Zavrieť

Porady

nízkoenergetické, pasívne a nulové domy

ahojte,
niekolko mesiacov riesim tradicnu dilemu ci kupit byt alebo postavit dom. s bytom je to jednoduche, s domom uz nie celkom zaujimam sa o nizkoenergeticke alternativy byvania a oslovil som niekolko firiem. vacsinou sa jednalo o hrube plastove okna, vela polystyrenu, "pasivny" dizajn, prípadne tepelne cerpadlo.

z technologickeho hladiska ma vsak zaujala ponuka nulovych domov z katalogu nulovedomy.sk.

Mate s tym niekto skusenosti?
Pripadne skusenosti s byvanim v pasivnom - nulovom dome?

Rozdielna je aj kategorizacia tychto domov v roznych zdrojoch. Myslienka nulovej spotreby energie pri nenavyseni investicnych nakladov sa mi skor zda ako marketingovy tah, ako uz raz niekto spomenul v inej diskusii.

Na druhej strane, nie som odbornik, ale myslienka sa mi pozdava - mozno prave preto

uvitam kazdy nazor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mvlko je offline (nepripojený) mvlko

    mvlko
    V prvom rade zalezi vzdy na financiach... Nepoznam pomery cien pre stavby NZD a PD ale budu urcite dost rozdielne. Pasivny dom potrebuje rekuperaciu, lepsiu izolaciu (skla, steny, strop...) Novsi a kvalitnejsi material = vyssia cena.
    Ak naozaj chcete stavat PD byt vami tak navstivim projekcnu kancelariu, ktora uz podobne projekty realizovala a nechal otazky, ktore ste tu uviedli na nich aby Vam ich zodpovedali.

    nízkoenergetické, pasívne a nulové domy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.