Zavrieť

Porady

Zdanovanie

Ahoj,
chcem sa opytat ako sa da riesit moj pripad.

Chcem od fyzickej osoby ktora ma TPP u ineho zamestnavatela aby pre mna obcasne vykonavala sluzby.

FO nema zivnost a chce sa vyhnut papierovaniu a vyplnaniu danoveho priznania.
Existuje niaka hranica prijmu ,pod ktoru nemusi FO majuca TPP u ineho zamestnavatela vyplnat danove priznanie?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    mato20 Pozri príspevok
    Ahoj,
    chcem sa opytat ako sa da riesit moj pripad.

    Chcem od fyzickej osoby ktora ma TPP u ineho zamestnavatela aby pre mna obcasne vykonavala sluzby.

    FO nema zivnost a chce sa vyhnut papierovaniu a vyplnaniu danoveho priznania.
    Existuje niaka hranica prijmu ,pod ktoru nemusi FO majuca TPP u ineho zamestnavatela vyplnat danove priznanie?

    Dakujem
    Doh. o vykonaní práce, Dohoda o prac. činnosti mesačná odmena do výšky 165,97 € zdanená zrážkovou daňou.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    resp.:

    zdaňujú sa prijmy nad 1/2 z nezdaniteľnej časti pre konkrétny rok
    NČ 2009 = 4.025,70
    Naposledy upravil hanelie : 29.04.09 at 09:24

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mato20 Pozri príspevok
    Staci zdanit? Nemusim nic zahlasovat na soc. poistovnu atd?
    Dohodára je potrebné prihlásiť cez RLFO do SP pred začiatkom vykonávania prác na dohodu. Potom zasielať mesačne výkaz s odvodom Garančného a Úrazového Poistenia.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    mato20 Pozri príspevok
    Staci zdanit? Nemusim nic zahlasovat na soc. poistovnu atd?
    Ak robí nejakú činnosť, tak ju vykonáva na základe Dohody. No a tú treba nahlásiť na SP. Odvody z dohôd sa objavia v mesačnom výkaze. /neviem, toto si mala na mysli?/

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    hanelie Pozri príspevok
    resp.:

    zdaňujú sa prijmy nad 1/2 z nezdaniteľnej časti pre konkrétny rok
    NČ 2009 = 4.025,70
    súhlasím, ale v tomto prípade "osoba" je zamestnaná na HPP ...

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    katka50 Pozri príspevok
    Doh. o vykonaní práce, Dohoda o prac. činnosti mesačná odmena do výšky 165,97 € zdanená zrážkovou daňou.
    Len doplnim: Prijmy zdanene zrazkovou danou su danovo vyrovnane, t. j. FO ich nemusi uvadzat vo svojom danovom priznani/rocnom zuctovani dane.

    mato20 je offline (nepripojený) mato20

    mato20
    FO osoba ma trvaly pracovny pomer u ineho zamestnavatela, ktory za nu odvadza vsetky odvody.

    Okrem dane musim zaplatit aj odvod do scoialnej poistovne aj ked FO ma trvaly pracovny
    pomer u ineho zamestnavatela?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mato20 Pozri príspevok
    FO osoba ma trvaly pracovny pomer u ineho zamestnavatela, ktory za nu odvadza vsetky odvody.

    Okrem dane musim zaplatit aj odvod do scoialnej poistovne aj ked FO ma trvaly pracovny
    pomer u ineho zamestnavatela?
    Áno, odvádza len zamestnávateľ a to Gp 0,25% a ÚP 0,8% ako som už napísala vyššie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mato20 Pozri príspevok
    FO osoba ma trvaly pracovny pomer u ineho zamestnavatela, ktory za nu odvadza vsetky odvody.

    Okrem dane musim zaplatit aj odvod do scoialnej poistovne aj ked FO ma trvaly pracovny
    pomer u ineho zamestnavatela?
    Ak ju prihlásiš v soc.poisťovni ako dohodára, platíš len úrazové /0,8%/ a garančné /0,25%/ poistenie.
    Nezabudni na povinnosti zamestnávateľa pri evidencii v soc. poisťovni a na daňovom úrade

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Lianka Pozri príspevok
    Len doplnim: Prijmy zdanene zrazkovou danou su danovo vyrovnane, t. j. FO ich nemusi uvadzat vo svojom danovom priznani/rocnom zuctovani dane.
    Veď práve preto som uviedla tú hranicu 165,97 €, lebo otázka znela, aby príjem nemusel zahrnúť do daň. priznania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.