Zavrieť

Porady

Praca v zahranici a danove odvody doma

Dobry den. Rad by som poziadal o radu... Pracoval som v Anglicku Maj,jun,jul,august 2006 a potom December 2006 az jun 2007.Medzi tymito obdobiami ako aj na zaciatku a po ukonceni prace som bol nezamestnany,evidovany na UP na Svk a nikde som nepracoval. Poziadal som o vratenie dane za obdobie prace v Anglicku,dan mi bola vratena,ale ziadnu dan z prijmu ani danove priznanie na Slovensku som nepodaval. Aka je nezdanitelna ciastka za rok a kolko sa plati dan z ciastky prevysujucej nezdanitelnu? Nechcem mat problem,chcem si to radsej zaplatit,ale neviem ako a kolko to asi bude.Ak viete ako to je,prosim poradte,Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    V roku 2006 bola NČZD 90816 Sk
    V roku 2007 bola NČZD 95616 Sk

    Hrubá mzda - poistné = základ dane (ZD)
    ZD - NČZD = suma, z ktorej vypočítaš daň
    daň je 19%

    ak máš životné poistenie, účelové sporenie, alebo doplnkové dôchodkové sporenie, tak aj sumy preukázateľne zaplatené za dané roky, sa odpočítajú od základu dane.
    Naposledy upravil mzdarka renca : 26.04.09 at 22:47 Dôvod: doplnenie

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    pri podaní DP za prijmy z UK platí metóda vyňatia prijmov - čiže neplatíš nič

    Praca v zahranici a danove odvody doma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.