Zavrieť

Porady

faktúra z roku 2008

Dobrý deň. Dnes som dostala faktúru z obdobia 11/2008 . Je to došlá Došlá faktúra za nákup tovaru z EU. Faktúra bola zaplatená a tovar bol predaný len teraz v máji. Musím opraviť aj DPh aj výkazy za rok 2008. Ako správne postupovať ? Alebo ako by ste vy to vyriešili ?

Môj názor:
132/321 suma bez DPH hneď do skladu, nakoľko tovar nebol predaný
343/321 DPH a 321/343 DPH samozdanenie.
321/211 uhrada faktúry v hotovosti.

a tým pádom len stav zásob a stav pokladni mení. hospodársky výsledok nie. J e to tak správne ?

Som smutná že teraz musím riešiť také prípady.
Naposledy upravil dobsony : 15.05.09 at 08:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    dobsony Pozri príspevok
    Dobrý deň. Dnes som dostala faktúru z obdobia 11/2008 . Je to došlá Došlá faktúra za nákup tovaru z EU. Faktúra bola zaplatená a tovar bol predaný len teraz v máji. Musím opraviť aj DPh aj výkazy za rok 2008. Ako správne postupovať ? Alebo ako by ste vy to vyriešili ?

    Môj názor:
    132/321 suma bez DPH hneď do skladu, nakoľko tovar nebol predaný
    343/321 DPH a 321/343 DPH samozdanenie.
    321/211 uhrada faktúry v hotovosti.

    a tým pádom len stav zásob a stav pokladni mení. hospodársky výsledok nie. J e to tak správne ?

    Som smutná že teraz musím riešiť také prípady.
    OK.
    Máte ešte nabúranú inventúru skladu a pokladne.
    V akej mene bol doklad ? Ak v cudzej, zmenia sa Vám kurzové rozdiely, takže sa zmení aj HV. Skrátka, malá ročná závierka.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zdanlivo samení len 132 a 211, ale ak bola urobená fyzická inventúra správne, tak sa 132 nemá čo meniť, lebo sa spočítal fyzicky existujúci tovar - teda aj ten, ku ktorému nebola faktúra.
    Takže sú podľa mňa skreslené náklady.
    Správne urobená inventúra mala odhaliť, že ten tovar nebol vyfakturovaný, resp. k nemu neevidujete faktúäru....a mohlo sa to riešiť cez rezervy....no ale nestalo sa tak.
    Zváž teda, čo sa v skutočnosti mení.....

    dobsony je offline (nepripojený) dobsony

    pracujúca mamička dobsony
    skrátka , tovar bola kúpená v Maďarsku a ten istý deň aj dodaná aj zaplatená.
    fyzická inventúra nebola vykonaná- viem že to nie je správne ale .., takže som dala 132/321 a uhradu 321/211. ďakujem za názory, budúci týždeň to spravým a odovzdám aj DPH DP, aj Súvahu opravenú. Ešte raz ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.