Zavrieť

Porady

zálohová FA a zaplatená DPH

Dobrý deň prajem všetkým ,

právem sa trápim nad DPH, pretože sa mi dostala na stôl vec sktorou si neviem rady, lebo mi už asi moc nemyslí.
V roku 2008 vystavená FA ( ktorá bola myslená ako zálohová), ale byvalá učt. ju vystavila ako FA a odviedla sa DPH, tato FA odberatelom bol auhradená až v roku 2009, a my sme (tým, že sme mali v rukach len zoznam neuhradených pohladavok) automat. vystavili na zákalde úhrady ,,ostru ,, FA aj s DPH....

A teraz co s tým, ked uz bol aDPH odvedená za tuto FA minulý rok 2Q2008? My ju mame zaevidovanu aj s DPH...

Poradte mi prosim co stym, mam odovzdat DPH este dnes a neviem ako s tym aby to bolo v poriadku..
DAkujem vsetkým skusenejsim a prajem krasny zbytok dna
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ja by som spravila dodatočné DP k DPH za rok 2008 v období, ktorého sa týka, keďže vtedy nenastalo zdaniteľné plnenie.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Gabi03 Pozri príspevok
    Ja by som spravila dodatočné DP k DPH za rok 2008 v období, ktorého sa týka, keďže vtedy nenastalo zdaniteľné plnenie.
    Ale záleží aj na tom, ako bola vystavená faktúra v tom 2.Q.2008.
    Váš obchodný partner nemusel predpokladať, ak to z faktúry jasne nevyplývalo, že sa jedná len o zálohu a vystavili ste nedaňový doklad, t.j. doklad, kt. neoprávňoval nárok na odpočet dph.

    ak bola faktúra nejasná a tiež si uplatnili dph na odpočte (tak, ako vy), bolo by to treba preveriť - AK NIE JE FORMULÁCIA NA FAKTÚRE JASNÁ.

    Ak je jasné, že šlo len o zálohovú faktúru, dph bolo uvedené len informatívne, tak postupujte podľa "Gabi03" a urobte DDP za 2q2008.
    Ak ste faktúru vystavili nesprávne a odberateľa uviedli do omylu, tiež to opravte podľa predchádzajúceho odporúčania.

    Skontrolujte aj zaúčtovanie faktúry, či ste "umelo" nezvýšili výnosy tr.6 , a teda napr. DZ PO za rok 2008....a podobne

    andyt je offline (nepripojený) andyt

    andyt
    Doklad je vystavený ako faktúra, len vtexte je uvedene , že .... Vám fajturujeme zálohovo za služby.... ale vsetko ostatne sa mi javi ako normalna FA... ide mi o to , čo teraz spravim s DPH za tento štvrťrok, DPH neodvediem ,ak by som tu uhradu brala ako uhradenu FA odberatelom za r.2008 a budem musiet tu FA vybrat z učtovníctva, ale teraz neviem čo mam spravit, pretože firma vzdy na zaklade mand, zmluvy najskor vystavuje zalohove FA a az nasledne po uhrade vystavy ,,riadnu ,, . fiha snad som sa nezamotala...

    Dakuejm za vase rady velmi pekne .....

    zálohová FA a zaplatená DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.