Zavrieť

Porady

Faktúra z CR za sluzby v tuzemsku

Ahojte,
chcela by som vas poprosit o radu. Cesky subjekt, registrovany pre DPH v CR poskytuje na slovensku sluzby prostrednictvom internetoveho portalu - menovat nebudem.
Za clenstvo na portali sa plati poplatok.
Moja otazka je - sme firma, registrovana pre DPH v SR - platime si na ich portali tento poplatok(clenstvo) - ako nam ma ceska firma vystavit fakturu?S dph?napr.40 EUR rozbite podla ich % DPH na dan a DPH - cize zdania to oni v ich krajine?alebo mozme uplatnit samozdanenie a tym padom nam to mozu vystavit 40 EUR - ich DPH a samzdnanim to u nas?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Vivi Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcela by som vas poprosit o radu. Cesky subjekt, registrovany pre DPH v CR poskytuje na slovensku sluzby prostrednictvom internetoveho portalu - menovat nebudem.
    Za clenstvo na portali sa plati poplatok.
    Moja otazka je - sme firma, registrovana pre DPH v SR - platime si na ich portali tento poplatok(clenstvo) - ako nam ma ceska firma vystavit fakturu?S dph?napr.40 EUR rozbite podla ich % DPH na dan a DPH - cize zdania to oni v ich krajine?alebo mozme uplatnit samozdanenie a tym padom nam to mozu vystavit 40 EUR - ich DPH a samzdnanim to u nas?
    Česká firma vystaví faktúru bez DPH - a vy si ju samozdaníte. Ide o službu, kde osobou priznať a zaplatiť daň je odberateľ, ktorý má pridelené IČ DPH vo svojom členskom štáte.

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    dakujem,tak som si aj myslela.Este ak by ste mi vedeli poradit.ceska firma prevadzkuje stranku - internetovu - poskytuje sluzby na slovensku,ak stranka ma priponu sk?jedna sa mi o spravne vystavovanie dokladov od tejto firmy....tvrdia,ze neposkytuju sluzby na uzemi SR,ale podla mna ano.
    firma ma sidlo v CR,pravdepodobne prevadzkuje viacej takychto serverov.
    (my sme firma registrovana pre DPH na Slovensku,platime si cez ich stranku clenstvo na ich serveri - k tomuto oni davaju danovy doklad....)

    Ich vyjadrenie:

    Vy si žádáte (pricom ja ich neziadam,podla mna je to ich povinnost vystavit doklady-faktury) doklady od subjektu v ČR, tedy jsme povinni Vám doklady vystavovat dle platných zákonů ČR.Proto taky doklady i zaslané mailem NEMUSI obsahovat ani podpis, ani razítko (posielaju emailom fakturu uplne cistu bez podpisu a razitka). Služby tedy NEJSOU poskytovány na Slovensku, ale podle zákona o DPH na územi ČR a v souladu s právními normami ČR.


    Je toto ok,bude nam tato faktura ako naklad uznana prípadou kontrolou daní alebo uctovnictva u nas na Slovensku?

    Faktúra z CR za sluzby v tuzemsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.