Zavrieť

Porady

vydražené auto na ďalší predaj

Ahojte poraďáci,

spoločnosť na dražbe vydražila osobné auto, ktoré zaúčtovala ako tovar a následne predala. O nadobudnutí má len Potvrdenie exekútora o dražbe, kde je uvedené: Cena vrátane DPH 3.200,-EUR.

Otázky:
Môžem si odpočítať DPH pri nadobudnutí? Ja si myslím, že nie, keď nemám faktúru od majiteľa auta.
Pri predaji odvádzam DPH z celej sumy, alebo len z rozdielu medzi cenou obstarania a cenou predaja (§66 zákona o DPH)?

Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzule je offline (nepripojený) zuzule

    zuzule
    Prosim Vás, nerozumie sa niekto §66 Z.o DPH? Prečítala som si k nemu komentár a vyčítala som aj nasledovné: "Platitelia dane môžu použiť zdanenie rozdielu pri tovaroch vymenovaných v ods.1 (aj ojazdené MV) len v prípade, ak tovar kúpia od:
    -...
    -...
    -platiteľa dane, ktorý uskutočňuje činnosti oslobodené od dane podľa § 28 až 41 a predá tovar oslobodený od dane podľa §42

    Ten, komu to auto patrilo, by ho predal podľa §42 bez DPH, t.z., nemusím mať od neho doklad podľa §71 a stačí mi aj potvrdenie exekútora o dražbe, ale neviem, či musí byť zároveň splnená podmienka, že uskutočňuje činnosti oslobodené od dane. A ani netuším, čím sa tá firma zaoberala.

    §42 rieši nasledovné:
    Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý sa používal výlučne na činnosti oslobodené od dane podľa §28 až 41 bez možnosti odpočítania dane podľa §49 ods.3, a dodanie tovaru, pri ktorého nadobudnutí nie je možnosť odpočítania dane podľa § 49 ods.7.
    v tomto § sa nespomína nič o tom, že by predávajúci musel uskutočňovať oslobodene ZP, keď predáva osobné MV.

    Skúsi mi niekto, prosím, poradiť, či je správne, ak pri predaji zdaním len rozdiel kúpnej a predajnej ceny?
    Ďakujem

    vydražené auto na ďalší predaj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.