Zavrieť

Porady

Zaradenie už odpisovanej budovy

Dobrý deň, prosím Vás poradí mi niekto ako by zaúčtoval takýto prípad, ktorý sa u nás stal v minulom roku a chcem ho opraviť?
v minulom roku sme mali nariadenie od mesta časť budovy, ktorú sme mali my, vyradiť, nato nám mesto poslalo nový protokol o zaradení celej budovy, zaradili sme ju v obstarávacej cene, a nevieme čo stou zostatkovou cenou? a technické zhodnotenie (žalúzie)v tomto roku, keď neboli účtované v minulom mám prosím ako zaúčtovať??pozerala som si knihy a vždy som našla inú odpoveď a veľmi mi to náhli.... ak môžte niekto pomôžte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    asma je offline (nepripojený) asma

    asma
    budovu zaradiš v OC na 021, rozdiel medzi OC a zost. cenou - zaradiš na 081 a zost. cenu na 355 - čiže 021 = (081+355), technické zhodnotenie - žalúzie - záleží či bolo z kapitálových prostriedkov alebo bežných - ak z kapitálových tak sa navýši hodnota budovy, ak z bežných tak je to ako oprava

    ana3 je offline (nepripojený) ana3

    ana3
    Tech. zhodnotenie som ešte nerobila, tie žalúzie sú z kapitálových prostriedkov teda sa mi navýši hodnota budovy a to zaúčtujem ako ???

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Keďže boli kúpené už minulého roku, po správnosti by si ich mala teraz zaúčtovať 021/355. Mala by si však dorovnať aj rozdiel odpisov, ale pokojne sa mozes na to vykaslat, to sa ti prepecie. Takze to zaúctu tak ako som ti povedala a pokracuj v odpisovani (ak ti odpisy robi program, tak sa nemas coho obavat.

    Zaradenie už odpisovanej budovy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.