Zavrieť

Porady

rezy "Misha"

V sobotu som bola v Topoľčanoch a na námestí
v cukrárni Florida som si dala rez Misha
/alebo Miša, teraz presne neviem/.
Veeeeeeeľmi mi chutil a chcela by som zohnať recept.
Nájde sa niekto, kto tento koláčik pozná a má recept?
/už len pri myšlienke naňho slintám./
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    Aňuška
    V sobotu som bola v Topoľčanoch a na námestí
    v cukrárni Florida som si dala rez Misha
    /alebo Miša, teraz presne neviem/.
    Veeeeeeeľmi mi chutil a chcela by som zohnať recept.
    Nájde sa niekto, kto tento koláčik pozná a má recept?
    /už len pri myšlienke naňho slintám./
    Aňuška súhlasím s Tebou , tiež som ten zákusok v Topoľčanoch papala a veru slintám ešte teraz.....
    Vrelo odporúčam každému !!!

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Zita4: Ďakujem za recepty.
    Nie je to ono, ale nevyzerá to zle a stojí za vyskúšanie.

    Dúfala som, že Topolčanci poznajú recept. Tento koláčik mal
    bledé cesto - 2 pláty spojené marhuľovým džemom s kúskami
    marhúľ. Navrchu bol výborný ľahučký krém. Pripomínalo mi to
    parížsky krém /ale bez čokolády/ s tvarohom a smotanou.
    Myslím, že krém nebol s tukom a preto mi tak chutil,
    lebo nemám veľmi rada maslové krémy.
    Navrchu bola čokoládová poleva. Bol veľmi šťavnatý.
    Skúsim vytvoriť nejaký mix receptov a ak sa môj pokus priblíži
    originálu, dám vám vedieť.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Aňuška, keď vieš čo tam približne bolo, no tak to vyskúšaj, ak tam idú samé dobré veci, nemôže byť z toho nič zlé.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Meruňkové řezy
    400 g hladké mouky, 220 g rostlinného tuku, 150 g moučkového cukru, šest žloutků, jeden balíček kypřicího prášku, 200 ml mléka, 700 g meruňkového kompotu, šest bílků, 350 g krystalového cukru, 50 g čokolády na vaření


    Tuk utřeme s moučkovým cukrem do pěny, přidáme žloutky, mouku smíchanou s kypřicím práškem, přilijeme mléko a dobře rozmícháme. Těsto rozetřeme na plech vymaštěný máslem a vysypaný moukou, vložíme do vyhřáté trouby a pečeme deset až patnáct minut. Potom na těsto rozložíme okapané a nakrájené meruňky, potřeme sněhem ušlehaným z bílků a cukru. Vložíme zpět do trouby a zapečeme. Vychladlé řezy posypeme strouhanou čokoládou.

    www.floranazahrade.cz/ recepty/svatecni.htm

    ewap je offline (nepripojený) ewap

    ewap
    Pečiem niečo podobné, volá sa to Japonské rezy. Mám tam ale taký problém, že ten sneh sa na druhý deň rozteká a bojím sa salmonelózy.

    Už som to zapekala, resp. sušila aj hodinu a stále to takto dopadne. Kde robím chybu?

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    ewap
    Pečiem niečo podobné, volá sa to Japonské rezy. Mám tam ale taký problém, že ten sneh sa na druhý deň rozteká a bojím sa salmonelózy.

    Už som to zapekala, resp. sušila aj hodinu a stále to takto dopadne. Kde robím chybu?
    Sneh musí byť riadne tuhý, keď ho dávaš na plech. Ja robím podobný koláč s jablkami, ale sneh sa nerozteká. Je pravda, že málokedy ostane do druhého dňa. Moje kobylky ho "zožerú" raz-dva.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Musíš dať aj cukru presne /myslím na jedno bielko 4 dkg, to len tak z hlavy hovorím ale tak sa mi zdá že dávam na 5 bielka 20 dkg./ a skús ho ešte aj preosiať, alebo ešte raz premlieť mlynčekom na kávu.

    Inak aj ja mám také kobylky čo hneď všetko zjedia a tá v podobe manžela najviac... Ale som rada keď vidím, že im chutí a ja nezjem aspoň nepriberiem...

    Hanka je offline (nepripojený) Hanka

    Hanka
    ....neslaham nad parou, vyslaham bielky a ked su huste tak do nich vslaham krystalovy cukor. Dam zapiect, nepada a je dobry aj na druhy den.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Dúfala som, že Topolčanci poznajú recept. Tento koláčik mal
    bledé cesto - 2 pláty spojené marhuľovým džemom s kúskami
    marhúľ. Navrchu bol výborný ľahučký krém. Pripomínalo mi to
    parížsky krém /ale bez čokolády/ s tvarohom a smotanou. Myslím, že krém nebol s tukom a preto mi tak chutil,
    lebo nemám veľmi rada maslové krémy.
    Navrchu bola čokoládová poleva. Bol veľmi šťavnatý.
    Skúsim vytvoriť nejaký mix receptov a ak sa môj pokus priblíži
    originálu, dám vám vedieť.[/QUOTE]

    Myslím, že taký ľahký krém by mohol byť ak vyšľaháš šlahačku so stužovačom a cukrom - podľa chuti a do vyšľahanej zľahka zamiešaš 1 - 2 kyslé smotany pochúťkové. Miesto čerstvej šľahačky sa môže použiť aj šľahačka v prášku - je menej tuková a dlhšie vydrží. Urobíš ju podľa návodu a pridáš tie kyslé smotany. Je to veľmi mňam. Je to zo Šumienkového zákusku z receptov zo Života. Vyskúšaj!

    terezaka je offline (nepripojený) terezaka

    manželka,matka troch dospelých detí ...viac terezaka
    Nebola som vTopolčanoch,ale mám takýto recept a volá sa" REZY MIŠA"tak ho pripájam.

    REZY MIŠA
    6 žltkov
    5 PL kryšt.cukor
    1,5 PL olej
    2 PL kakao
    1/2 práš.do pečiva
    sneh zo 6 bielkov
    Dať na vymastený a múkov vysypaný plech,upiecť.Vychladnuté natrieť marhuľovým alebo nejakým iným pikantným džemom a na to krém,navrch čokoládová poleva.

    Krém:
    1celé maslo
    200g práš.cukor
    Spolu vymiešať a pridať 1/2 kg tvaroch a 1 vanilkový cukor

    Poznámka:
    Ja miešam celé vajíčka s kryšt.cukrom,mixerom kým neztuhnú. Potom pramienkom lejem olej a nakoniec sypké ingrediencie zmiešam s múkov a zľahka vmiešam do vajíčkovej hmoty.
    PL - polievková lyžica
    Terezaka
    dievcata, to co vam tak velmi chutilo na vrsku toho kolaca, to bol ZESSAN. je to pomocnik profi cukrarov. u nas viem o zeelandii ze ho predava vo zvolene vo velkosklade, ale kupit si ho moze aj malospotrebitel. ja mam kakaovy a jahodova, ten bol v 3kilovych vedierkach. mame odskusany od cukrarky aj jogurtovy -to bol asi ten, ktory ste mali v topolcanoch na zakusku. naozaj je to vyborne. len jogurtovy predavaju v 10 kg baleni. my sme sa dohofdli so zenami v robote a rozdelili sme sa.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    pridám ďalšie rezy z netu:

    Míša řezy


    •č.1• Těsto:3 bílky,3 žloutky,3 lžíce polohrubé mouky,3 lžíce cukru,kakao,1 lžíce oleje.

    Krém:125g másla,100g cukru moučka,250g tvarohu

    Poleva:3 tyčinky kaštanů

    a šlehačka na vrch na ozdobu.

    Postupo stroje jsem dala šlehat bílky,přidala cukr,zmírnila stroj na 1 a dala jsem tam žloutky,ručně jsem zašlehala mouku a kakao.Peču na 180°c po dobu cca 15 minut.

    Na krém se ušlehá máslo s cukrem a po lžících přidává tvaroh.Pak už jen poleva.Doporučuji dělat v dortové formě.


    ••č2•• Potrebujeme:

    Cesto: 5 lyžíc polohrubej múky, 5 vajec, 5 lyžíc cukru, 2 lyžice kakaa, 2 lyžice oleja
    Náplň: 2 kocky tvarohu, 2 dkg práškového cukru, 25 dkg masla
    Poleva: 50 g 100%-ného tuku, 3 balenia ľadových gaštanov
    Ako na to:

    Žĺtky vymiešame z cukru, postupne primiešavame olej, múku, kakao, prášok do pečiva a zľahka primiešame sneh z bielok. Vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech a upečieme. Tvaroh vymiešame s cukrom a maslom a natrieme na upečené, vychladnuté cesto. Tuk s čokoládou (gaštany) rozpustíme, nalejeme na tvaroh. Ešte môžeme podľa chuti posypať kokosovou múčkou a necháme stuhnúť.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    henkabenka Pozri príspevok
    dievcata, to co vam tak velmi chutilo na vrsku toho kolaca, to bol ZESSAN. je to pomocnik profi cukrarov. u nas viem o zeelandii ze ho predava vo zvolene vo velkosklade, ale kupit si ho moze aj malospotrebitel. ja mam kakaovy a jahodova, ten bol v 3kilovych vedierkach. mame odskusany od cukrarky aj jogurtovy -to bol asi ten, ktory ste mali v topolcanoch na zakusku. naozaj je to vyborne. len jogurtovy predavaju v 10 kg baleni. my sme sa dohofdli so zenami v robote a rozdelili sme sa.
    A ten ZESSAN nie je dostať v Metre? Nebola si pozrieť?

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    info z netu:
    Zessan je jogurtová zmes dostat v Zellandii

    Zessan je jogurtová zmes ktorá sa rozmiešava s ovocnou štavou alebo vodou podla chuti a pridáva do polovyšlahanej šlahačky . Má to zellandia ja kupujem vo Zvolene .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.