Zavrieť

Porady

TPP (ak som študent)

1. Môžem ako študent denného štúdia vysokej školy pracovať aj na TPP?
Ovplyvní to niečo? (napr. rodinné prídavky, daň alebo zdravotné poistenie a s tým súvisiace veci).
...alebo mi musí vystačiť len práca na dohodu, pokiaľ neskončím štúdium?

2. Ak môžem, dá sa realizovať takýto TPP len na leto a potom pokračovať tak ako predtým alebo to už nenávratne zmení situáciu?
(Myslím tým hlavne tie rodinné prídavky, príp. čo si môj otec tuším odpisuje na mňa atď.)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MySpace Pozri príspevok
    1. Môžem ako študent denného štúdia vysokej školy pracovať aj na TPP? Teoreticky môžeš, ale budeš to stíhať?
    Ovplyvní to niečo? (napr. rodinné prídavky, daň alebo zdravotné poistenie a s tým súvisiace veci). Nie, RP to neovplyvní, ale budeš platiť odvody aj daň
    ...alebo mi musí vystačiť len práca na dohodu, pokiaľ neskončím štúdium?

    2. Ak môžem, dá sa realizovať takýto TPP len na leto a potom pokračovať tak ako predtým alebo to už nenávratne zmení situáciu? Áno, môžeš ho uzatvoriť aj na dobu určitú. Ale môžeš uzatvoriť aj naDohodu o brigádnickej práci študenta, tu odvody neplatíš, len daň.(Myslím tým hlavne tie rodinné prídavky, príp. čo si môj otec tuším odpisuje na mňa atď.)
    Odpovede v texte.
    Naposledy upravil Tweety : 06.05.09 at 14:53 Dôvod: gram. úprava

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Podla mna ak si student denneho studia, skoda pracovat na PP. Vyuzila by som moznost pracovat na zaklade dohody o brigadnickej praci studenta, co je "lacnejsie" aj pre zamestnavatela, aj financne vyhodnejsie pre teba.

    MySpace je offline (nepripojený) MySpace

    MySpace
    Lianka Pozri príspevok
    Podla mna ak si student denneho studia, skoda pracovat na PP. Vyuzila by som moznost pracovat na zaklade dohody o brigadnickej praci studenta, co je "lacnejsie" aj pre zamestnavatela, aj financne vyhodnejsie pre teba.
    ... ja len, ze vela krat mam pocit, ze za pracu na dohodu dostanem ovela menej ako clovek ktory pracuje na PP, mozno preto ma to tak laka. Na karieru si myslim, ze mam este cas, ale z pohladu tych financii som nad tym uvazovala, i ked zrejme dost zalezi na tom aku brigadu clovek robi, bo oni vela krat tam napisu, ze ma clovek za to 3,32 EUR (100 Sk) na hod. a viac, no nakoniec sa ukaze, ze je v tom daky chytak a tak tomu ani snaha lepsie pracovat nepomoze a skonci to okolo 1,66 EUR (50 Sk) mozno 1,99 EUR (60 Sk)/hod.
    Mam pocit, ze vacsina zamestnavatelov zamestnáva na dohodu prave pre to aby usetrili, kazdy z ineho uhlu pohladu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MySpace Pozri príspevok
    ... ja len, ze vela krat mam pocit, ze za pracu na dohodu dostanem ovela menej ako clovek ktory pracuje na PP, mozno preto ma to tak laka. Na karieru si myslim, ze mam este cas, ale z pohladu tych financii som nad tym uvazovala, i ked zrejme dost zalezi na tom aku brigadu clovek robi, bo oni vela krat tam napisu, ze ma clovek za to 3,32 EUR (100 Sk) na hod. a viac, no nakoniec sa ukaze, ze je v tom daky chytak a tak tomu ani snaha lepsie pracovat nepomoze a skonci to okolo 1,66 EUR (50 Sk) mozno 1,99 EUR (60 Sk)/hod.
    Mam pocit, ze vacsina zamestnavatelov zamestnáva na dohodu prave pre to aby usetrili, kazdy z ineho uhlu pohladu.
    Ak máš možnosť pracovať na PZ tak určite choď.

    TPP (ak som študent)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.