Zavrieť

Porady

PLATCA DPH OD 25.3.2009

Ahojte potrebujem poradit, priatel sa stal platcom od 25.3.2009,
ma podať DPH za 1Q2009?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lila1809 Pozri príspevok
    Ahojte potrebujem poradit, priatel sa stal platcom od 25.3.2009,
    ma podať DPH za 1Q2009?
    Áno, má.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    musí podať a nech nezabudne si odpočítať DPH z majetku - zásoby, DM....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lila1809 Pozri príspevok
    aj ked nema faktury na vystupe? (za obdobie 25-31.3.2009) nevystavoval ziadne faktury
    Aj, ak nemal žiadne plnenia, ani uplatnený nárok na odpočet dane, podá nulové DP.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nemusí mať fa na výstupe, ked nič nedodal. Ale ak má nakupené nepredané zásoby, alebo kupeny napr. počítač, úžitkové auto a pod., DPH z toho si odpočíta v prvom DP DPH po registrácii, čiže teraz. Vykáže NO, ale to nevadí.
    Naposledy upravil KEJKA : 22.04.09 at 17:34

    lila1809 je offline (nepripojený) lila1809

    lila1809
    velmi pekne vam dakujem, viete mi poradit co vsetko si mam nastudovat, keby som mu to chcela vypracovat? zaobera sa stavebnou cinnostou - murar (JU)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lila1809 Pozri príspevok
    velmi pekne vam dakujem, viete mi poradit co vsetko si mam nastudovat, keby som mu to chcela vypracovat? zaobera sa stavebnou cinnostou - murar (JU)
    Zákon o dph, ak máš na mysli dph.
    http://www.porada.sk/f91-zakon-o-dan...j-hodnoty.html

    AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

    mamina 7 ročnej dcérky AlkaS
    Ahojte!
    Klientka sa stala k 10.03. platcom DPH, má obchod s oblečením, čítala som v zákone , že si môže odpočítať DPH pri registrácii, čiže pri prvom DP teda teraz . Týka sa to majetku a aj zásob, ktoré sú zatiaľ na sklade, ktoré nadobudla pred tým než sa stala platcom rozumiem tomu dobre. Do toho majetku môžem zaradiť aj auto , ktoré kúpila ešte v roku 2007 alebo iba majetok , ktorý kúpila len rok pred tým ako sa stala platcom čiže v roku 2008. A ako si to vypočítam, spočítam všetky dph zo všetkých fa alebo ako poradte robím prvý krát platcu DPH Dakujem veľmi pekne
    marta bodonova
    Dobrý deň, vie mi niekdo povedať ako mám zaučtovať dnes zaplatenú DPH?
    Výdaj PD na jednej strane a na druhej?
    Pracujem v ALFE, JU.
    Ďakujem

    AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

    mamina 7 ročnej dcérky AlkaS
    marta bodonova Pozri príspevok
    Dobrý deň, vie mi niekdo povedať ako mám zaučtovať dnes zaplatenú DPH?
    Výdaj PD na jednej strane a na druhej?
    Pracujem v ALFE, JU.
    Ďakujem
    Zaúčtuješ výdaj PD pokladňa alebo BU v členení " zaplatená DPH " kód 31.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    AlkaS Pozri príspevok
    Ahojte!
    Klientka sa stala k 10.03. platcom DPH, má obchod s oblečením, čítala som v zákone , že si môže odpočítať DPH pri registrácii, čiže pri prvom DP teda teraz . Týka sa to majetku a aj zásob, ktoré sú zatiaľ na sklade, ktoré nadobudla pred tým než sa stala platcom rozumiem tomu dobre. Do toho majetku môžem zaradiť aj auto , ktoré kúpila ešte v roku 2007 alebo iba majetok , ktorý kúpila len rok pred tým ako sa stala platcom čiže v roku 2008. A ako si to vypočítam, spočítam všetky dph zo všetkých fa alebo ako poradte robím prvý krát platcu DPH Dakujem veľmi pekne
    zásoby na sklade...áno
    majetok odpisovaný - auto, áno aj z roku 2007, ak je úžitkové, teda ak si môžeš odpočítať DPH
    majetok neodpisovaný-drobný do 30000,- len ak bol kupený po 1.1.2009.
    a ano všetko inventarizuješ, dohľadáš doklady a spočítaš DPH.
    Výnimkou je auto a iný odpisovaný majetok, kde si vypočítaš alikvotnú sumu k zostatkovej cene.
    takže toto všetko podrobne nájdeš popísané v iných poradách, príspevkoch, je to tu, len použi vyhľadávač.

    AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

    mamina 7 ročnej dcérky AlkaS
    KEJKA Pozri príspevok
    zásoby na sklade...áno
    majetok odpisovaný - auto, áno aj z roku 2007, ak je úžitkové, teda ak si môžeš odpočítať DPH
    majetok neodpisovaný-drobný do 30000,- len ak bol kupený po 1.1.2009.
    a ano všetko inventarizuješ, dohľadáš doklady a spočítaš DPH.
    Výnimkou je auto a iný odpisovaný majetok, kde si vypočítaš alikvotnú sumu k zostatkovej cene.
    takže toto všetko podrobne nájdeš popísané v iných poradách, príspevkoch, je to tu, len použi vyhľadávač.
    ďakujem za odpoveď, takže keď sa jedná o osobný automobil, tak sa nebude brať do úvahy, že ? a tie zásoby , jedná sa o odevy, takže si musím vyhľadať , čo sú na sklade zostatky k 09.03. a vyčítať podľa faktúr pochopila som to správne?

    ďakujem ešte raz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.