Zavrieť

Porady

Aké tlačivá vyplniť

Prosím vás, ak SZČO končí ako zamestnávateľ, aké tlačivo mám vyplniť? Stačí RL zamestnávateľa? Alebo ešte nejaký, na ktorom je konkrétne meno zamestnanca?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janulana Pozri príspevok
    Prosím vás, ak SZČO končí ako zamestnávateľ, aké tlačivo mám vyplniť? Stačí RL zamestnávateľa? Alebo ešte nejaký, na ktorom je konkrétne meno zamestnanca?
    Nepíšeš o tom, koho chceš odhlásiť, ak zamestnanca, tak RLFO, ak zamestnáv., tak RL zamestnávateľa.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janulana Pozri príspevok
    Zamestnával len jedného zamestnanca na dohodu. Čiže už nebude nikoho zamestnávať.
    Tak chceš odhlásiť toho dohodára? ak áno, tak RLFO-odhláška, a ak aj sám seba ako zamestnáv., tak tiež RL-ale zamestnáv., ako som už písala vyššie. Samozrejme rovnako aj odhlášky zo ZP. Zamestnáv. aj na DÚ.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Presne ako písala vyššie Maja(Tweety) a jednoducho povedané, zo všetkých inštutúcií do ktorých si sa prihlásil ako "zamestnávateľ" musíš sa odhlásiť resp. im oznámiť, že nikoho nezamestnávaš, teda pre
    DÚ - nie si platiteľom dane zo závislej činnosti, - toto oznámiš listom
    SP a ZP - nemáš povinnosť odvodov a rovnako zasielania výkazov - vyplníš odhlášku zamestnávateľa

    Aké tlačivá vyplniť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.