Zavrieť

Porady

cestovne naklady

Zdravim, viete mi povedat od akeho rocneho poctu najazdenych km (Felicia) sa mi oplati platit cestu dan (3000 Sk - BB), ak si chcem do JU dat cestovne nahrady (tusim 6.2 Sk/km + spotreba). Auto nemam zahrnute v podnikani. Resp. ako sa to da prepocitat. Dik Mir.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Ak sa v niečom mýlim, prosím opravte ma, poraďáci.
    1. auto nie je v podnikaní - musíš mať zaplatenú daň z motorových vozidiel a zákonnú poistku a potom si môžeš uplatňovať spotrebu PHM a cestovné náhrady.
    2. auto je v podnikaní - musíš mať zaplatenú daň z motorových vozidiel a zákonnú poistku a potom si môžeš uplatňovať spotrebu PHM, výdavky na servis,... a odpisy.
    Cestovné náhrady vyjadrujú opotrebenie auta. A nezabudni na presnú a detailnú evidenciu jázd!!!

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Myslím si, že otázka znela, či niekto vie, pri akom počte najazdených km sa už oplatí zaplatiť cestnú daň a uplatňovať si náhrady za použitie vlastného vozidla.
    Ja si myslím, že sa to oplatí podľa toho, či máš možnosť vykázať dostatočné množstvo km ako pracovné cesty. A či budeš mať k tomu aj benzínové bločky.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ked pri prepočte dane z príjmu z cestovných nákladov dosiahneš zisk aspoň 1,-- Sk.

    Mir je offline (nepripojený) Mir

    Mir
    takze sa to neda vypocitat alebo to nikto nevie? dajte mi jasnu odpoved ak je to mozne, dakujem. Mir

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Palino
    Myslím si, že otázka znela, či niekto vie, pri akom počte najazdených km sa už oplatí zaplatiť cestnú daň a uplatňovať si náhrady za použitie vlastného vozidla.
    Ja si myslím, že sa to oplatí podľa toho, či máš možnosť vykázať dostatočné množstvo km ako pracovné cesty. A či budeš mať k tomu aj benzínové bločky.
    Môj názor je, že sa Ti to oplatí vtedy, ak výška zaplatenej cestnej dane bude menšia ako náhrady za použitie MV, ktoré vytvoríš a dáš do účtovníctva.
    Napr. cestná daň 3 700,- Sk...... do nákladov PHM+náhrada 3 600,-...neoplatí, lebo 3 600 - 3 700= -100
    cestná daň napr. 3 700,- Sk.....do nákladov PHm+náhrada 27 000,-..oplatí, lebo výsledok je 27 000 - 3 700= +23 300
    Viac polopate to neviem vysvetliť. Proste výsledok musí byť, že je to pre Teba výhodné. To ale musíš posúdiť Ty sám.

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    Vychádzala by som z výšky zaplatenej dane z motorových vozidiel. Napr. daň 3.700, vydeliť náhradou za km 6,20 = 597 km. To je ročný počet km pod ktorý sa neoplatí platiť daň z motorových vozidiel.

    Mir je offline (nepripojený) Mir

    Mir
    Ale tych 23 300 je len suma o ktoru sa mi znizi danovy zaklad. To predsa nie su peniaze ktore mi niekto posle na ucet
    Znizenie zakladu o 23 300 teda nie je az take vyhodne v porovnani so zaplatenim 3700 Sk v hotovosti za cestnu dan. To ziskam iba 23 300 * 0,19 = 4427 Sk. Alebo sa mylim. Dakujem za odpoved, Mir.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Čo považuješ za "výhodné" ? Takto si ziskový 727,-- Sk. Pre niekoho je výhodné aj tá 1,-- Sk nad zaplatená daň ako som Ti písala.
    Podľa mňa si vydel tvoj "výhodný" zisk 0,19 a výjde Ti, koľko nákladov máš urobiť. Z toho si spätne prepočítaj podľa sadzby za km koľko potrebuješ litrov PHM a podľa spotreby auta koľko km máš urobiť.

    Mir je offline (nepripojený) Mir

    Mir
    Dakujem, toto je aj podla mna najlepsi sposob vypoctu a nie ze mam 23 300 Sk k plusu. Dakujem este raz, Mir.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Mir
    Ale tych 23 300 je len suma o ktoru sa mi znizi danovy zaklad. To predsa nie su peniaze ktore mi niekto posle na ucet
    Znizenie zakladu o 23 300 teda nie je az take vyhodne v porovnani so zaplatenim 3700 Sk v hotovosti za cestnu dan. To ziskam iba 23 300 * 0,19 = 4427 Sk. Alebo sa mylim. Dakujem za odpoved, Mir.
    Milý Mir, náhrady za používanie auta je náklad a náklad skutočne nie sú peniaze poslané na účet. Ale to platí v prípade každého nákladu. JANCA to dobre prepočítala. Ja budem v Tvojom príklade pokračovať:ak by si mal DZ 23 300 *19% daň by bola 4427, DZ znížim náhradami na 0 daň 0. 4427 - 3700= 727
    Samozrejme celé je to skreslené,je to iba hrubý výpočet. Ale Mir -niekoho poteší aj 727 Sk.

    Mir je offline (nepripojený) Mir

    Mir
    Jasne ze potesi, ale ked si predstavi co ma okolo toho behania po uradoch a papierovania tak si myslim, ze v konecnom dosledku to moc vyhodne nie je. Ale samozrejme ako hovoris je to vec pohladu. Ahojte poradaci a dik.

    danda je offline (nepripojený) danda

    danda
    Prosím pomôžte: Súrne!!! Ak podnikateľ používa auto, ktoré je evidované na rodinného príslušnika, má s ním uzatvorenú písomnú zmluvu o zapožičaní auta na rok 2005, nezaplatil cestnú daň, môžem mu počítať náhradu za PHM a náhradu za používanie osobného motorového vozidla na základe vypočítaného cestovného účtu v neziskovej organizácii? V prílohe má evidenciu km. Prosím poraďte. Ďakujem
    Naposledy upravil danda : 08.08.05 at 12:22

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mir: nadviažem na prísp. č.12 - je to naozaj tak, že niekoho poteší aj 727,- Sk...na druhej strane, mnohí sa ich vzdajú vďačne, aby kvôli nim nemuseli vyrábať knihu jázd (tú málokto robí rád, i keď má na to soft ) - tú si ako prvú žiadajú kontrolóri pri lustrovaní výdavkov (nákladov) na pohonné hmoty.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.