Zavrieť

Porady

dátum uplatnenia DPH

Prosím vás pekne o pomoc. Môj klient uhradil zálohu 26.1.2009 na to obdržal Doklad o prijatí platby - daňový doklad s rozpisom DPH s tým istým dátumom. Konečnú faktúru s dátumom vystavenia aj s dátumom dodania tovaru dostal 4.2.2009. Platcom DPH je od 1.2.2009. Môže si uplatniť DPH v 2/2009, alebo nemôže, lebo tak mohol v 1/2009?. Poradte lebo mám na to rôzne názory, dokonca aj z DU. Dakujem pekne!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Rakova Pozri príspevok
    Prosím vás pekne o pomoc. Môj klient uhradil zálohu 26.1.2009 na to obdržal Doklad o prijatí platby - daňový doklad s rozpisom DPH s tým istým dátumom. Konečnú faktúru s dátumom vystavenia aj s dátumom dodania tovaru dostal 4.2.2009. Platcom DPH je od 1.2.2009. Môže si uplatniť DPH v 2/2009, alebo nemôže, lebo tak mohol v 1/2009?. Poradte lebo mám na to rôzne názory, dokonca aj z DU. Dakujem pekne!!
    daňová povinnosť v danom prípade nastala 26.1.2009. V tom čase Váš klient nebol platiteľ DPH, t.j. nemôže...

    Môže viď ďalej
    Naposledy upravil evina : 23.04.09 at 19:27

    Rakova je offline (nepripojený) Rakova

    Rakova
    Evinka, ešte jedna otázočka. Ak on príjme zálohy od klientov tiež 26.1.2009 a vystaví im ta to daňový doklad o prijatí zálohy avšak bez DPH lebo ešte nie je platcom a potom vo februáry vystaví faktúru, tak nemusí odviesť tú DPHčku? Vieš ide mi o to, že z nakúpeného tovaru si nemôže odpočítať DPH lebo ešte nebol platcom a z dodávky ktorá bola vo februári už musí zaplatit lebo už je platcom. Ak však príjme zálohy v januári tak nemusí z tohto konkrétneho tovaru ani odviesť ani si uplatniť. Myslím správne?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Nemôže si uplatniť DPH z preddavku ako píšem, ale môže si pri dodávke /už bol platiteľom/ uplatniť celú /ja som predpokladala len časť nesprávne/. Postupuj podľa rady Mušky a Azly

    http://www.porada.sk/t35335-p5-zalohova-fa-dph.html

    dátum uplatnenia DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.