Zavrieť

Porady

rozvod s alkoholikom

zdravím

otec je alkoholik a už sa to nedá psychycky znášať, a snažím sa presvedčiť mamu k rozvodu, ale nič o tom neviem a ani ona, vedel by mi niekto poradiť?

je pri rozvode brané v úvahu to že je alkoholik?

niekde som čítal že musíme mať nejakú lekársku správu v prípade že by nás napadol alebo že na neho musí byť podané na polici trestné oznámenie nič z toho sa nestalo....

aké mám aleternatívy, prosím pomoc.
Usporiadat
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Myslím, že postačia aj svedecké výpovede o tom, že otec je alkoholik a spôsobuje matke, teda svojej manželke psychyckú ujmu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nijaké potvrdenia nie sú podmienkou k podaniu rozvodu. Ked sa niekto chce rozviesť a trvá na tom , súd nemá dôvod "nerozviesť". Trochu sa to naťahuje, ak sú v rodine maloleté deti,ak nie sú tak to ide rýchlo.

Matka si môže podať žiadosť o rozvod. Napíše dôvody. (môže napísať, že je alkoholik, že sa nemá snahu liečiť a ona tým trpí, ohrozuje to jej psych. zdravie, má obavy bývať s ním , manželstvo už neplní účel atď.)
Samozrejme,ak má nejaké doklady ( od lekára,či polície) ,alebo svedkov- je to v jej prospech. Treba ich priložiť ku žiadosti.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

arizona Pozri príspevok
Nijaké potvrdenia nie sú podmienkou k podaniu rozvodu. Ked sa niekto chce rozviesť a trvá na tom , súd nemá dôvod "nerozviesť". Trochu sa to naťahuje, ak sú v rodine maloleté deti,ak nie sú tak to ide rýchlo.

Matka si môže podať žiadosť o rozvod. Napíše dôvody. (môže napísať, že je alkoholik, že sa nemá snahu liečiť a ona tým trpí, ohrozuje to jej psych. zdravie, má obavy bývať s ním , manželstvo už neplní účel atď.)
Samozrejme,ak má nejaké doklady ( od lekára,či polície) ,alebo svedkov- je to v jej prospech. Treba ich priložiť ku žiadosti.
Ja si tiež myslím, keď už dvaja nemôžu byť spolu, mali by ísť od seba. Netreba na to žiadnu vedu ani právnika. Len proste podať návrh na rozvod manželstva, zaplatiť 2.000,- Sk , 66€ kolok a čakať na pojednávanie. Možno som mala šťastie, ale aj ja mám maloleté dieťa a u mňa to išlo rýchlo. Jeden mesiac som podala žiadosť o rozvod a na druhý mesiac nás na prvom pojednávaní rozdviedli. Rýchle
0 0
kalamittta kalamittta

kalamittta je offline (nepripojený) kalamittta

ešte sa chcem spýtať ako je to s bývaním po rozvode obe deti sú plnoleté
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

kalamittta Pozri príspevok
ešte sa chcem spýtať ako je to s bývaním po rozvode obe deti sú plnoleté
No v prvom rade by si mal/a napísať, či rodičia nadobudli nejaký majetok (dom, byt...) počas trvania manželstva a potom sa dá radiť s bývaním a vysporiadaním BSM.
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

mám problém s manželom, tiež alkoholikom, ale chcem vediet, či sa dá nejako zapracovat do žiadosti o rozvod, že nám prepil majetok, resp,. či súd prihliadne na skutočnost, že manžel sčasti majetok prepil a sme teda kvoli nemu zadlžení, a či sa to dá použit aj po roku po jeho liečení.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Pri rozvodom konaní sa nedelí, nevysporiadava majetok manželov. Po zániku manželstva zanikne aj bezpodielové spoluvlastníctvo manželov. Ak rozhodnutie o rozvode nadobudne právoplatnosť, treba si vysporiadať BSM. Ak sa nedohodnete, rozhodne na návrh jedného z manželov súd. Tam je potom potrebné dokázať, ako sa ktorý z manželov pričinil o nadobudnutý majetok. Alebo ako ho použil na vlastnú potrebu.
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

ano, rozumiem. vďaka.
len chcem vediet ešte, či sa prihliada na to, že jeden z manželov je alkoholik a prepil spoločné peniaze a či sa to dá aj svedectvom dokázat. či je vobec možné sa ešte obrániť, ked už som sa po stýkrát podujala manžela podržat aj po liečení a on opatovane zradil a zneužil moju doveru aj alkoholom aj inými vecami.
prihliada súd na na to, že alkoholik prepíja resp. prepíjal peniaze?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
arimi Pozri príspevok
ano, rozumiem. vďaka.
len chcem vediet ešte, či sa prihliada na to, že jeden z manželov je alkoholik a prepil spoločné peniaze a či sa to dá aj svedectvom dokázat. či je vobec možné sa ešte obrániť, ked už som sa po stýkrát podujala manžela podržat aj po liečení a on opatovane zradil a zneužil moju doveru aj alkoholom aj inými vecami.
prihliada súd na na to, že alkoholik prepíja resp. prepíjal peniaze?
Arimi, súd pravdepodobne prizve za svedkov aj vaše deti. Nebude to pre nikoho príjemné, prepierať špinavú bielizeň. Súd vždy nerozhodne ako si to my predstavujeme. S tým musíš rátať. Želám ti aby ti to vyšlo, aj keď to asi nebude veľká výhra. Ale výhra je aj menšie zlo.
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

nepoznáte niekto pojem bezdovodne obohatenie a či sa to nedá použit pri rozvode, alebo deleni majetku a dlhov po rozvode?myslím s tým jeho alkoholizmom..
súri mi to, manžel dal v piatok žiadost na rozvod, a ja neviem, kedy by tak mohol byt súd...som v zahraničí a nemožem sa inak poradit
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
neviete náhodou, či súd pri vysporiadaní BSM prihliada aj na to, že viac ako pol roka nemal žiaden príjem? Alebo či prihliada na to, kto a ako prispieval do domácnosti svojími príjmami?
A ešte by som chcela vedieť. Môžm podať návrh na zrušenie BSM pred rozvodom z dôvodu neprispievania na spoločnú domácnosť a alkoholizmus a robenie dlhov. Zobral si totiž pôžičku pre kámoša a ja som o tom ani nevedela. A samozrejme kámoš hneď s prvou splátkou meškal, takže ostatné splátky ktovie ako dopadnú? Či mám podať o rozvod a zároveň o zrušenie BSM, alebo ako je to lepšie?
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Ak chceš podať žiadosť o rozvod, tak keď vás rozvedú, zanikne BSM. Pri rozvode teda nemusíš žiadať o zrušenie BSM, ono zanikne rozvodom. Bohužiaľ, nedelí sa len majetok, ale aj dlhy. Ak sa už bývalí manželia nedohodnú na tom, ako si rozdelia majetok, rozhodne na návrh jedného z nich súd. Zrušiť BSM si môžete aj počas manželstva, ale to sa treba obrátiť na súd, ktorý je oprávnený ukončiť trvanie vášho BSM. Jeden z dôvodov na skončenie BSM je to, že jeden z manželov podniká, prípadne obidvaja. A potom to môže byť práve tvoj problém; že manžel je alkoholik, robí dlhy, neprispieva na domácnosť. Je to na tvojom rozhodnutí, čo urobíš.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
díky sarasa. Rozvediem sa isto. Len nechcem splácať jeho dlhy. Dá sa to nejako na súde dosiahnuť, aby som ich nemusela splácať ja?
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Je ťažko predvídať, ako sudca rozhodne. Je na jeho uvážení, či uzná, alebo neuzná tvoje tvrdenia a dôkazy. Lebo ty musíš dokázať, že pôžičku zobral bez tvojho vedomia a pre inú, tretiu osobu.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
pre tretiu osobu, to sa dá dokázať, ak prídu svedčiť a aj syn to môže potvrdiť. Ale neviete mi poradiť ako ho dostať z bytu? Píše sa do žiadosti o rozvod aj niečo také ako žiadosť, aby mu bolo nariadené súdom, že sa musí vysťahovať, keďže vlastní rodičovsklý dom, ale rodičia v ňom ešte bývajú?????????? Potrebujem to fakt súrne vedieť. Už ju chcem hneď podať. Dnes v noci som zas nespala, lebo prišiel ožratý a celú noc ma budil. Toto je už na nevydržanie. Normálne mám strach, že sa raz nezdržím a ovalím ho niečím. Nechcem sa totiž rozviesť a aby zostal v byte. To by nemalo dokopy žiaden význam. Neprispieva na domácnosť, peniaze, ktoré má rozhajdáka pri alkohole a doma potom nie je pokoj. Sústavne ma uráža. Včera som mu povedala, že na neho zavolám políciu. Ale viete aká je naša polícia. Príde a neurobí nič, lebo sme manželia a on má trvalý pobyt v byte. Asi tak. Je to všetko na ...............................
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Ak ste vlastníci bytu a on vlastní polovicu bude to zložité. Nemám predstavu ako by mi súd zakázal užívať vlastný majetok. Skôr je možné dosiahnuť jeho vysťahovanie vysporiadaním BSM, kde mu za jeho vlastnícky podiel vyplatíš peniaze. Ako alkoholik by v peniazoch videl zdroj ďalšej zábavy a zrejme pristúpi na dohodu.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
ale on ma už tak vyšťavil, že ja ho nemám z čoho vyplatiť. Keď som ťahala domácnosť sama a jemu bolo vždy všetko jedno a keď mal peniaze, tak ich prpíjal a už od začiatku roka mi nič nedáva, tak z čoho ho mám ja povyplácať? Dá sa z toho nejako rozumne vykľučkovať? Nedá sa argumentovať tým, že narúša pokoj v byte a teda aj v bytovke. Po nociach mi nedá pokoj, večne ma uráža, používa vulgarizmy, v podstate psychické útoky, ktoré si myslím, je iba otázkou času, kedy prejdú aj do fyzických. Čo mám vlastne robiť? Nedá sa to použiť, aby mu súd prikázal opustiť byt? Presne to skonštatovali aj deti, že keby som ho ja vyplatila, tak do roka by bezpečne peniaze prehajdákal v krčmách s kamarátmi - ožranmi. Toto mu nedarujem, a nechcem, aby okradol v podstate aj svoje deti. Lebo, keby som mala peniaze, tak ich dám deťom a nie jemu, aby ich takto prečúral.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

majetkových práv ho nezbaví nikto a je jeho vec či svoje peniaze preleje dole hrdlom.
Je to blbé takto napísať, ale až prejde k fyzickým útokom, veci sa možno pohnú dopredu... Stane sa, poriešia to ako priestupok... stane sa znovu, pritvrdia... a ak neprestane, sudca sa rozhodne stíhať ho väzobne. Ale ani pobyt vo väzení ho nezbaví majetkových práv. Takže najlepšie riešenie by bolo vysporiadanie BSM, vyplatiť ho, a potom nech skúsi prekročiť prah dverí... Myslím si, že svätý pokoj stojí za tie peniaze.
Keby to bolo tak jednoduché, nejedna žena by urobila z muža násilníka a následne súd bezdomovca, lebo určite by sa našli také, čo by zneužili systém. Navyše... nehnuteľnosť by vlastnil, bol by povinný platiť dane a nesmel by užívať???
Alebo by ste mu platila za prenájom jeho podielu?
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ja by som sa chcela spýtať ohľadom mojej kolegyne. Od rozvodu prešlo už viac ako 3 roky a doteraz nedošlo k majetkovému vysporiadaniu. Predpokladám, že teraz sú vlastníkmi bytu 1/2. Je naozaj hrozné, že vlastne rozvod nič nevyriešil, keďže kvôli majetkovým, či skôr nemajetkovým pomerom, stále žijú v jednom byte. Bývalý je alkoholik a vôbec neprispieva na byt. Už druhý rok mala za byt nedoplatky, ktoré samozrejme okrem bežnej mesačnej úhrady za byt, musela zaplatiť ona sama. Podľa mňa aj on ako vlastník má povinnosť platiť úhradu za byt. Akým spôsobom sa to dá docieliť? Dá sa aj teraz, po troch rokoch od rozvodu vysporiadať majetok? Dohodnúť sa s ním nijako nedá. Napr. vyplatiť ho, prípadne byt predať a rozdeliť sa napoly? Čo ak s vysporiadaním nebude súhlasiť? Bude jej doživotne na krku? Ďakujem.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
flinstone a milagros, presne o to ide. Nezostať s ním v jednom byte. A ešte aj platiť za príživníka? Takúto situáciu mám už teraz. A ďalej to nemienim znášať. Hovädá jedne. Preto chcem, aby čo najskôlr vypadol a nebudem na neho doplácať do konca života. Nedá sa na súde preukázať, že som mala príjmy o dosť vyššie ako on a on k tomu ešte prehajdakával majetok, tak nech súd uzná, aby som mu nemusela dávať rovnú polovicu? A ako si vrátiť to, čo som platila výlučne z mojích peňazí, keďže jeho príjem bol nulový?????????????????,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať