Zavrieť

Porady

Vyhláška č.: 9/2005

Ahojte vie mi niekto poslat znenie vyhlasky č. 9/2005 o poplatoch súvisiacich so sprostredkovaním zamestnania, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    amirela Pozri príspevok
    Ahojte vie mi niekto poslat znenie vyhlasky č. 9/2005 o poplatoch súvisiacich so sprostredkovaním zamestnania, dakujem

    [hore]9/2005 Z.z.



    [hore]VYHLÁŠKA





    [hore]Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky



    z 12. januára 2005,

    ktorou sa mení vyhláška Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky č. 31/2004 Z. z., ktorou sa vykonáva § 69 ods. 1 zákona č. 5/2004 Z. z.
    o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    v znení vyhlášky č. 189/2004 Z. z.


    Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky podľa § 69 ods. 1 zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov ustanovuje:

    Čl. I


    Vyhláška Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky č. 31/2004 Z. z., ktorou sa vykonáva § 69 ods. 1 zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení vyhlášky č. 189/2004 Z. z. sa mení takto:

    § 2 vrátane nadpisu znie:

    § 2

    Podrobnosti o výške poplatku za služby súvisiace so sprostredkovaním zamestnania a o osobách, od ktorých sa bude vyberať poplatok

    Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá vykonáva sprostredkovanie zamestnania za úhradu, môže vyberať poplatok za služby súvisiace so sprostredkovaním zamestnania za úhradu podľa § 25 ods. 3 zákona ako jednorazovú platbu najviac

    a) 20 % z mesačnej mzdy alebo z mesačného platu dohodnutého medzi fyzickou osobou a jej zamestnávateľom, ak sprostredkuje zamestnanie najviac na obdobie šesť mesiacov,
    b) 30 % z mesačnej mzdy alebo z mesačného platu dohodnutého medzi fyzickou osobou a jej zamestnávateľom, ak sprostredkuje zamestnanie na obdobie dlhšie ako šesť mesiacov. .

    Čl. II


    Táto vyhláška nadobúda účinnosť 15. januára 2005.

    Ľudovít Kaník v. r.

    amirela je offline (nepripojený) amirela

    amirela
    Este by som potrebovala poradit v jednej veci, ak sa bude dat, na stranke upsvar, si ziadaju od ziadatela, ktory chce povolenie na sprostred. zamest. za uhradu kalkulaciu predpokladanej vysky uhrady za SZU podla vyhlasky 9/2005, vie mi niekto poradit ako by to malo vyzerat na papieri? dakujem pekne

    lml je offline (nepripojený) lml

    lml
    vyhláška 9/2005 je už novelizovaná - znenie § 2, ktorý sa týka vyberania poplatkov za SZÚ sa zmenilo. teraz sa poplatok môže vyberať len z prvej mzdy!
    Dobrý deň pán Iml. A ako to je z paragrafom §774 Občianskeho zákonníka? Agentúra totižto odo mňa požaduje vyplatenie odmeny aj keď som pozíciu, ktorú mi ponúkli odmietla. Poslali mi faktúru so splatnosťou 5 dni. Ďakujem Vám veľmi pekne za radu.

    Vyhláška č.: 9/2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.