Zavrieť

Porady

Prijata faktura zo zahranicia za sluzbu aj s DPH

Dobry den,
poprosila by som o radu. Z Ciech nam vystavili fakturu za prepravu tovaru, kedze sa dodavka tovaru skoncila v Cechach, vystavili nam fakturu aj s DPH. Teraz neviem, kde mam v dan.priznani DPH uviest tuto prijatu fakturu zo zahranicia, to znamena do ktoreho riadku v priznani sa vyplna zaklad dane a kde DPH, kedze do riadku, kde sa udavaju prijate faktury zo zahranicia za sluzby (19, 10) sa vykazuju faktury bez DPH a nasledne sa samozdanuju, podla mojho nazoru to tam nepatri, lebo samotna faktura uz dan vykazuje (repr. faktura je vystavena v Eurach a ma na moje prekvapenie s 19 % DPH). Prosim surne o radu. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Diankatan Pozri príspevok
    Dobry den,
    poprosila by som o radu. Z Ciech nam vystavili fakturu za prepravu tovaru, kedze sa dodavka tovaru skoncila v Cechach, vystavili nam fakturu aj s DPH. Teraz neviem, kde mam v dan.priznani DPH uviest tuto prijatu fakturu zo zahranicia, to znamena do ktoreho riadku v priznani sa vyplna zaklad dane a kde DPH, kedze do riadku, kde sa udavaju prijate faktury zo zahranicia za sluzby (19, 10) sa vykazuju faktury bez DPH a nasledne sa samozdanuju, podla mojho nazoru to tam nepatri, lebo samotna faktura uz dan vykazuje (repr. faktura je vystavena v Eurach a ma na moje prekvapenie s 19 % DPH). Prosim surne o radu. Dakujem.
    Uviedli ste málo informácií.
    Kde preprava začínala ?
    Pokiaľ je fa v EUR + 19 % DPH ---- je dodávateľ registrovaný pre daň v SR ? Ak nie tak tá DPH by mala byť vyčíslená v CZK.
    Z Vášho zadania nie je jasné, kde je miesto dodania služby.

    babula12 je offline (nepripojený) babula12

    začínajúci, snažiaci sa účtovník ...viac babula12
    Ja mám podobný prípad, dostali sme Fa vystavenú s DPH v Čechách a Fa je vystavená v €.
    Je to za služby, za ročné zasielanie slovenských dopytov.
    Nemám nárok na odpočet DPH?
    Môžem si teda celú sumu aj s DPH dať do nákladov?
    Ďakujem

    Prijata faktura zo zahranicia za sluzbu aj s DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.