Zavrieť

Porady

Pitný režim

človek, ktorý sa snaží udržať na firme zdravú rovnováhu, s pevnou chrbticou a silnými morálnymi zásadami. ...viac
Máme pracovníkov, ktorí v týchto dňoch pracujú vonku /montérske a menšie výkopové práce/ bez prístupu k pitnej vode. Pitný režim sme sa rozhodli zabezpečiť kúpením minerálky, len neviem, aké množstvo na pracovníka môžeme počítať. Zatiaľ som nenašla, či to upravuje nejaký dokument. Viete mi poradiť? Ďakujem.
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
zuzanask Pozri príspevok
moze si firma uplatnovat z mineraliek pre zamestnancov DPH? ja som to doteraz neuplatnovala. Staci na to ta smernica o pitnom rezime. My mame administrativnych pracovnikov, ktorym sa kupuju mineralky.
Pokiaľ majú administ. pracovníci prístup k zdroju pitnej vody, tak pitný režim neobstojí. Nemajú nárok na minerálku, iba ak za svoje. Platí to nielen pre administr.pracovníkov ale vo všeobecnosti pre všetkých. Pokiaľ je tam splnená podmienka prístupu k zdroju s pitnou vodou nárok na pitný režim nie je.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janaGT Pozri príspevok
ja tú vodu pre zákazníkov, klientov účtujem na 513. Zle?
Áno, dobre, samozrejme bez nároku na odpočet dph.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň. Ja by som sa chcela opýtať, sme stavebná firma, zamestnanci nemajú prístup k pitnej vode a zamestnávateľ sa rozhodol, že zamestnancom nebude poskytovať pitný režim ako priamo minerálne vody atď ale bude im prispievať napr. sumou 10,- € nech si tie vody kúpia sami. Takýto príspevok poskytuje počas letných mesiacov bez ohľadu na to či sú vysoké teploty alebo nie. Môžte mi prosím poradiť či je to správne a ak áno ako si to má zamestnávateľ zaúčtovať? a či je to jeho náklad alebo nie? ďakujem pekne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať