Zavrieť

Porady

materska

Dobry den,
potrebujem radu ohladom materskej. Som dennym studentom VS, avsak minuly rok (2008) som pracovala aj popri skole na hlavny pracovny pomer 8 mesiacov. Tzn. odvadzala som namocenske poistenie do soc. poist. z platu 17 000 Sk. Pracu som nakoniec musela opustit a venovala som sa naplno len skole. V marci 2009 som zistila ze som tehotna, lekar urcil datum porodu na 4.11. Okamzite som sa prihlasila do soc. poist. ako dobrovolne nemocensky poistena osoba (od 2.3.09) z vymeriavacieho zakladu 1003,09 euro. Chcem vediet aka materska by mi asi vysla, ci si to dobrovolne poistenie neplatim zbytocne, lebo aj tak budem mat nizku matersku. Dakujem pekne za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    kababa Pozri príspevok
    Dobry den,
    potrebujem radu ohladom materskej. Som dennym studentom VS, avsak minuly rok (2008) som pracovala aj popri skole na hlavny pracovny pomer 8 mesiacov. Tzn. odvadzala som namocenske poistenie do soc. poist. z platu 17 000 Sk. Pracu som nakoniec musela opustit a venovala som sa naplno len skole. V marci 2009 som zistila ze som tehotna, lekar urcil datum porodu na 4.11. Okamzite som sa prihlasila do soc. poist. ako dobrovolne nemocensky poistena osoba (od 2.3.09) z vymeriavacieho zakladu 1003,09 euro. Chcem vediet aka materska by mi asi vysla, ci si to dobrovolne poistenie neplatim zbytocne, lebo aj tak budem mat nizku matersku. Dakujem pekne za odpoved.
    Malo by to byť v poriadku.. po 26 týždňoch budeš mať nárok na materské zo skutočného VZ (čo platíš). Nástup na materskú môže byť 6 - 8 týždňov pred pôrodom. ... a materské je 55% z DVZ
    ... inak, mohla si zaradiť radšej k príbuzným témam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.