Zavrieť

Porady

Nepreplatena dovolenka, odstupné-dodatok

Dobrý deň, pred 2týždňamy som dostal od Vás dobrú radu ako ukončiť pracovný pomer zo zamestnávatelom ktorý my neviplacal mzdu. Teraz by som potreboval ešte trochu pomôcť od zamestnávateľa my prišiel papier zo zápočtom rokov na ktorom je uvedene že dôvod skončenia prac. pomeru je podľa paragrafu 69 odst.1pism.b ZP., ale v kolonke odstupné je 0 čiže neviplatené. Navyše my zamestnávatel nevyplatil dovolenku v počte 16kal. dní a gastrolístky za mesiac marec, apríl u zamestnávatela som skončil k 13.04.2009. čo môžem v takomto prípade podniknúť. Za skorú odpoveď vopred ďakujem Andrej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Andrej99 Pozri príspevok
    Dobrý deň, pred 2týždňamy som dostal od Vás dobrú radu ako ukončiť pracovný pomer zo zamestnávatelom ktorý my neviplacal mzdu. Teraz by som potreboval ešte trochu pomôcť od zamestnávateľa my prišiel papier zo zápočtom rokov na ktorom je uvedene že dôvod skončenia prac. pomeru je podľa paragrafu 69 odst.1pism.b ZP., ale v kolonke odstupné je 0 čiže neviplatené. Navyše my zamestnávatel nevyplatil dovolenku v počte 16kal. dní a gastrolístky za mesiac marec, apríl u zamestnávatela som skončil k 13.04.2009. čo môžem v takomto prípade podniknúť. Za skorú odpoveď vopred ďakujem Andrej.
    Napíš zamestnávateľovi list, kde mu oznámiš, že požaduješ vyplatiť zákonné nároky, a to:
    - náhradu mzdy vo výške 2 mesačného priemerného platu
    - náhradu za nevyčerpanú dovolenku
    - neposkytnuté obedové lístky za mesiace marec a apríl.

    Uveď, že v prípade nevyplatenie požadovaných nárokov podáš podnet na inšpektorát práce a budeš si svoje nároky vymáhať súdnou cestou.

    (malá rada pre teba, ale nie v zlom alebo že by som sa ti posmieval - predtým, než list odošleš zamestnávateľovi, daj si skontrolovať gramatiku niekomu, kto ju dobre ovláda, inak sa môže stať, že sa z tvojho listu budú vo firme ohromne zabávať ).

    Nepreplatena dovolenka, odstupné-dodatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.