Zavrieť

Porady

DPH a mylny datum uctovneho obdobia

dobry den, mam taky problem. Prebrala som uctovnictvo po byvalej kolegyni a zistila dost vela zmatkov. Okrem ineho aj to, ze nam dosla faktura, ktoru zapisala do posty, zauctovala,ale namiesta spravneho uctovneho obdobia zadala uctovne obdobie o 3 mesiace dopredu. Neviem, co ju k tomu inspirovalo, dost na tom, ze ja som na to prisla uplne nahodou teraz a neviem, co s tym. DPH odvediem tento mesiac, ale ako to obhajim pre danovou kontrolou, ked pride?Hladala som aj v zakone o DPH, ale nic som nenasla :-(
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    ekonomkaM Pozri príspevok
    dobry den, mam taky problem. Prebrala som uctovnictvo po byvalej kolegyni a zistila dost vela zmatkov. Okrem ineho aj to, ze nam dosla faktura, ktoru zapisala do posty, zauctovala,ale namiesta spravneho uctovneho obdobia zadala uctovne obdobie o 3 mesiace dopredu. Neviem, co ju k tomu inspirovalo, dost na tom, ze ja som na to prisla uplne nahodou teraz a neviem, co s tym. DPH odvediem tento mesiac, ale ako to obhajim pre danovou kontrolou, ked pride?Hladala som aj v zakone o DPH, ale nic som nenasla :-(
    Nerozumiem

    fa na vstupe, alebo výstupe ?
    dph odvádzaš, alebo odpočítavaš ?
    aké je správne účtov. obdobie a aké bolo uvedené chybne?
    si mesačný alebo Q.platiteľ ?

    ekonomkaM je offline (nepripojený) ekonomkaM

    ekonomkaM
    Aha, prepac, to som zabudla napisat. Faktura dosla nam, a aktualne UO bol februar, v programe je zadany maj. A sme mesacni platci DPH

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    ekonomkaM Pozri príspevok
    Aha, prepac, to som zabudla napisat. Faktura dosla nam, a aktualne UO bol februar, v programe je zadany maj. A sme mesacni platci DPH
    Ak je dátum dodania február, faktúra došla do 25.3.2009 - právo na odpočet sa môže uplatniť (podľa starého zákona) vo februári alebo v marci.

    Podľa novelizovaného zákona od 1.4.2009 sa môže právo na odpočet uplatniť najskôr v zdaňovacom období v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo a najneskôr v poslednom období kalendárneho roka.

    Domnievam sa, že si môžte svoje právo na odpočet uplatniť aj v zdaňovacom období apríl.
    Vychádzam z toho:

    http://www.porada.sk/1028191-post29.html

    DPH a mylny datum uctovneho obdobia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.