Zavrieť

Porady

BYŤ ČI NEBYŤ PLATCOM DPH?

Dobry den,

poprosila by som o radu ci sa mi oplati stat sa platcom DPH. Prednedavnom som si zalozila firmu na svk, jednoosobova s.r.o. a mam obchodneho partnera v cechach, ktory mi bude fakturovat za dodanie tovaru z cr do sr. Oplati sa mi byt platcom dph?

Dik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dufulus je offline (nepripojený) dufulus

    účtovník maličký ako máčny máčik ...viac dufulus
    no ja neviem teraz, ale od českého dodávateľa budeš uplatňovať samozdanenie - čiže nemáš akoby nárok na odpočet dane na vstupe a fakturovala by si v SR s DPH - čiže DPH na výstupe by si musela odviesť --- podľa mňa sa ti neoplatí registrovať

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    dufulus Pozri príspevok
    no ja neviem teraz, ale od českého dodávateľa budeš uplatňovať samozdanenie - čiže nemáš akoby nárok na odpočet dane na vstupe a fakturovala by si v SR s DPH - čiže DPH na výstupe by si musela odviesť --- podľa mňa sa ti neoplatí registrovať
    no toto nie je celkom pravda, ak by bol platca dph, tak by zase v cechach nakupoval bez dph, cize za rovnaku sumu by nakupil viac.

    A dph na vystupe by mu zaplatili slovenski odberatelia.

    Skusim na priklade: nakupim v cechach od platitela dph za 100+19 dph


    som platitel, tak zaplatim 100, na sk urobím samozdanenie a predavam 100+moja priražka+dph = 100*1,3*1,19=154,7 (pri 30% mojej priražke)

    nie som platitel, tak vysledna cena 119*1,3= 154,7

    Ak je mojim zakaznikom konecny spotrebitel, je to jedno.

    Ale ak je mojim zakaznikom firma, ktora je platitelom dph, tak v prvom pripade je pre nu vysledna suma 130 a v druhom pripade 154,7


    je sice pravda, ze statu musim odviest dph vo vyske 24,7, ale tuto mi v plnej miere zaplatil moj odberatel.

    Forgetmenot je offline (nepripojený) Forgetmenot

    Forgetmenot
    ahoj,

    na svk budem predavat firmam aj konečným spotrebiteľom (v malom množstve), primárne firmám.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Forgetmenot Pozri príspevok
    ahoj,

    na svk budem predavat firmam aj konečným spotrebiteľom (v malom množstve), primárne firmám.
    poviemti to takto, ja ako firma, platitel dph, ked by som si mala vybrať od dvoch dodavateľov popísaných nižšie v mojom prípade, tak rozhodne si vyberiem tovar od platiteľa dph

    BYŤ ČI NEBYŤ PLATCOM DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.