Zavrieť

Porady

preddavky na daň z príjmu

Ahojte,
prosím poraďte mi,ak chcem zrušiť firmu-živnostník k 30.6.2009 a z daňového priznania za rok 2008 mi vznikli platiť štvrťročné preddavky na daň z príjmu /to je zaplatiť prvú splátku do 30.6.2009/musím ten preddaok zaplatiť ak teda zruším firmu k 30.6.2009?Zakladám od 1.7.2009 sro.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    najlepšie bude zavolať si na daňový úrad alebo tam zájsť za Vašou správkyňou dane.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Áno, ale môžeš si napísať žiadosť na DU o platenie preddavkov inak, alebo o och odpustenie.

    mia13 je offline (nepripojený) mia13

    žena mia13
    Urobila som nasledovné,
    požiadala som písomne daňový úrad o odpustenie zaplatenia preddavkov za obdobie od 1.3.-30.6.09.Po tomto termíne automaticky platenie zaniká.Dúfam,že ich odpoveď bude kladná.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Podla mojho nazoru zaplatit preddavok do 30.6. musis, pokial sa nerozhodnes postavit sa k tomu tak, ako dievcata vyssie uviedli.

    Okrem oznamenia o ukonceni zivnosti na DU sa odporuca napisat aj im aj list, ze z dovodu ukoncenia zivnosti nebudes dalej platit preddavky na dan z prijmov (takto mi to doporucila uradnicka z DU).

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ak ukončíš podnikanie do určitého dňa treba podať daňové priznanie a na poslednej strane máš požiadať o vrátenie preplatku, ktorý ti vrátia do 30 dníod podania daňového priznania

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    pavol54 Pozri príspevok
    Ak ukončíš podnikanie do určitého dňa treba podať daňové priznanie ...
    Pavol, s tymto nesuhlasim. Ide o FO. FO vzdy podava DP do 31.3. nasledujuceho roka, aj ked sa pocas roka menili okolnosti (zaciatok, koniec zivnosti, ine). Pri ukonceni podnikania v DP upravi zaklad dane podla § 17.

    mia13 je offline (nepripojený) mia13

    žena mia13
    .....vďaka za každý názor a pravdou je,že preddavky musím zaplatiť do 30.6.09 a práve preto som žiadala DU o odpustenie práve len o tieto preddavky,ostatné zanikajú automaticky ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.