Zavrieť

Porady

Pitný režim

človek, ktorý sa snaží udržať na firme zdravú rovnováhu, s pevnou chrbticou a silnými morálnymi zásadami. ...viac
Máme pracovníkov, ktorí v týchto dňoch pracujú vonku /montérske a menšie výkopové práce/ bez prístupu k pitnej vode. Pitný režim sme sa rozhodli zabezpečiť kúpením minerálky, len neviem, aké množstvo na pracovníka môžeme počítať. Zatiaľ som nenašla, či to upravuje nejaký dokument. Viete mi poradiť? Ďakujem.
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

lucisa Pozri príspevok
Máme pracovníkov, ktorí v týchto dňoch pracujú vonku /montérske a menšie výkopové práce/ bez prístupu k pitnej vode. Pitný režim sme sa rozhodli zabezpečiť kúpením minerálky, len neviem, aké množstvo na pracovníka môžeme počítať. Zatiaľ som nenašla, či to upravuje nejaký dokument. Viete mi poradiť? Ďakujem.
Pitný režim je z-ľ povinný zabezpečiť, ale nikde som sa nestretla s limitom na hlavu. Snáď sa niekto ozve.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Ja robim v statnej sprave a dostavali sme flasku na 12 hodin. 1.5 alebo 2 l podla toho aku mineralku kupili.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

U nás to máme ošetrené v kolektívnej zmluve a máme tam podmienku, že musí byť min. 30 stupňov C, vtedy zamestnávateľ poskytuje minerálku (fľašu).

Ak nemáte odbory, tak si podmienky stanovte v internom predpise.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
mzdarka renca Pozri príspevok
U nás to máme ošetrené v kolektívnej zmluve a máme tam podmienku, že musí byť min. 30 stupňov C, vtedy zamestnávateľ poskytuje minerálku (fľašu).

Ak nemáte odbory, tak si podmienky stanovte v internom predpise.
Renca mám nápad, kto by tú internú smernicu o pitnom režime dokázal bravúrne spracovať
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Sabadka Pozri príspevok
Renca mám nápad, kto by tú internú smernicu o pitnom režime dokázal bravúrne spracovať
som presvedčená, že ty
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

nad 30 stupnov resp. pokial nemáš prístup k zdroju pitnej vody
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kaco11 Pozri príspevok
nad 30 stupnov resp. pokial nemáš prístup k zdroju pitnej vody
V internom predpise sa môže zamestnávateľ rozhodnúť poskytnúť zamestnancom minerálku aj po celý rok, nielen, ak je nad 30 stupňov C.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

O pitnom režime pojednáva aj vyhláška 544/2007 o podrobnostiach o ochrane zdravia pred záťažou teplom a chladom pri práci.
0 0
lucisa lucisa

lucisa je offline (nepripojený) lucisa

človek, ktorý sa snaží udržať na firme zdravú rovnováhu, s pevnou chrbticou a silnými morálnymi zásadami. ...viac
Ďakujem všetkým za pomoc
0 0
dagmar.klimentova dagmar.klimentova
Minimálne množstvo pitnej vody na osobu/deň je 4 dcl/10 kg váhy človeka.
Príklad:
  • 50 kg asistentka by mala za 1 den vypiť minimálne 2 l pitnej vody.
  • 100 kg ťažký chlap, by mal vypiť minimálne 4 l pitnej vody.
Pozor: Neprehánat to s minerálkami, obsahujú rôzne soli a pod. Najlepšia je pitná voda stolová s minimálnym obsahom minerálov, a to neperlivá, alebo len mierne perlivá.
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

Prosím o radu, tento pitný režim sa účtuje na 501??
Ďakujem za odpoveď
0 0
Phill32 Phill32

Phill32 je offline (nepripojený) Phill32

muž
ivkň Pozri príspevok
Prosím o radu, tento pitný režim sa účtuje na 501??
Ďakujem za odpoveď
Ja to účtujem na 527 Zákonné sociálne náklady. Mám na to vytvorenú analytiku.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
ivkň Pozri príspevok
Prosím o radu, tento pitný režim sa účtuje na 501??
Ďakujem za odpoveď

Ak je to čisto len pre zamestnancov firmy tak to účtujem na účte 527 s analytikou, ak je to voda aj pre klientov - zákazníkov, tak 501.
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

Prosím nemáte nejakú kostru tej IS ohľadom toho pitného režimu??aby sme si tu DPH mohli uplatniť.
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Ahojte poraďáci, nemáte niekto naporúdzi internú smernicu, kde by bol upravovaný pitný režim? Veľmi by sa mi zišla. Alebo aspoň link, kde som mala hľadať. Ďakujem.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

moze si firma uplatnovat z mineraliek pre zamestnancov DPH? ja som to doteraz neuplatnovala. Staci na to ta smernica o pitnom rezime. My mame administrativnych pracovnikov, ktorym sa kupuju mineralky.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Môže.

Pre administratívnych som si neprečítala, ospravedlňujem sa. To je fakt na vážkach, pokiaľ je zdroj pitnej vody.
Naposledy upravil ZuzanaP : 19.08.09 at 11:13 Dôvod: oprava
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanask Pozri príspevok
moze si firma uplatnovat z mineraliek pre zamestnancov DPH? ja som to doteraz neuplatnovala. Staci na to ta smernica o pitnom rezime. My mame administrativnych pracovnikov, ktorym sa kupuju mineralky.
Obávam sa, že pitný režim pre administr. neobstojí. Samozrejme ak nemáte zdroj pitnej vody,vtedy je to iné.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Lenka1979 Pozri príspevok
Ak je to čisto len pre zamestnancov firmy tak to účtujem na účte 527 s analytikou, ak je to voda aj pre klientov - zákazníkov, tak 501.
ja tú vodu pre zákazníkov, klientov účtujem na 513. Zle?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať