Zavrieť

Porady

Tvorba socialneho fondu

Dobry den,

konatel vo firme je zaroven jedinym zamestnancom - vlastnik firmy zamestnava sam seba na minimalnu mzdu, nema inych zamestnancov, o mzde uctuje na uctoch 522/366. Ma aj takyto "zamestnavatel" povinnost tvorit socialny fond ked jediny komu by sa mohli prispevky vyplacat je on sam.

Ak ano, musi to skutocne viest na inom bankovom ucte ako je jeho bezny bankovy ucet? Obavam sa ze poplatky za vedenie uctu by boli este aj vyssie ako prispevky do socialneho fondu....

Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    zk24 Pozri príspevok
    Dobry den,

    konatel vo firme je zaroven jedinym zamestnancom - vlastnik firmy zamestnava sam seba na minimalnu mzdu, nema inych zamestnancov, o mzde uctuje na uctoch 522/366. Ma aj takyto "zamestnavatel" povinnost tvorit socialny fond ked jediny komu by sa mohli prispevky vyplacat je on sam.

    Ak ano, musi to skutocne viest na inom bankovom ucte ako je jeho bezny bankovy ucet? Obavam sa ze poplatky za vedenie uctu by boli este aj vyssie ako prispevky do socialneho fondu....

    Dakujem za odpoved.
    Keďže je zamestnancom, má povinnosť tvoriť sociálny fond.
    Osobitný účet v banke už nie je povinnosťou, povinnosť je účtovať tvorbu na účte 472 AÚ.

    silviTAP je offline (nepripojený) silviTAP

    silviTAP
    ahojte poraďáci
    môže mi niekto poradiť z čoho mám správne počítať odvod do soc. fondu ? HM zamestnancov - náhrady x 0,6 %, prémie a odmeny do HM započítať môžem ? ďakujem za odpoveď

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Prosím o radu. Neviem kde robím chybu. Počítam sociálny fond a nemôžem sa stretnuť s výsledkom, aký mi ráta program. Hrubá mzda je 22433,72. Nič som od toho neodrátavala a mne vychádza 134,60 a program mi vypočítal 119,74. V hrubej mzde sú sviatky, odmeny, príplatky, prémie. Neviem, kde je chyba. Na niečo som zabudla?

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    vema Pozri príspevok
    Prosím o radu. Neviem kde robím chybu. Počítam sociálny fond a nemôžem sa stretnuť s výsledkom, aký mi ráta program. Hrubá mzda je 22433,72. Nič som od toho neodrátavala a mne vychádza 134,60 a program mi vypočítal 119,74. V hrubej mzde sú sviatky, odmeny, príplatky, prémie. Neviem, kde je chyba. Na niečo som zabudla?
    Aj si dám sama odpoveď, už viem, že tam nejdu žiadne náhrady a tak je výsledok správny.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Do hrubej mzdy pri tvorbe soc.fondu sa započítajú aj dohodári?Však aj dohodar ma nárok na stravný lístok, keď pracuje viac ako 4 hodiny. Ako to je, poradí niekto?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    vema Pozri príspevok
    Do hrubej mzdy pri tvorbe soc.fondu sa započítajú aj dohodári?Však aj dohodar ma nárok na stravný lístok, keď pracuje viac ako 4 hodiny. Ako to je, poradí niekto?
    Nie, mzda z dohôd do trorby SF nejde. Dohodár nárok na SL nemá, aj keď odpracuje viac ako 4 hod.

    Alca20 je offline (nepripojený) Alca20

    Alca20
    Dobrý deň.
    Potrebujem si len ujasniť nejaké informácie o tvorbe SF. Pokiaľ je vo firme len jeden zamestnanec na skrátený pracovný čas (10 hodín týždenne) budem aj pre neho tvoriť SF alebo nemusím keďže má skrátený pracovný čas??

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alca20 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Potrebujem si len ujasniť nejaké informácie o tvorbe SF. Pokiaľ je vo firme len jeden zamestnanec na skrátený pracovný čas (10 hodín týždenne) budem aj pre neho tvoriť SF alebo nemusím keďže má skrátený pracovný čas??
    Tvorba SF je povinná aj pri tomto zamestnancovi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.