Zavrieť

Porady

PODSTATNÉ v zákone o DPH

Dobrý deň,

Založil som s.r.o.Chceme byť platcami DPH.Začal som čítať zákon o DPH, jeho aktuálne znenie.Vie mi prosím niekto poradi´t na ktoré časti sa mám zamerať a ktoré môžem vynechať.čo je z tohto zákona pre nás dôležité vedieť?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NONAME Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    Založil som s.r.o.Chceme byť platcami DPH.Začal som čítať zákon o DPH, jeho aktuálne znenie.Vie mi prosím niekto poradi´t na ktoré časti sa mám zamerať a ktoré môžem vynechať.čo je z tohto zákona pre nás dôležité vedieť?

    ďakujem
    Nepíšeš nič o predmete podnikania, takže radím, všeobecne prečítať všetko, a potom si vypichnúť to, čo je pri vašej činnosti podstatné.

    NONAME je offline (nepripojený) NONAME

    NONAME
    ...Ide o prenájom reklamného miesta v magazíne.Som laik a zákon o DPH je na moju osobu písaný tak, že si rôzne veci môžem vyloži´t rôznymi spôsobmi takže je pre mńa ťažke aplikovať ho.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Zákon o Dph sa nedá čítať ako román.

    Ak nie si v zákone o Dph "doma", (veď každý sa venuje iným činnostiam), skôr odporúčam zájsť za odborníkom -čkou. Nemusí to byť hneď daňový poradca, niekedy základné veci Ti vysvetlí aj dobrý účtovník, ktorý ovladá daňové zákony.
    Prediskutuješ veci, ktoré Ťa zaujímajú.
    Môžeš zákon prečítať a nemusíš nájsť odpovede na Tvoje otázky, lebo je to trošku komplikovanejšie.
    Konzultácie Ti pomôžu viacej.

    NONAME je offline (nepripojený) NONAME

    NONAME
    ..Dúfam, že moja otázka nebude trúfalá:Môžem to prediskutovať aj s Vami?cez mail?
    Dominik

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    odpovede na svoje otázky najdeš na Porade - len treba hľadať, na to Porada je.
    napr. v téme riešené príklady z DPH a pod...stačí zadať do "hľadaj"

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Preco email? Na to je tu porada, aby sa diskutovalo "verejne" a odpovede pomohli aj dalsim, ktori maju alebo neskor mozu mat podobny problem.

    Len smelo poloz konkretne otazky, prip. zadanim klucovych slov skus vyhladat problem, ktory prave potrebujes riesit. Tu sa uz riesilo vselico...
    http://www.porada.sk/search.php

    alebo v teme DPH: http://www.porada.sk/f7-dan-z-pridanej-hodnoty.html

    PODSTATNÉ v zákone o DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.