Zavrieť

Porady

dobropis

Ahojte, mam otazocku. dodavatelovi som uhradila fakturu za tovar, ale bol poskodeny, tak som ho vratila, oni mi vystavili dobropis a nasledne novu fakturu za novy material.Cena vsak zostala ta ista, tak mi peniaze nevratili a ja som neplatila novu fakturu...ako to teraz vyrovnat, staci cez pokladnu výd. a príj. dokladom, alebo sa to da aj nejak inak?

dakujem Vam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Nakoľko išlo o reklamáciu, ja by som fa a dobropis započítala. Výsledná suma na úhradu bude 0. Novú fa si zaeviduj a požiadaj o preúčtovanie Tvojej platby na novú fa. Oni to pravdepodobne už tak spravili, ale budeš to mať úplne čisté ak im napíšeš krátky list, že žiadaš o preúčtovanie platby zo dňa pod variabilným symbolom xxxxxxx na úhradu fa s var. symbolom yyyyy. List si prilož k bankovému výpisu, aby si aj za pár rokov vedela čo a ako.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Prvotnú fa zaúčtuješ do knihy fa a urobíš príjemku na sklad(išlo o tovar). Potom naúčtuješ dobropis do knihy fa a urobíš výdajku(lebo si ho vrátila). V knihe fa tieto dve fa spáruj t.j. označíš si prvotnú fa , že je uhradená dobropisom a na BÚ oprav variabilný symbol a platbu spáruj s novou fa. K tomu si prilož list o ktorom som písala v predošlom príspevku.

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    este otazocka, dobropis mam zauctovany 501/321 minusom a faktury 112/321
    ako teraz zauctujem ten zapocet? dnes mi to vobec nemysli

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    tamara
    este otazocka, dobropis mam zauctovany 501/321 minusom a faktury 112/321
    ako teraz zauctujem ten zapocet? dnes mi to vobec nemysli
    Tamarka, ak máš fa 112/321 a dostaneš k nej dobropis(bavíme sa o Tvojom probléme) aj dobropis naúčtuješ -112/-321. Nemôžeš fa účtovať 112 a dobropis -501!!!! Novú fa 112/321, úhrada 321/221. Zápočet fa s dobropisom sa robí podľa toho, čo Ti povoľuje program. Ja to robím iba v saldokonte, niekto interným dokladom. Teraz ma napadlo, že Ty si asi z tej 112 to už preúčtovala do spotreby na 501. V tom prípade to máš dobre.
    K tomu vypárovaniu:
    Napr. fa 3333 na sumu 1000,- Sk 112/321
    ........dob 4444 na sumu -1000,- ...-112/-321

    ID zápočet fa s dobropisom.............MD.....................D
    ..................dobr.4444...................///.................1000,-
    ..................fa 3333.......................///................-1000,- a k tomu dolož doklad o vrátení tovaru

    IvkaH je offline (nepripojený) IvkaH

    IvkaH
    Ja mám Fa na 44000,- (504/321) a dobropis na 10000,- (-504/-321). Mám teraz urobiť úhradu podľa dohody o vzáj.započítaní pohĺadávok (ID) na sumu 34000,-. Ako mám zaúčtovať úhradu k fa, ako k dobropisu a ako k ID?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Fa +44000, vzájomný zápočet +10000 ja účtujem 321/395 a osotanú sumu 34000 účtujem napr. úhrada z banky 321/221
    Dobropis -10000 - vzájomný zápočet účtujem -321/-395

    Tým pádom máš 395 = 0, 321 po úhrade z banky = 0.

    Alllena je offline (nepripojený) Alllena

    Alllena
    Dobré ráno,

    mám na Vás otázku: Vystavila som v 05/05 Odberateľovi Fa za vykonané služby, aj nám ju odberateľ uhradil.V 08/05 sa dodatočne zistila sčitovacia chyba v náš neprospech,takže musím vystaviť dobropis alebo opravnú Fa?na vzniknutý rozdiel
    Neviem čo mám napísať do textu a neviem či následné účtovanie je správné:

    celkom 671,20 325 Dal
    Základ 564 602 Má dať
    DPH 107,20 343 Dal

    neviem na akých riadkoch výkazu DPH budem následné vykazovať

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    doporučujem urobiť dobropis s tými istými údajmi ako na pôvodnej fa a potom vystaviť fa na správnu sumu

    311/602...
    311/343...
    dobropis účtujeme na tie isté účty ako fa, len sú mínusové
    Mária M
    Naposledy upravil Tweety : 04.08.05 at 07:41 Dôvod: oprava dane ide do r.25 mínusom

    Alllena je offline (nepripojený) Alllena

    Alllena
    Tweety
    doporučujem urobiť dobropis s tými istými údajmi ako na pôvodnej fa a potom vystaviť fa na správnu sumu

    311/602...
    311/343...
    dobropis účtujeme na tie isté účty ako fa, len sú mínusové
    Mária M
    ďakujem, nieje nič lepšie ako okamžitá pomoc

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Alllena
    Dobré ráno,

    neviem na akých riadkoch výkazu DPH budem následné vykazovať
    Ja by som to dala na r.23 a 24.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [
    QUOTE=Ľuba]Ja by som to dala na r.23 a 24.[/QUOTE]tento postup nie je správny, pretože sa nejedná o rozdiely v dani, bude tam iba
    ten dobropis-DPH, následná fa správna DZ r.01-DPH r.02
    MM

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Prosim poradte mi!Dodávatel vystavil odberatelovi za sluzbu fakturu na sumu 30000,- na konci 2.stvrtroka (je platcom DPH). Odberatel uhradil sumu 10000,-. Zmluva na poskytnute sluzby je v sume 10000, - , takze dodavatel tu vlastne vystavil chybnu fakturu. Staci vystavit dobropis na sumu 30000,- a novu fakturu na sumu 10000 a to vsetko bude v DPH za 3. stvrtrok? Dakujem vsetkym dopredu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.