Zavrieť

Porady

DPH tlačivo

Prosím Vás, viete mi niekto poradiť, vyhotovila som dobropis - vyšlú faktúru. Má sa to nejako odraziť v daňovom priznaní k DPH ? Myslím tak, ako keď dostaneme došlú dobropisovú faktúru a riadky č. 18 19 sú iné ako riadky 20,21.
Ešte som také nerobila. Prosím Vás poraďte mi.
Ďakujem všetkým
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Ak vystavíš dobropis, tak sa Ti to ukáže v riadku 03 (základ dane) a v riadku 04 (daň).
    Nerozumiem tej tvojej ďalšej vete, prečo to máš iné. Ale aspoň odpoveď na to, kde sa ti ukáže vystavený dobropis

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    grammatika Pozri príspevok
    Ak vystavíš dobropis, tak sa Ti to ukáže v riadku 03 (základ dane) a v riadku 04 (daň).
    Nerozumiem tej tvojej ďalšej vete, prečo to máš iné. Ale aspoň odpoveď na to, kde sa ti ukáže vystavený dobropis

    Má to "iné" preto, lebo dostáva od dodávateľov dobropisy a tie sa nezahŕňajú do r. 20 a 21.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Paula Pozri príspevok
    Má to "iné" preto, lebo dostáva od dodávateľov dobropisy a tie sa nezahŕňajú do r. 20 a 21.
    aby to nebolo jednoduché, nemusí to byť vždy pravda
    § 25
    Oprava základu dane

    (1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví

    a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,
    b) pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti,
    c) pri zvýšení ceny tovaru alebo služby.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Paula Pozri príspevok
    Má to "iné" preto, lebo dostáva od dodávateľov dobropisy a tie sa nezahŕňajú do r. 20 a 21.
    Paula, ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.