Zavrieť

Porady

výpoveď §63 odsk 1 písm b)

Dobrý deň
chcela by som sa opýtať: zamestnanec dostane výpoveď podľa § 63 odsek 1, písm. b) , má dvojmesačnú výpovednú lehotu má nárok aj na 2 mesačné odstupné?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dada41 je offline (nepripojený) dada41

    žena, SZČO dada41
    Ahojte kolegovia,
    mňa by skôr zaujímal § 63 odst.2 písm. a). Môže sa použiť ako dôvod výpovede zo strany zamestnávateľa, alebo je to len vykonávací odst. k predchádzajúcemu odstavcu? Môže tento odstavec použiť zamestnávateľ pre výpoveď + výpovedná doba ale bez odstupného? Alebo zamestnancovi dáva zamestnávateľ výpoveď len podľa § 63 odst. 1, písm. a), b) s odstupným?
    Už mám z toho všetkého hokej, lebo zamestnávateľ tvrdí, že nie je možné aby sa ukončil pracovný pomer so zamestnancami len s výpovednou dobou a odstupným. Vraj musí byť aj iná možnosť (okrem § 60 a porušenie disciplíny). Prosím o pomoc. Ďakujem.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    dada41 Pozri príspevok
    Ahojte kolegovia,
    mňa by skôr zaujímal § 63 odst.2 písm. a). Môže sa použiť ako dôvod výpovede zo strany zamestnávateľa, alebo je to len vykonávací odst. k predchádzajúcemu odstavcu? Môže tento odstavec použiť zamestnávateľ pre výpoveď + výpovedná doba ale bez odstupného? Alebo zamestnancovi dáva zamestnávateľ výpoveď len podľa § 63 odst. 1, písm. a), b) s odstupným?
    Už mám z toho všetkého hokej, lebo zamestnávateľ tvrdí, že nie je možné aby sa ukončil pracovný pomer so zamestnancami len s výpovednou dobou a odstupným. Vraj musí byť aj iná možnosť (okrem § 60 a porušenie disciplíny). Prosím o pomoc. Ďakujem.
    Nie je to dôvod, je to len upresnenie ods. 1. Pozri tieto moje príspevky, popisoval som to podrobne:

    http://www.porada.sk/648811-post3.html

    http://www.porada.sk/t107796-63odst-2-pism-b.html

    Iná možnosť nie je, Buď je to porušenie disciplíny a nemá nárok na odstupné, alebo iné dôvody (organiz. zmeny, rušenie firmy, zdravotné... a má nárok na odstupné). Alebo dohoda.

    výpoveď §63 odsk 1 písm b)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.