Zavrieť

Porady

zahraničná faktúra

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ide o zahraničnú dodávateľskú faktúru z ČR(platci DPH), v ktorej nám (platcom DPH) fakturujú za prezutie pneumatík na osobnom automobile, faktúra je v KČ a bez DPH. Nie som si istá ako to funguje so samozdanením, vedel by mi to niekto vysvetliť ak ide o osobný automobil, veľmi pekne ďakujem všetkým čo odpíšu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    akleda Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ide o zahraničnú dodávateľskú faktúru z ČR(platci DPH), v ktorej nám (platcom DPH) fakturujú za prezutie pneumatík na osobnom automobile, faktúra je v KČ a bez DPH. Nie som si istá ako to funguje so samozdanením, vedel by mi to niekto vysvetliť ak ide o osobný automobil, veľmi pekne ďakujem všetkým čo odpíšu
    Práca na hnuteľnom hmotnom majetku. Vykonajte samozdanenie.

    lavazza77 je offline (nepripojený) lavazza77

    lavazza77
    Milan Benka Pozri príspevok
    Práca na hnuteľnom hmotnom majetku. Vykonajte samozdanenie.
    Ahoj,
    ja mám ten istý prípad, len sa to týka tovaru. Chcela by som poprosiť o radu pri predkontácii pre PÚ - samozdanenie. Please - neviem, čo s tým.
    Ďakujem vopred :-)

    VaporV je offline (nepripojený) VaporV

    VaporV
    Dobry den Mam podobny pripad.Som podnikatel FO,platca DPH. Obdrzal som zahranicnu fakturu od dodavatela z CR za nakup hmotneho investicneho majetku (lesenie na stavbu) bez DPH. Plati v tomto pripade ze splnenie danovej povinnosti je prenesene na zakaaznika podla §69 a zaroven mi vznika pravo na odpocitanie dane podla §49 zakona o DPH.

    boza1 je offline (nepripojený) boza1

    uctovnicka boza1
    Dobrý deň, poprosila by som vás o radu, ako vyrovnať zahraničnú došlú faktúru, ktorú nám vystavil zahraničný partner na čiastku napr 2000 Eur. Dodávateľ nám poskytol zľavu 2% za hotovostnú platbu, ale túto zľavu nezohľadnil vo faktúre, tým pádom mi po úhrade v hotovosti vzniká nedoplatok faktúry. No náš dodávateľ túto faktúru eviduje ako uhradenú a uvedenú faktúru nám nechce prerobiť.
    Ohľadom DPH som faktúru na 2000 Eur samozrejme samozdanila, ale čo s nedoplatkom 40 Eur? Ako vyrovnať účet 321 ?

    Za skorú radu Vám srdečne ďakujem
    Žiadala by som od dodávateľa na čiastku 40EUR daňový dobropis na danú zľavu 2%. S ktorým by som potom spravila zápočet s danou faktúrou.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    boza1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, poprosila by som vás o radu, ako vyrovnať zahraničnú došlú faktúru, ktorú nám vystavil zahraničný partner na čiastku napr 2000 Eur. Dodávateľ nám poskytol zľavu 2% za hotovostnú platbu, ale túto zľavu nezohľadnil vo faktúre, tým pádom mi po úhrade v hotovosti vzniká nedoplatok faktúry. No náš dodávateľ túto faktúru eviduje ako uhradenú a uvedenú faktúru nám nechce prerobiť.
    Ohľadom DPH som faktúru na 2000 Eur samozrejme samozdanila, ale čo s nedoplatkom 40 Eur? Ako vyrovnať účet 321 ?

    Za skorú radu Vám srdečne ďakujem
    Do nákladu si dala celých 2000 EUR, ale keďže máš zľavu tak Ti tam musí zostať o tých 40 EUR menej,
    takže zaúčtuj 40 EUR mínusom do nákladov oproti 321 a máš to vyrovnané.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Monika179 Pozri príspevok
    Žiadala by som od dodávateľa na čiastku 40EUR daňový dobropis na danú zľavu 2%. S ktorým by som potom spravila zápočet s danou faktúrou.
    Tie 2% je tzv. skonto, o ktorom sa píše na faktúre, že pri skorej úhrade má odberateľ nárok na zľavu a tým sa to považuje za vybavené, teda už sa nevystavuje dobropis

    boza1 je offline (nepripojený) boza1

    uctovnicka boza1
    Ďakujem za radu. Dobropis som od nich žiadala, ale ten mi odmietli vystaviť. Tak to vyrovnám spôsobom, akým mi poradila babi2, ale čo s DPH, je to v poriadku keď som samozdanila na základe fa. tj. sumu 2000 EUR ?

    Kina je offline (nepripojený) Kina

    Kina
    Ahojte poraďaci,

    potrebovala by som poradiť s týmto:
    doslali sme zahraničnú faktúru za tlač kníh v PL. Nie sme platci DPH. Tlačiareň je platca DPH v PL. Na faktúre je 0% DPH, lebo v PL je na túto službu 0%. U nás je to 10% DPH.
    Ako to bude s DPH pre nás? Máme si sami vypočítať DPH a zaplatiť? Alebo sa nás DPH netýka, lebo nie sme platcami DPH?

    Prosím, poraďte.
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.