Zavrieť

Porady

rozvod s alkoholikom

zdravím

otec je alkoholik a už sa to nedá psychycky znášať, a snažím sa presvedčiť mamu k rozvodu, ale nič o tom neviem a ani ona, vedel by mi niekto poradiť?

je pri rozvode brané v úvahu to že je alkoholik?

niekde som čítal že musíme mať nejakú lekársku správu v prípade že by nás napadol alebo že na neho musí byť podané na polici trestné oznámenie nič z toho sa nestalo....

aké mám aleternatívy, prosím pomoc.
Usporiadat
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
milagros208 Pozri príspevok
Ja by som sa chcela spýtať ohľadom mojej kolegyne. Od rozvodu prešlo už viac ako 3 roky a doteraz nedošlo k majetkovému vysporiadaniu. Predpokladám, že teraz sú vlastníkmi bytu 1/2. Je naozaj hrozné, že vlastne rozvod nič nevyriešil, keďže kvôli majetkovým, či skôr nemajetkovým pomerom, stále žijú v jednom byte. Bývalý je alkoholik a vôbec neprispieva na byt. Už druhý rok mala za byt nedoplatky, ktoré samozrejme okrem bežnej mesačnej úhrady za byt, musela zaplatiť ona sama. Podľa mňa aj on ako vlastník má povinnosť platiť úhradu za byt. Akým spôsobom sa to dá docieliť? Dá sa aj teraz, po troch rokoch od rozvodu vysporiadať majetok? Dohodnúť sa s ním nijako nedá. Napr. vyplatiť ho, prípadne byt predať a rozdeliť sa napoly? Čo ak s vysporiadaním nebude súhlasiť? Bude jej doživotne na krku? Ďakujem.
Prenájom jeho podielu? Také ma nenapadlo. Dočasným riešením by to mohlo byť, ak by sme sa dohodli, ale normálne. Len nie navždy.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Skús tu:
http://www.legalaid.sk/
Je to Centrum právnej pomoci a vyber si pracovisko, pod ktoré spadáš podľa trvalého pobytu.

a ďalej:
http://www.nanicmama.sk/poradne-pre-...-obete-nasilia

Tieto poradne majú svojich právnikov, ktorí už takého problémy riešia, teda poznajú bežnú prax.

Drž sa.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

kalkulka Pozri príspevok
flinstone a milagros, presne o to ide. Nezostať s ním v jednom byte. A ešte aj platiť za príživníka? Takúto situáciu mám už teraz. A ďalej to nemienim znášať. Hovädá jedne. Preto chcem, aby čo najskôlr vypadol a nebudem na neho doplácať do konca života. Nedá sa na súde preukázať, že som mala príjmy o dosť vyššie ako on a on k tomu ešte prehajdakával majetok, tak nech súd uzná, aby som mu nemusela dávať rovnú polovicu? A ako si vrátiť to, čo som platila výlučne z mojích peňazí, keďže jeho príjem bol nulový?????????????????,
BSM je skratka Bezpodielové Spoluvlastníctvo Manželov. Čiže z názvu je jasné, že nieje určený podiel na majetku podľa nejakého kľúča... Pri zániku súd delí rovným dielom, ak sa manželia nedohodnú inak.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
arimi Pozri príspevok
nepoznáte niekto pojem bezdovodne obohatenie a či sa to nedá použit pri rozvode, alebo deleni majetku a dlhov po rozvode?myslím s tým jeho alkoholizmom..
súri mi to, manžel dal v piatok žiadost na rozvod, a ja neviem, kedy by tak mohol byt súd...som v zahraničí a nemožem sa inak poradit
Ak už bolo odpovedané, tak moje treba brať ako doplnenie :
Bezdôvodné obohatenie v prípade manželstva nepripadá do úvahy. Je to o inom.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
milagros208 Pozri príspevok
Ja by som sa chcela spýtať ohľadom mojej kolegyne. Od rozvodu prešlo už viac ako 3 roky a doteraz nedošlo k majetkovému vysporiadaniu. Predpokladám, že teraz sú vlastníkmi bytu 1/2. Je naozaj hrozné, že vlastne rozvod nič nevyriešil, keďže kvôli majetkovým, či skôr nemajetkovým pomerom, stále žijú v jednom byte. Bývalý je alkoholik a vôbec neprispieva na byt. Už druhý rok mala za byt nedoplatky, ktoré samozrejme okrem bežnej mesačnej úhrady za byt, musela zaplatiť ona sama. Podľa mňa aj on ako vlastník má povinnosť platiť úhradu za byt. Akým spôsobom sa to dá docieliť? Dá sa aj teraz, po troch rokoch od rozvodu vysporiadať majetok? Dohodnúť sa s ním nijako nedá. Napr. vyplatiť ho, prípadne byt predať a rozdeliť sa napoly? Čo ak s vysporiadaním nebude súhlasiť? Bude jej doživotne na krku? Ďakujem.
Občiansky zákonník pozná lehotu 3 roky od rozvodu na vysporiadanie BSM. Ak je to ešte v lehote, treba rýchlo podať aj nekvalifikovaný návrh na súd a potom ho na základe výzvy súdu doplniť.

Za nekvalifikovaný myslím to, že uvediem meno 1 a 2, dátum rozvodu - rozhodnutia súdu a že žiadam rozhodnúť o BSM. Deň podania je podstatný na dodržanie lehoty. Súd vyzve na doplnenie.

POZOR : roky od právoplatného rozhodnutia súdu.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
Flinstone Pozri príspevok
BSM je skratka Bezpodielové Spoluvlastníctvo Manželov. Čiže z názvu je jasné, že nieje určený podiel na majetku podľa nejakého kľúča... Pri zániku súd delí rovným dielom, ak sa manželia nedohodnú inak.
Dopĺňam, na základe návrhu. Ak nie je návrh, nerozhodnú o tom.
BSM sa vysporiadavá plusové aj mínusové.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ja by som sa chcela spýtať ohľadom mojej kolegyne. Od rozvodu prešlo už viac ako 3 roky a doteraz nedošlo k majetkovému vysporiadaniu. Predpokladám, že teraz sú vlastníkmi bytu 1/2. Je naozaj hrozné, že vlastne rozvod nič nevyriešil, keďže kvôli majetkovým, či skôr nemajetkovým pomerom, stále žijú v jednom byte. Bývalý je alkoholik a vôbec neprispieva na byt. Už druhý rok mala za byt nedoplatky, ktoré samozrejme okrem bežnej mesačnej úhrady za byt, musela zaplatiť ona sama. Podľa mňa aj on ako vlastník má povinnosť platiť úhradu za byt. Akým spôsobom sa to dá docieliť? Dá sa aj teraz, po troch rokoch od rozvodu vysporiadať majetok? Dohodnúť sa s ním nijako nedá. Napr. vyplatiť ho, prípadne byt predať a rozdeliť sa napoly? Čo ak s vysporiadaním nebude súhlasiť? Bude jej doživotne na krku? Ďakujem.

CIMOM Pozri príspevok
Občiansky zákonník pozná lehotu 3 roky od rozvodu na vysporiadanie BSM. Ak je to ešte v lehote, treba rýchlo podať aj nekvalifikovaný návrh na súd a potom ho na základe výzvy súdu doplniť.

Za nekvalifikovaný myslím to, že uvediem meno 1 a 2, dátum rozvodu - rozhodnutia súdu a že žiadam rozhodnúť o BSM. Deň podania je podstatný na dodržanie lehoty. Súd vyzve na doplnenie.

POZOR : roky od právoplatného rozhodnutia súdu.
Súd rozhodol o rozvode v apríli 2006, takže už uplynuli 3 roky. Dá sa ešte s tým niečo urobiť? Vďaka.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Rozdeliť BSM sa už nedá. Byt sa delí pre každého 1/2. Z hnuteľných vecí má každý to, čo doteraz užíval.
0 0
BIFI BIFI

BIFI je offline (nepripojený) BIFI

Dobry den. Mam "otca" alkoholika, mamu v minulosti fyzicky napadal, mame aj svedkov, ale vtedy sa s tym nic nerobilo, lebo mama sa ho bala a mala 3 deti, nemala kam ist. V sucasnosti sme uz ale dcery dospele, ja zijem spolu s mamou a s nim este stale v jednej domacnosti.Dom je napoly, ale mama ho dostala v podstate od svojho otca a zaplatila mu ale nejake peniaze, no ona dom chcela napisat na oboch. Chcem, aby sa rozviedli, aj mama by to chcela, pokial by vedela, ze nam to pomoze. Preto sa pytam, ci je mozne zostat byvat v dome s tym, ze "tatko" by musel bud odist, alebo by sa mu vyplatila podstatne nizsia ciastka. Podala som nanho aj trestne oznamenie a 2krat som zavolala policiu, pretoze nas fyzicky napadal a neustale nas psychicky tyra. Ja uz nevladzem, chodim este do skoly a prestavam zvladat celu situaciu. Mohli by ste mi prosim vas poradit. Dakujem
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Ako prvý krok je rozvod. Rozvodom zaniká BSM. Keďže je dom vo vlastníctve oboch manželov, matka bude musieť otca vyplatiť. Akým spôsobom nadobudli dom do vlastníctva? Kúpili ho alebo im bol darovaný? V každom prípade majetok sa bude vysporiadavať až po zániku BSM.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

sarasara Pozri príspevok
Ak chceš podať žiadosť o rozvod, tak keď vás rozvedú, zanikne BSM. Pri rozvode teda nemusíš žiadať o zrušenie BSM, ono zanikne rozvodom. Bohužiaľ, nedelí sa len majetok, ale aj dlhy. Ak sa už bývalí manželia nedohodnú na tom, ako si rozdelia majetok, rozhodne na návrh jedného z nich súd. Zrušiť BSM si môžete aj počas manželstva, ale to sa treba obrátiť na súd, ktorý je oprávnený ukončiť trvanie vášho BSM. Jeden z dôvodov na skončenie BSM je to, že jeden z manželov podniká, prípadne obidvaja. A potom to môže byť práve tvoj problém; že manžel je alkoholik, robí dlhy, neprispieva na domácnosť. Je to na tvojom rozhodnutí, čo urobíš.
Tiež podobný prípad (manžel alkoholik, neprispieva na domácnosť). Aký súd by sa konal pravdepodobne skôr? Rozvod manželstva alebo zrušenie BSM? (Manželka má obavy, že muž s prepitým mozgom aj rozumom urobí nejakú blbosť - zoberie si pôžičku a ona to potom bude musieť zaplatiť.) Keď sa pri vysporiadnaí BSM delia aj dlhy, delia sa v pomere 1:1, alebo ak by manžel nemal peniaze na ich zaplatenie, musela by ich celé zaplatiť manželka (po rozvode)?
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
To, ako dlho bude trvať súdne konanie, je len na príslušnom súde. Ale dokazovať, že manžel zle hospodári so spoločným majetkom, ba priamo ho likviduje je zdĺhavejšie ako rozvod samotný. Myslím, že rozvod by prebehol rýchlejšie, ako zrušenie BSM počas trvania manželstva.
Dlhy sa delia medzi manželov rovnako 1/2 + 1/2. Tak sa delí aj majetok nadobudnutý počas manželstva. ( Nie však darovaný jednému z manželov). Tá časť dlhov, ktoré pripadnú manželovi by sa mali po vysporiadaní BSM hradiť hlavne z jeho polovice majetku. Nie je však vylúčené, že by pôžičku musela zaplatiť manželka s tým, že potom by si vymáhala preplatenie od manžela.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Zlatíčkovia, neviete mi poradiť, keby som sa odsťahovala a zároveň podala na rozvod, môžem spísať zápisnicu u notára, aby nemohol narábať s bytom, alebo za akých podmienok by som mu prenechala moju polovicu bytu? Chcem totiž mať svätý pokoj a odsťahujem sa radšej ja, lebo on to neurobí určite. V byte bývajú aj naše deti. Tak by som tam chcela dať klauzulu, že môže v tom byte bývať, ale za podmienky, že tam budú bývať aj moje deti. Nechcem, aby si do bytu nasťahoval nejakú ženskú, toto by som mu chcela zakázať. Žije s nami vydatá dcéra a preto by som nechcela byt predávať, aby mali strechu nad hlavou. Zároveň viem, že ma nikdy nevyplatí, tak chcem dať blombu do katastra, aby nemohol s bytom narábať ako sa mu zachce. A keďže by som mu moju polovicu bytu prenechala do bezplatného užívania, tak chcem stanoviť podmienky, za akých toto môže mať. Dá sa to takto? Čo vy na to?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kalkulka Pozri príspevok
Zlatíčkovia, neviete mi poradiť, keby som sa odsťahovala a zároveň podala na rozvod, môžem spísať zápisnicu u notára, aby nemohol narábať s bytom, alebo za akých podmienok by som mu prenechala moju polovicu bytu? Chcem totiž mať svätý pokoj a odsťahujem sa radšej ja, lebo on to neurobí určite. V byte bývajú aj naše deti. Tak by som tam chcela dať klauzulu, že môže v tom byte bývať, ale za podmienky, že tam budú bývať aj moje deti. Nechcem, aby si do bytu nasťahoval nejakú ženskú, toto by som mu chcela zakázať. Žije s nami vydatá dcéra a preto by som nechcela byt predávať, aby mali strechu nad hlavou. Zároveň viem, že ma nikdy nevyplatí, tak chcem dať blombu do katastra, aby nemohol s bytom narábať ako sa mu zachce. A keďže by som mu moju polovicu bytu prenechala do bezplatného užívania, tak chcem stanoviť podmienky, za akých toto môže mať. Dá sa to takto? Čo vy na to?
Čo to znamená prenechať? Darovať? Predať? A prečo jemu a nie deťom? Ako mu chceš potom zasahovať do súkromia? Koho si tam môže nasťahovať a koho nie? Bola by si radšej keby si tam nasťahoval chlapa? Veď je to aj jeho byt. A dcéra tam môže bývať s manželom?
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
nechať svoju polovicu v bezplatnom užívaní, ale za podmienky zachovania dobrých mravov a tak
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kalkulka Pozri príspevok
nechať svoju polovicu v bezplatnom užívaní, ale za podmienky zachovania dobrých mravov a tak
Akosi neviem, čo chceš? Komu chceš nechať tvoju polovicu v užívaní? A ako sa chceš starať,čo si manžel bude robiť vo svojej polovici? Nie je to zasahovanie do jeho osobnej slobody?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

kalkulka Pozri príspevok
nechať svoju polovicu v bezplatnom užívaní, ale za podmienky zachovania dobrých mravov a tak
podmienky si môžeš klásť, ak by bol celý dom tvoj... on vlastní polovicu a ak nepoškodzuje tvoj majetok ako chceš zakázať aby neužíval svoju polovicu, trebárs aj s novou priateľkou... alebo rozvodom jeho život skončil? Veď ani on nevyhadzuje deti von, ktoré tam nemajú majetkové práva...
a keďže ste spoluvlastníkmi bytu, tak bez tvojho súhlasu nemôže nakladať s nehnuteľnosťou, takže z tejto strany by som sa nebál...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať