Zavrieť

Porady

Práca v Anglicku a vrátenie daní

Syn pracoval do apríla 2009 v Anglicku, t.č. sa nachádza v Írsku. Viete mi niekto poradiť, či môže požiadať o vrátenie daní aj odtiaľ? Nevie ako sa má do toho pustiť. Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Darina1234 Pozri príspevok
    mam podobny problem, neviem, ako postupovat, co vybavit, syn student VS pracuje 3 mesiace v Anglicku v tesku na pracovnu zmluvu, aku neviem, lebo som nevidela, volal mi, ci mu nepreposlem povrdenie o navsteve skoly pre dan, tolko mi povedal , teraz neviem, ci on si moze uplanit nejaku ulavu na dani tam priamo alebo az doma pri DP, prosim o info
    Darinka, o vrátenie dane strhnutej v Anglicku, môže požiadať iba v Anglicku. Bližšie info nájdeš napr. na tejto stránke.
    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...BhKOXbTjx5wydg

    Na Slovensku bude do 31.3.2013 podávať DP z celosvetových príjmov (teda aj z príjmov z Anglicka), v DP si uplatní metodu vyňatia príjmov z Anglicka.

    Janarma je offline (nepripojený) Janarma

    Janarma
    Darina1234 Pozri príspevok
    mam podobny problem, neviem, ako postupovat, co vybavit, syn student VS pracuje 3 mesiace v Anglicku v tesku na pracovnu zmluvu, aku neviem, lebo som nevidela, volal mi, ci mu nepreposlem povrdenie o navsteve skoly pre dan, tolko mi povedal , teraz neviem, ci on si moze uplanit nejaku ulavu na dani tam priamo alebo az doma pri DP, prosim o info
    Skusim sa podelit aj o svoju skusenost. Studentka denneho studia neplatila minule prazdniny ziadnu dan z prijmov v Anglicku po tom, ako predlozila anglickemu zamestnavatelovi potvrdenie o tom, ze je studentkou denneho studia.

    Ale len pre zaujimavost by som doplnila, ze napr. studentka externeho studia uz platila v zamestnani v Anglicku dan z prijmov, ale kedze tam pracovala len 2-3 mesiace, na zaklade jej naslednej ziadosti na anglicky danovy urad jej vratili v Anglicku celu dan strhnutu pri vyplatach anglickym zamestnavatelom.

    No a na Slovensku si potom v marci podala danove priznaniu typu A, kde uplatnila metodu vynatia podla zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia medzi SR a Anglickom a kedze nemala ziadne ine zdanitelne prijmy okrem prijmov z anglickeho zamestnania, nedoplacala na Slovensku uz ziadnu dan.

    Ak by si potrebovala podrobnejsie info, len napis, rada posuniem moje vsetky minulorocne skusenosti...

    Janarma je offline (nepripojený) Janarma

    Janarma
    Janarma Pozri príspevok
    Skusim sa podelit aj o svoju skusenost. Studentka denneho studia neplatila minule prazdniny ziadnu dan z prijmov v Anglicku po tom, ako predlozila anglickemu zamestnavatelovi potvrdenie o tom, ze je studentkou denneho studia.
    Len by som upresnila, ze tuto informaciu som dostala len sprostredkovanie od znamej a este mi niekto spominal, ze to "neplatenie dani" sa vztahuje len do vysky urciteho prijmu, napr. tu sa o tom pise viac:

    http://www.direct.gov.uk/en/Educatio...ge/DG_10035694

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    mam podobny problem, neviem, ako postupovat, co vybavit, syn student VS pracuje 3 mesiace v Anglicku v tesku na pracovnu zmluvu, aku neviem, lebo som nevidela, volal mi, ci mu nepreposlem povrdenie o navsteve skoly pre dan, tolko mi povedal , teraz neviem, ci on si moze uplanit nejaku ulavu na dani tam priamo alebo az doma pri DP, prosim o info

    Práca v Anglicku a vrátenie daní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.