Zavrieť

Porady

daňový preplatok a preddavky na DP FO

Ahoj poraďáci. Mam trocha zložitejší problém, s ktorým si neviem poradiť.
27.3.2008 som zaplatila daň z prijmu za rok 2007 vo výške 92500 Sk. Z toho preddavky na rok 2008: 23125,-Sk. Zaplatila som ich v 6,9,12 mesiaci. V marci by malo prist k vyrovnaniu dane, no kedze daň na rok 2008 vysla 0, nezaplatili sme nic. V DP sme požiadali o vratenie preddavkov. Prišlo nam rozhodnutie, že vyhovuju čiastočne, stiali si štvrty preddavok(769,61 eur) + penale z omeškania (312 eur). Rozhodnutie prišlo 16.4.2009. Chcem sa Vas opytat, ako sa teda platia preddavky na daň 4x aj ked je daň 0, alebo 3x + vyrovnanie dane? Je podla Vas adekvatna vyska penale za 16 dni? A ešte jedna otazka: teraz musim znova požiadať o vratenie 4.preddavku, ktory mi stiahli a penalizovali. ako? je na to nejaka žiadosť. Akosi sa z toho neviem vymotať. Poradíte? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JANKA115 je offline (nepripojený) JANKA115

    JANKA115
    Preddavky štvrťročné sa platia 4x, posledný preddavok bol splatný 31.3.2009 a bude zarátaný v DP za rok 2009.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Preddavky podľa daňového priznania za rok 2007 ste mali zaplatiť ešte aj k 31.3.2009. Predpokladám, že ste ich neuhradili, a preto Vám vlastne preplatok, ktorý Vám vznikol za rok 2007 nevyplatili celý, ale ho rovno ponížili o tie nezaplatené preddavky. Tieto preddavky sa k 31.3. platia podľa DP za rok 2007, ale sú to už preddavky na rok 2009. Netreba teda žiadať o ich vrátenie - budú Vám započítané s daňou za rok 2009.

    daňový preplatok a preddavky na DP FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.