, poistiť sa na MD. Tá pani mi povedala, že vraj nakoľko je momentálne veľa PN, od júla 2009 sa táto možnosť zruší nakoľko je veľa špekulantov. Je to naozaj pravda? Má niekto podobné informácie ? (chcela ma zastrašiť? ) Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    edu21 je offline (nepripojený) edu21

    edu21
    No úžasné, ďakejem. Tak podľa nich žena, ktorá tvrdo maká a poctivo platí odvody - chcela využívať štát? Veď tá materská je almužná pre dieťa a nieto este aj ženu... Aj nad tým málo pozitívnym chcú špekulovať... Ďakujem za odpoveď a prosím, ťa, ak to schvália- prepošli mi to.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Len pokoj.

    Nič horšieho sa nemôže stať ako to, že si založíte si živnosť (investícia 3 €) a pokojne môžete byť na DNP naďalej.

    Hádam si nemyslíte, že Muňkov team dokáže niečo zmysluplné voči "zneužívaniu DNP" vymyslieť.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Len pokoj.

    Nič horšieho sa nemôže stať ako to, že si založíte si živnosť (investícia 3 €) a pokojne môžete byť na DNP naďalej.

    Hádam si nemyslíte, že Muňkov team dokáže niečo zmysluplné voči "zneužívaniu DNP" vymyslieť.
    trochu

    Jozef, po istých skúsenostiach mám pocit, že niektoré debaty by mali byť istým úradníkom zakázané ...

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Úradník je a bude vždy až ten druhý.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Úradník je a bude vždy až ten druhý.
    som nenašla spoločné pomenovanie pre tých, ktorí to vymýšľajú

    Na druhú stranu, predstava, že by som mala stále pred sebou niekoľko nedorobených účtovnictiev a stále naháňala doklady a oni by ma stále odsúvali, lebo je eše dosť času.....

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Inak. Muňko, ako vidno z reakcie SP pre médiá (viď link vyššie) tak či tak pustil do gatí a žiadne rušenie DNP sa konať nebude. A na iné slušné riešenie problému, čo ho trápi, jednoducho bunky nemá.

    DPO od 1.júla- zrušenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.